Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εσυ προδοτη Φανη που αλλαξες την 6970,τι εχεις να πεις?τζαμπα την κουραζω ε?

 

 

Σε stock clocks έπρεπε να βγάζεις ~29 και ~35 fps σε Heaven και Valley αντίστοιχα.

Κλοκαρισμένος έπρεπε να βγάζεις ~38 και ~45 fps.

 

Δεν ξέρω μήπως τρως μπουκάλι απ' τον Phenom, παίζει κιόλας.

 

Θάνο, 6870 CrossFire είχα, οπόταν δε μπορώ να σου πω σίγουρα, αλλά μου φαίνονται μια χαρά τα νούμερά σου.

 

 

Μπα σιγα μην τρωει μπουκαλι απο τον phenom.εαν δεις στο valley ημαστε στα ιδια ρολογια στον επεξεργαστη.και τον εχει τετραπυρηνο ενω εγω γυρισμενο σε διπυρηνο.κατι αλλο παιζει.

 

Τα αντιλαμβάνομαι αυτά που λέτε, αλλά το post μου είχε να κάνει με την "τρομακτική" διαφορά μόλις άλλαξα τις ρυθμίσεις στο CCC, κάτι που δεν θα έπρεπε (θεωρητικά) να ισχύει.

 

Από Πέμπτη, αν βρω χρόνο και κουράγιο, θα βάλω όλες τις ρυθμίσεις στο CCC στο ελάχιστο, να δω αν θα έχει κι άλλη διαφορά.

 

Σε εσάς, δεν υπάρχει διαφορά? Το έχετε δοκιμάσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Εγω το μονο που δοκιμασα ηταν να δω τις αντοχες της ψυχτρας και επιβεβαιωθηκα οτι η ψυχτρα αυτη δεν καταλαβαινει χριστο ουτε απο ρευματα ουτε απο ρολογια.

valley101013751240volt.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας κι απόψε είχα όρεξη για benchάκια, ορίστε κι ένα metro ll με τις ρυθμίσεις που έχουν στρεσσάρει και τα παιδιά πιο πριν για να έχουμε μέτρο σύγκρισης. Με το update 3, στα 1100/1450.

 

post-241287-0-89728100-1370393376_thumb.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ προδοτη Φανη που αλλαξες την 6970,τι εχεις να πεις?τζαμπα την κουραζω ε?

 

Θάνο ~2500k έβγαζα εγώ με τις 2 στα 970 οπότε είσαι ok

 

Τα αντιλαμβάνομαι αυτά που λέτε, αλλά το post μου είχε να κάνει με την "τρομακτική" διαφορά μόλις άλλαξα τις ρυθμίσεις στο CCC, κάτι που δεν θα έπρεπε (θεωρητικά) να ισχύει.

 

Από Πέμπτη, αν βρω χρόνο και κουράγιο, θα βάλω όλες τις ρυθμίσεις στο CCC στο ελάχιστο, να δω αν θα έχει κι άλλη διαφορά.

 

Σε εσάς, δεν υπάρχει διαφορά? Το έχετε δοκιμάσει?

 

Πέτρο αν κλείνεις το Tesselation από το CCC λογικό δεν είναι να βγάζεις παραπάνω score;

 

Είναι κάτι για το οποίο είχαμε λόγο για ακόμα μια κόντρα AMD vs Nvidia σχετικά με τα score που ανέβαζαν τα παιδιά,το οποίο κάνει μπαμ βέβαια έτσι..η διαφορά είναι τεράστια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Πέτρο αν κλείνεις το Tesselation από το CCC λογικό δεν είναι να βγάζεις παραπάνω score;

 

Είναι κάτι για το οποίο είχαμε λόγο για ακόμα μια κόντρα AMD vs Nvidia σχετικά με τα score που ανέβαζαν τα παιδιά,το οποίο κάνει μπαμ βέβαια έτσι..η διαφορά είναι τεράστια!

 

 

μανο,γι'αυτο κ γω τα τραβαω βιντεο τα σκορ μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκατσα τελικα και εστησα το μηχανημα. Περασα drivers και επιτοπου ετρεξα Valley:

 

[email protected], 1866ram, 1100/1500 Crossfire@1100/1500 με τους 12.104:

00005_zps80fed474-1_zpse12f938e.png

 

Και!

[email protected]. 1600ram, 1050/1500+1000/1375 Crossfire με τους τελευταιους Beta:

00000_zps8d9ad34f.png

 

Τελικα εχει διαφορα. Ακομα θελω να κανω overclock στα 4ghz με 1866ram και να απενεργοποιησω την onboard. Αυτα!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενε σκαει και ακομα ενα update!

 

Πιστευω θα προλαβω να κανω Upload πριν μου κοψει η Hol το ιντερνετ!

 

[email protected], 1600ram, 1100/1500 Crossfire.

 

Σχεδον ετοιμο. Μπηκα στο bios, τα εφτιαξα ολα αλλα δε σηκωσα μνημες. Οποτε υπολογιζω ακομα μισο frame παραπανω... :P00001_zpsbb129429.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thumbs up για τον κοπο σου!

 

high end gaming=intel. Περα απ το προφανες ειναι ενδιαφερουσα διαφορα! Θα ηταν ενδιαφερουσα επισης η αναποδη τραμπα οταν βρεις χρονο φιλε! (πανω στην 670)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έχουμε και λέμε...

Αυτή την στιγμή ο 3570κ έχει τιμή περίπου 10% παραπάνω απο τον 8350 στο skroutz.

Στα παιχνίδια στα ίδια ρολόγια στο περίπου ο 3570κ ειναι καλύτερος κατά 22 % όταν οι κάρτες σου είναι στο επίπεδο enthusiast.

AΡΑ... Φτιάχνοντας high end gaming ring ο 3570k είναι το απόλυτο vfm

Σωστά;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...