Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φτιάξε τα στην υπογραφή σου αν βαριέσαι να τα λες κάθε φορά, είναι η πιο βολική λύση

 

Μην περιμένεις όλοι να θυμούνται τι έχει ο καθένας

 

Άσχετο, απο θερμοκρασίες τι λέει η πάνω κάρτα;

 

Τη παλεύει; οι ανεμιστήρες πόσο ανεβάζουν στροφές; Και σε τι κουτί τις έχεις; (εδώ θα βοηθούσε πχ μια υπογραφή με το hw σου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθομαι και σκεφτομαι εγω τωρα ποσο καλο ειναι το cf πχ στο Hitman. Ακριβως x2 οι επιδοσεις! Αρα εχουμε ,αν κανω χαλαρη oc στην δικια μου 1150/1625 βγαζω 42fps στα x8MsAA του Hitman,αρα αμα βαλω αλλη μια 7950dualX και κανω και αυτη 1150/1625 σημαινει οτι θα εχω 84fps με x8MsAA με συνολικο κοστος 520€?? :o Αρα ειναι τελικιαζεται και το crysis...Αρα θελουμε 1440p οθονη... Αρα @@ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτιάξε τα στην υπογραφή σου αν βαριέσαι να τα λες κάθε φορά, είναι η πιο βολική λύση

 

Μην περιμένεις όλοι να θυμούνται τι έχει ο καθένας

 

Άσχετο, απο θερμοκρασίες τι λέει η πάνω κάρτα;

 

Τη παλεύει; οι ανεμιστήρες πόσο ανεβάζουν στροφές; Και σε τι κουτί τις έχεις; (εδώ θα βοηθούσε πχ μια υπογραφή με το hw σου)

 

την υπογραφή μου την έβαλα γιατί βαριέμαι να τα λέω κάθε φορά :P

όσο για θερμοκρασίες... μετά απο μια ώρα TombRaider είναι αυτές και οι ανεμιστήρες μετά απο 55% αρχίζουν να ακούγονται...

 

tom_raider.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το ξερω οτι μετα το 50% ακουγονται (αν και η μια καρτα που εχω εγω αντε μεχρι 49-52 % να φτασει και αυτο λογω υψηλοτερης τασης και συχνοτητας σε σχεση με μια δικη σου στοκ )  , απλα ηθελα να δω τι παιζει με τις 2 

 

βλεπω γκαζωνουν τα φουρφουρια , μεχρι 74%  αλλα απο την αλλη θα παραμενουν αρκετα κρυες ετσι , αν δηλαδη επαιζε φοβερο προβλημα θα ανεβαζαν κι αλλο στροφες 

 

τα σπαει το windforce δεν καταλαβαινει το χριστο του , ειτε πολυ  ησυχο , ειτε πολυ αποδοτικο (γιατι δυο καρτες σαντουιτς ειναι ζορικη φαση σιγουρα ) τα σπαει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ναι το ξερω οτι μετα το 50% ακουγονται (αν και η μια καρτα που εχω εγω αντε μεχρι 49-52 % να φτασει και αυτο λογω υψηλοτερης τασης και συχνοτητας σε σχεση με μια δικη σου στοκ )  , απλα ηθελα να δω τι παιζει με τις 2 

 

βλεπω γκαζωνουν τα φουρφουρια , μεχρι 74%  αλλα απο την αλλη θα παραμενουν αρκετα κρυες ετσι , αν δηλαδη επαιζε φοβερο προβλημα θα ανεβαζαν κι αλλο στροφες 

 

τα σπαει το windforce δεν καταλαβαινει το χριστο του , ειτε πολυ  ησυχο , ειτε πολυ αποδοτικο (γιατι δυο καρτες σαντουιτς ειναι ζορικη φαση σιγουρα ) τα σπαει 

 

 

ναι όπως τα λές είναι. επίτηδες τις έχω βάλει να γκαζώνουν για να κρατάει χαμηλά τις temp και το windforce

 δεν μασάει με τίποτα.

 

 

δωσε μπιλ..ετσι!!!!

 

δίνω δίνω γιώργο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια γρήγορη κι από εμένα, με τις "standard" ρυθμίσεις, προ patch (κατεβαίνει τώρα το 3ο).

 

post-50176-0-91701800-1369231554_thumb.jpg

 

Θα ακολουθήσει εδιτ.

Behold, το εδιτ, μετά το Patch nr. 3

 

post-50176-0-10552700-1369234939_thumb.jpg

 

Θέλει δουλειά ακόμη για AMD, πολλές φορές η GPU ήταν κάτω από 80% ενώ δε νομίζω να πέρασε ποτέ το 93-94%.

 

Ίσως, βέβαια, περιμένουμε οδηγούς.

Επεξ/σία από Πέτρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασε το benchmark, ειναι υπερβολικο στο κανονικο παιχνιδι οντως η gpu δεν ειναι ολη την ωρα καρφωμενη στο 99% ομως στη πραξη με τις κλασικες ρυθμισεις (very high, tess normal, blur normal, no aa, 16AA κτλ.. και vsync βαζω εγω ) τα fps κυμαινονται απο 46-60 και σημερα επαιζα  πολλη ωρα με fraps ανοικτο για να τσιμπησω κανα screenshot , οποτε στη πραξη μια χαρα παει το παιχνιδι και μια χαρα το τρεχει η 7950 συγκεκριμενα 

 

αν κατι σε κοβει λιγακι (που δε νομιζω οτι μιλαμε για σημειο που θα ενοχλησει)  ισως ειναι ο phenom και παλι ομως νομιζω οτι μια χαρα θα το τρεχεις , αυτο βλεπω τουλαχιστον απο το benchmark σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το bench το έβαλα καθαρά για λόγους αναφοράς (κι επειδή το ζήτησε ο "συνάδελφος" παραπίσω :P ).

 

Στην πράξη, δεν έχω παράπονα από την κάρτα.

 

Όσο για τον Phenom, δεν ξέρω. Όσο έτρεχε το bench, πάνω από 45-50% δεν πήγε.

 

Offtopic: Να του ρίξω μια Corsair100i να δω τί ψάρια θα πιάσει (μήπως κι έχει τα 4) ή να περιμένω να ματώσω για Μobo+CPU μια και καλή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ή να περιμένω να ματώσω για Μobo+CPU μια και καλή?

αυτο να κανεις, αυτο δηλαδη που περιμενουμε αρκετοι να κανουμε μολις βγει κατι καλο.. το να παρεις λιγα mhz ακομα δε θα σου κανει τιποτα ουτε σε σενα ουτε σε κανενα, απλα καποια στιγμη πρεπει να αλλαξουμε τα γεροντια μας 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα τι cpu ειπαμε οτι εχεις?

 

Ακυρο τωρα ειδα την φωτο... Νταξει μπουκαλακι,αλλα θα ειναι playable το παιχνιδια θαρρω ειδικα και με το oc της καρτας σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...