Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελευταιο bench για σημερα στο Valley. 

 

[email protected], 8gb ram@2000mhz, VaporX@1145/1575 max 70C:

 

00001_zps755e0d5d.png

 

[email protected], 8gb ram@2000mhz, VaporX@1145/1575 + GB797OC@1100/1575 Max78C/67C:

 

00002_zps680df88c.png

 

Τα 90fps δε βλεπω να τα πιανω...:(

 

Ισως αυριο στα 4.3 :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωτο που μου κανει εντυπωση ειναι οι 8c παραπανω οταν ειμαι σε Crossfire. Το αλλο που μου κανει εντυπωση ειναι η διαφορα που προκειπτει απο τα 100mhz παραπανω! Αυριο παω για 90 να μου φυγει ο καημος. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και οχι! Απλα η εκτοξευση της θερμοκρασιας σε 3 δευτερολεπτα μου εκανε εντυπωση! Δεν ειναι οτι μου φαινεται περιεργο, απλα το θαυμαζω...με θαυμασμο...:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα ιδια επιπεδα κυμαινονται. Η WF3 ειναι λιγο πιο κρυα με πιο μπασο θορυβο. Η VaporX ειναι πιο πριμα καρτα στο load και πιο εκνευριστικη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ είναι 1150 κ 1450 1,18 ρεύμα και οι θερμοκρασίες...

 

1250 κ 1500 1,20 ρεύμα

 

 

 

 

 

 

εγω μπιλ ευχαριστως θα το ξεπατωνα το valley με κανα 5χιλιαρο σκορ αλλα οι κ@λοdrivers δεν μ'αφηνουν να σηκωσω πανω απο 700....(το εργοστασιακο ειναι 610)  τιποτα δεν μ'αφηνει να σηκωσω στην ουσια δηλαδη..

 

anyway κ το 4285 καλο ειναι..αλλωστε δεν μ'απασχολει κ πολυ γιατι προκειτε για τεστ....στα παιχνιδια εχω δυνατοτητες για πολλες καφριλες.  :blink:  :shock:   :mrgreen:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nvidiainspector ηζ γιορ φρεντ!

 

 

δεν υπαρχει τιποτα στο inspector που να παρακαμπτει αυτους τους περιορισμους..ουτε εγω αλλα ουτε κ πολλες χιλλιαδες αλλοι που το επιχηρησαν..γιατι απλουστατα οι περιορισμοι αυτοι ειναι στους drivers..κ εκει μονο η nvidia βαζει χερι. 

 

κανε ενα γκουγκλαρισμα σχετικα με τους περιορισμους της 590 στα bench κ μετα το ξανασυζηταμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζομαι googlάρισμα γιατί την είχα την κάρτα. Back στην 267.ΧΧ εποχή ανέβαινε όσο ήθελες με inspector. Αν τώρα αυτό έχει αλλάξει - τότε απλά θα θέλεις ένα (τέσσερα στην περίπτωσή σου) flashαρίσματα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζομαι googlάρισμα γιατί την είχα την κάρτα. Back στην 267.ΧΧ εποχή ανέβαινε όσο ήθελες με inspector. Αν τώρα αυτό έχει αλλάξει - τότε απλά θα θέλεις ένα (τέσσερα στην περίπτωσή σου) flashαρίσματα ;)

αφου ησουν κ κατοχος το ξερεις καλα το θεμα. δυστηχως απο 267 μεχρι κ τωρα,εχουν αλαξει ριζικα οι περιορισμοι (ουτε με bios τη γλυτωνεις) γιατι καποιοι καφροι εκαψαν τις καρτες τους στην προσπαθεια τους να σηκωσουν κατι διαστημικα ρευματα..

 

το καλο ειναι οτι αυτο μονο στα bench..στα περισσοτερα παιχνιδια κανεις οτι γουσταρεις ;)   (με μετρο παντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέχρι εκεί με αφήνει να ανεβάσω ρεύματα το inspector

 

η 590 στα bench δυστηχως εχει κατι "ωραιοτατους" περιορισμους κ δεν σ'αφηνει να κλοκαρεις σχεδον καθολου..καλο βεβαια απο μια μερια γιατι στα bench η πιεση ειναι τεραστια κ εισαι ακομα πιο κοντα στο μπαμ αμα το παρακανεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...