Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω διαφωνω σ'αυτο,ειδικα στο συγκεκριμενο τεστ..με ενα εντελως ατρανταχτο παραδειγμα..με τον 8120 που ημουν πριν,ακομα κ στο 4.8 που καταφερα να τον κρατησω για λιγα λεπτα,το σκορ μου ηταν 3012..κ με τον 2600κ τωρα η διαφορα ειναι 1100+ points πανω....χαοδης διαφορα..

 

επισης κ στο vantage ειδα μεγαλη διαφορα παρ'ολο που εκει δεν το περιμενα..με τον 8120 τερμα,οι καρτες εβγαζαν 40.000 κ με τον 2600κ   55.000..

 

(μακαρι ολα τα τεστ-παιχνιδια να ηταν τοσο ανεξαρτητα απο τον επεξεργαστη οπως στο tomb raider που οτι cpu εχεις το scaling ειναι παντα 99%!)   :devil:

εχεις 4 gpus φιλε, ο αλλος με μια μονο 660ti λες να δει τιποτα? η οποιοσδηποτε με single-gpu εως 680-7970? αυτο περιγραφει ο qsis αρα αδικα διαφωνεις! εσυ εισαι στην κατηγορια exotic :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

εγω διαφωνω σ'αυτο,ειδικα στο συγκεκριμενο τεστ..με ενα εντελως ατρανταχτο παραδειγμα..με τον 8120 που ημουν πριν,ακομα κ στο 4.8 που καταφερα να τον κρατησω για λιγα λεπτα,το σκορ μου ηταν 3012..κ με τον 2600κ τωρα η διαφορα ειναι 1100+ points πανω....χαοδης διαφορα..

 

επισης κ στο vantage ειδα μεγαλη διαφορα παρ'ολο που εκει δεν το περιμενα..με τον 8120 τερμα,οι καρτες εβγαζαν 40.000 κ με τον 2600κ   55.000..

 

(μακαρι ολα τα τεστ-παιχνιδια να ηταν τοσο ανεξαρτητα απο τον επεξεργαστη οπως στο tomb raider που οτι cpu εχεις το scaling ειναι παντα 99%!)   :devil:

ενταξει με τοσες καρτες μπορει να αλλαζει το πραγμα  , στη μια καρτα που εχει ο περισσοτερος κοσμος  δε νομιζω οτι υπαρχει θεμα . με προλαβε ο ashmadia 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει με τοσες καρτες μπορει να αλλαζει το πραγμα  , στη μια καρτα που εχει ο περισσοτερος κοσμος  δε νομιζω οτι υπαρχει θεμα . με προλαβε ο ashmadia 

βασικα μαλλον δεν θα το εξηγησα οσο καλα θα πρεπε..παιζει ρολο ο επεξεργαστης..απλα καποιος με μια εχει πολυ λιγοτερο αναγκη ενα δυνατο επεξεργαστη απ'οτι εγω με τεσσερις..

 

 

 

 

 

*ξεχασα να ποσταρω κ τις πρωινες εξελιξεις!!!

 

στα 4.5ghz με  +100hz gpu και +100 mem

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=NU8kwt5SC94

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεγε ρε θηριο, mini-bottleneck και απο i7 ειδικα στο valley? το quad πρεπει να δινει πονο..

χαχαχαχαχαχαχααχαχ!!!!!!!!    ετσι !

 

κ το βιντεο οπως παντα   http://www.youtube.com/watch?v=1uWRdEtzYD0

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ 5fps διαφορα με +125Mhz στο memory clock σε συγκριση με την δικια μου.. Γιατρε δωσε ρευμα (μεχρι 1.3V εισαι safe) πιστευω ανετα πας για 1250core clock.. Η memory δεν παει παραπανω ε?



Ορίστε και από Metro Last Light, με όλα στο full.

 

attachicon.gif2013-06-03_081957.png

 

Sorry για το μέγεθος της εικόνας :)

 

Νομιζω με λιιιγο oc τον cpu σου θα ειχες βγαλει καλυτερα αποτελεσματα.. Εγω εβγαλα με 7950στοκ και 3570κ 3.4Ghz, 27fps Average.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ 5fps διαφορα με +125Mhz στο memory clock σε συγκριση με την δικια μου.. Γιατρε δωσε ρευμα (μεχρι 1.3V εισαι safe) πιστευω ανετα πας για 1250core clock.. Η memory δεν παει παραπανω ε?

 

Πάει μωρέ αλλά δεν έχω όρεξη τώρα για δοκιμές :P

Το πρωί θα δοκιμάσω περισσότερα settings..btw με Vsync οff το τρέχω το benchmark έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφού όλοι σκοτώνονται να πάρουν τις καινούργιες τσίμπισα μία στα 270 με εγγύηση 2,5 χρόνια και μάλλον είναι κελεπούρι.

Άμα μου έρθει η όρεξη θα την ανεβάσω και άλλο να δώ που μπορεί να φτάσει

(καρφωτά ανεβασμένη +100 πυρηνα +100 μνήμη)

:) στα stock περίπου μιας 770 με 130+ Ευρω κάτω

 

gtx6702gboc.png[/img]

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...