Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μανο,το χω δει πολλες φορες,δεν το εβγαλα απ'το κεφαλι μου....κ ξερεις,δεν ειναι κ οτι καλυτερο να σου βγαινει ο πατος να κανεις σκορ κ αλλος να τη βγαζει με ενα copy-paste-grop-save.

 

 

 

οι καλοι λογαριασμοι κανουν τους καλους φιλους.αυτο ξερω εγω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μανο,το χω δει πολλες φορες,δεν το εβγαλα απ'το κεφαλι μου....κ ξερεις,δεν ειναι κ οτι καλυτερο να σου βγαινει ο πατος να κανεις σκορ κ αλλος να τη βγαζει με ενα copy-paste-grop-save.

 

 

 

οι καλοι λογαριασμοι κανουν τους καλους φιλους.αυτο ξερω εγω.

 

Βρε το ξέρω πως υπάρχει απλά το θεωρώ ότι μεταξύ μας τουλάχιστον δεν κανουμε μαλακίες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε το ξέρω πως υπάρχει απλά το θεωρώ ότι μεταξύ μας τουλάχιστον δεν κανουμε μαλακίες...

Μεταξυ σας σφαζεστε (οχι συγκεκριμενα εσεις) για την τιμη των "οπλων", λες να μην εχει κινητρο να το κανει ο οπαδος? Γιατι μου φανηκαν ενδιαφεροντα νομιζεις τα αποτελεσματα των παιδιων? Ενα ενδιαφερον εδω ενα εκει, ζωγραφισες την μεγαλη εικονα!

Και σιγα μην πιστεψεις μπαρουφο-screen μετα... ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξυ σας σφαζεστε (οχι συγκεκριμενα εσεις) για την τιμη των "οπλων", λες να μην εχει κινητρο να το κανει ο οπαδος? Γιατι μου φανηκαν ενδιαφεροντα νομιζεις τα αποτελεσματα των παιδιων? Ενα ενδιαφερον εδω ενα εκει, ζωγραφισες την μεγαλη εικονα!

Και σιγα μην πιστεψεις μπαρουφο-screen μετα... ;)

τι ακριβως εννοεις...?δεν σε πιανω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα τα score σου, και ποσο μετραει ο cpu στο setup σου. Το κρατησα. Ειδα του zapee. Τα κρατησα. Βλεπω valley scores εδω και απ εξω. Αν δω 7950/670 στα 2400-2500 εγω την ψιλιαστηκα ηδη. Αυτο εννοω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα τα score σου, και ποσο μετραει ο cpu στο setup σου. Το κρατησα. Ειδα του zapee. Τα κρατησα. Βλεπω valley scores εδω και απ εξω. Αν δω 7950/670 στα 2400-2500 εγω την ψιλιαστηκα ηδη. Αυτο εννοω.

καπως ετσι καταληγεις σε ασφαλη συμπερασματα κ διαπιστωσεις..ψαχνοντας,μαθαινοντας κ διασταυρωνοντας..

 

η αληθεια ειναι οτι κερδισα πολλα απο τοτε που αποχαιρετισα την ευκολοπιστια μου κ εφαρμωσα το οτι πολλα πραγματα εχουν δυο οψεις..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@all: Προφανώς, προφανέστατα ξεκινάμε με καλή πρόθεση και προδιάθεση.

 

Ε, αν κάποιος ισχυρίζεται δράκους και ιπτάμενους δίσκους - καλή καρδιά.

 

Λίγο πάνω, λίγο κάτω, στα ίδια είμαστε με παρόμοια setup.

 

Btw, σκεφτείτε σοβαρά την πρότασή μου για "θέσπιση κανόνων και ρυθμίσεων μετροπρογραμμάτων" :P:p:p που γράφω παραπάνω, γιατί με το ξεκατίνιασμα που πέφτει σε άλλα subfora (ειδικά στις GPU), ο καθένας λέει ότι να'ναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τους κανονες και τις ρυθμισεις,δεν χρειαζεται να υπαρχνουν κανονες.

Παλαιοτερα αυτο ηταν κατι το οποιο το καναμε ολοι εδω μεσα.δηλαδη οι ρυθμισεις του προγραμματος να ειναι ιδιες για ολους.αλλα δεν ηταν ο κανονας.μεταξυ μας το καναμε.

Οταν βλεπεις 2-3 σκορ απο την ιδια καρτα και μετα δεις αλλο σκορ που δεν σου φαινεται φυσιολογικο,ε δεν θελει και πολυ μυαλο να καταλαβεις οτι ο αλλος πειραξε τον catalyst.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τους κανονες και τις ρυθμισεις,δεν χρειαζεται να υπαρχνουν κανονες.

Παλαιοτερα αυτο ηταν κατι το οποιο το καναμε ολοι εδω μεσα.δηλαδη οι ρυθμισεις του προγραμματος να ειναι ιδιες για ολους.αλλα δεν ηταν ο κανονας.μεταξυ μας το καναμε.

Οταν βλεπεις 2-3 σκορ απο την ιδια καρτα και μετα δεις αλλο σκορ που δεν σου φαινεται φυσιολογικο,ε δεν θελει και πολυ μυαλο να καταλαβεις οτι ο αλλος πειραξε τον catalyst.....

 

Μπρε, τα χαζόγελα από δίπλα δν τα πρόσεξες?

 

:P :p :P :p :P :p :P :p :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκατσα τελικα και εστησα το μηχανημα. Περασα drivers και επιτοπου ετρεξα Valley:

 

[email protected], 1866ram, 1100/1500 Crossfire@1100/1500 με τους 12.104:

00005_zps80fed474-1_zpse12f938e.png

 

Και!

[email protected]. 1600ram, 1050/1500+1000/1375 Crossfire με τους τελευταιους Beta:

00000_zps8d9ad34f.png

 

Τελικα εχει διαφορα. Ακομα θελω να κανω overclock στα 4ghz με 1866ram και να απενεργοποιησω την onboard. Αυτα!

http://youtu.be/Y_NBY9KTlCs?t=1h18m8s :D

Πλακιτσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν εκεί κατέληξα για 24/7 χρήση χωρίς να υπερβαίνουν τα ανεμιστήρια το 55% και max στιγμιαία θερμοκρασία τους 62c. Όχι και άσχημα για 270e.

Έτσι μετά από τόσες αλλαγες σε κάρτες θα καθήσω στα αυγά μου και όταν έρθουν οι maxwell βλέπουμε :)

 

2gb670100350.png[/img]

Επεξ/σία από TEOKOS
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τετοια τιμη...Σε παιρνει ανετα μεχρι το χειμωνα για Sli. Η καλυτερη περιοδος για να στησει καποιος Hiend μηχανημα με το ελαχιστο κοστος, ισως και 35% φθηνοτερα μετα απο 1 χρονο κυκλοφοριας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τετοια τιμη...Σε παιρνει ανετα μεχρι το χειμωνα για Sli. Η καλυτερη περιοδος για να στησει καποιος Hiend μηχανημα με το ελαχιστο κοστος, ισως και 35% φθηνοτερα μετα απο 1 χρονο κυκλοφοριας.

Μπά εμπειρικά πια νομίζω δεν αξίζει να κυνηγάει κανείς το top άμα δεν το χρειάζεται πραγματικά.Η χαρά που παίρνεις κρατάει το πολύ μια βδομάδα.

Οι αγορές πιστεύω πρέπει να γίνονται όταν το προϊόν έχει ωριμάσει τεχνολογικά και τιμολογιακά

Την τελευταία μου προσπάθεια να ξεκινήσω να φτιάχνω κάποιο hi- end μηχάνημα την παράτησα στην μέση. Πούλησα στα γρήγορα την super duper οθόνη και την κάρτα http://www.insomnia.gr/topic/215678-benchmarking-lets-see-how-good-we-are/page-440

και άραξα σε vfm πράγματα και απλή 1080 p οθόνη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...