Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Λες ε? Δοκιμαζω και γραφω.

 

Edit! 

 

Lol...χαχαχαχα το ιδιο ειναι αλλα χαρηκα που το δοκιμασα ενω ξερω οτι δεν επηρεαζει σχεδον καθολου (καθολου, καθολου...).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτα απ'ολα τις καλησπερες μου σε ολους!

 

επειτα απο την ολοκληρωση του quad,το τεραστιο προβλημα που ειχα να αντιμετωπισω με τον 8120 ηταν το τραγικο bottleneck ακομα κ στα 4.8..ετσι καταλαβα οτι πρεπει να παω σε intel..πουλησα λοιπον μητρικη-επεξεργαστη κ πηρα μια maximus v gene κ εναν 2600κ..

 

μετα κ απο διαφορα αλλα προβληματα που αντιμετωπισα,απο προχθες το βραδυ..χθες κατα το βραδακι το μηχανημα δουλεψε κανονικα..

 

κ καπου εδω επιτελους αρχιζω να βλεπω την κτηνωδη δυναμη της 590 κ του quad γενικοτερα..

 

 

 

οπως καταλαβαινετε,το χαμογελο ειναι πλεον τεραστιο..  :-D

 

2 bench λοιπον σε μετριο clock στα 4.3ghz  με μαμα ρολογια στις καρτες  (αναρωτιεμαι ειλικρινα τι θα γινει αν τις σηκωσω) 

 

 

 

 

 

DHFDHJ_zps03123edb.jpg

 

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=1ngSthftXZk

 

 

 

 

*να ευχαριστησω κ τον φιλο μου τον μπιλ για την παρα πολυ χρησιμη βοηθεια του σχετικα με τους intel.. σ'ευχαριστω φιλε μου! ;)

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλη αποφαση ρε συ! Μου αρεσουν και εμενα κατι τετοια σκηνικα και ποσο μαλλον το οτι πρεπει να στησεις το μηχανημα εξαρχης.;)

 

Για ποση διαφορα μιλαμε σε σχεση με τον 8120;;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλη αποφαση ρε συ! Μου αρεσουν και εμενα κατι τετοια σκηνικα και ποσο μαλλον το οτι πρεπει να στησεις το μηχανημα εξαρχης. ;)

 

Για ποση διαφορα μιλαμε σε σχεση με τον 8120;;

η διαφορα ειναι σε τοσο δραματικο βαθμο που το καλυτερο που εχω να πω ειναι οτι δεν τιθεται καν θεμα συγκρισης..

 

σκεψου ως παραδειγμα το οτι με τον 8120 στο 4.7 - 4.8 το scaling στις καρτες στο far cry 3 με τα χιλια ζορια εφτανε το 40%....

 

κ τωρα..σχεδον 85%

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχαχα. Εχω σκεφτει ναι. Απλα στο αλλο μηχανημα εχω psu χωρις sli/cf. Μπορω ομως να βαλω τη μια με το υπαρχων τροφοδοτικο και στην αλλη να βαλω το chieftec και να το αναψω με γηωση ωστε να δουλεψουν. 

 

Απλα σκεφτομαι οτι ισως σε λιγο καιρο ο 3570 φυγει για να παω σε Haswell.

 

Edit: Σας βγηκαν τα ματια, το ξερω.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτα απ'ολα τις καλησπερες μου σε ολους!

 

επειτα απο την ολοκληρωση του quad,το τεραστιο προβλημα που ειχα να αντιμετωπισω με τον 8120 ηταν το τραγικο bottleneck ακομα κ στα 4.8..ετσι καταλαβα οτι πρεπει να παω σε intel..πουλησα λοιπον μητρικη-επεξεργαστη κ πηρα μια maximus v gene κ εναν 2600κ..

 

μετα κ απο διαφορα αλλα προβληματα που αντιμετωπισα,απο προχθες το βραδυ..χθες κατα το βραδακι το μηχανημα δουλεψε κανονικα..

 

κ καπου εδω επιτελους αρχιζω να βλεπω την κτηνωδη δυναμη της 590 κ του quad γενικοτερα..

 

 

 

οπως καταλαβαινετε,το χαμογελο ειναι πλεον τεραστιο..  :-D

 

2 bench λοιπον σε μετριο clock στα 4.3ghz  με μαμα ρολογια στις καρτες  (αναρωτιεμαι ειλικρινα τι θα γινει αν τις σηκωσω) 

 

 

 

 

 

DHFDHJ_zps03123edb.jpg

 

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=1ngSthftXZk

 

 

 

 

*να ευχαριστησω κ τον φιλο μου τον μπιλ για την παρα πολυ χρησιμη βοηθεια του σχετικα με τους intel.. σ'ευχαριστω φιλε μου! ;)

 

 

τίποτα ρε συ γιώργο ευτυχώς που πήγαν όλα καλά. η χαρά είναι και δικιά μου γιατί ξέρω τι έχεις τραβήξει. άντε σχίστα τώρα (gpu, cpu)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα με τους τελευταιους Beta drivers το benchmark του GRID 2. Δυστυχως αυτη τη στιγμη δε μπορω να ανεβασω φωτο αλλα:

 

Με μια καρτα στα 1000/1500 εχω avg.fps 78 

 

Με Crossfire εχω 56. Τρομερο ετσι??:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα με τους τελευταιους Beta drivers το benchmark του GRID 2. Δυστυχως αυτη τη στιγμη δε μπορω να ανεβασω φωτο αλλα:

 

Με μια καρτα στα 1000/1500 εχω avg.fps 78 

 

Με Crossfire εχω 56. Τρομερο ετσι?? :P

 

Τι περιμένες μωρε? αφου δεν έχει profile ακομη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

VTX3D 7870 Black @1680x1050 Unigine Valley 1.0

 

stock: ~1600

O/Cd: 1285/1500  ~1880

 

Κυριως το ανεβαζω για reference γιατι εψαχνα και στην αναλυση μου πουθενα (ολοι 1920 τρεχουν πια, πρεπει να σταματησουμε να το παιζουμε hipsterades σιγα σιγα... :P )

 

valley stock.bmp

asd.bmp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...