Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η 6950 μου στοκ παντως ειχε 26 

 

περιμενω 50κατι απο το μεγαλυτερο μοντελο σε cf 

 

Αρα κάπου στα 2000-2100 να θεωρώ ότι είναι οκ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σκορ για 26fps ειναι 1088 (ξεθαψα το screenshot) , οποτε με 2100 ειναι το διπλασιο 

 

λογικα θα ειναι 52-53 fps , αλλα περιμενα και κατι ψιλα παραπανω λογω του οτι μιλας για 6970 , δηλαδη κατι του στυλ 56.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σκορ για 26fps ειναι 1088 (ξεθαψα το screenshot) , οποτε με 2100 ειναι το διπλασιο 

 

λογικα θα ειναι 52-53 fps , αλλα περιμενα και κατι ψιλα παραπανω λογω του οτι μιλας για 6970 , δηλαδη κατι του στυλ 56.. 

Κοίτα αν το συγκρίνεις με την φώτο που έβαλε ο Σωτήρης από την 6990 η οποία η λογική μου λέει ότι είναι σε stock clocks και αν υποθέσουμε ότι 2x6970 είναι μια 6990,τότε κάπου στα 50-52 frames νομίζω θα πρέπει να είναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η 6950 μου στοκ παντως ειχε 26 

 

περιμενω 50κατι απο το μεγαλυτερο μοντελο σε cf 

 

Με τι drivers γιατι εμενα η ξεκλειδωτη εβγαλε σημερα πρωτη φορα 24.9 και με 950 πυρηνα πηγε στα 26.4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα μου ντε..; παει και λιγος  καποιος καιρος που το ετρεξα με την 6950

το μονο που ειχα κρατησει ειναι το screen για να συγκρινω με τη νεα καρτα 

 

σιγουρα παντως θα ηταν  σιγουρα  13.1 και υστερα (ισως και καποιος 13.3 beta.. )  δεν παει και τοσος καιρος δλδ , γιατι ειχα αρχισει να κραταω μερικα πραγματα απο την 6950 οταν το ψιλοπηρα αποφαση να παω στην 7950 

 

efwarqwr_zpse7c40147.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκ@τ@.παλι drivers πρεπει να αλλαζω...με τους 11.10 πρεπει να εχω μεινει.....αλλιως δεν δικαιολογητε...γιατι ειναι και ξεκλειδωτη η μαλακισμενη η δικη μου...μωρε λες να ειναι στα τελευταια της και να παει για εγγυηση :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δικη μου παντως δεν ανεβαζε και ρολογια για να πεις οτι μπορουσα να τη κλοκαρω κιολας, μεχρι 840 σε αφηνε να την πας (γιατι ηταν κομμενη εκδοση ) και το τεστ ειναι με στοκ στα 800

 

βαλε παντως 13.3 beta ειναι πολυ καλος driver , σε παιχνιδια εβλεπα οτι  κερδιζε και η 6αρα μου σε ουσιαστικα πραγματα (πχ σε stuttering) δεν ωφελει μονο τις πιο καινουριες 7αρες 

 

ΥΓ εγγυηση αμα τη στειλεις το θεμα ειναι τι θα σου δωσουν, γιατι αν σου δωσουν παλι ιδια τι να το κανεις (δε νομιζω να εχει προβλημα)

 

αντιθετως αν ψηνεσαι να τη δωσεις σε λογικη τιμη φευγει ευκολα , εγω την πουλησα σε μια μερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εκαναν καλη δουλεια στους τελευταιους drivers και οπως προειπα αυτη τη διαφορα τη βλεπεις και στα παιχνιδια οχι μονο στα benchmark 

 

θα περασω κι εγω καποια στιγμη το 13.4 να δω τι λεει 

 

στα benchmark παντως η 6950 εχει παρει αρκετα boost απο drivers σε σχεση με οταν ειχε βγει και οι οδηγοι της δεν ηταν και τοσο καλοι 

 

την 7950 την πηρα με ηδη  ωριμους drivers (δε ξερω αν στο μελλον θα κερδισει κι αλλο απο αυτους ), οποτε δε νομιζω να δω τετοια ανοδο στην αποδοση οπως με ειχα δει με  την 6950 που την ειχα παρει σχετικα νωρις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ελάχιστα επειδή τρέχει σε pciex2 ,λίγο περισσότερο επειδή την CPU σου την έχεις χαμηλά χρονισμένη και αρκετά εάν δεν άφησες το valey να τρέξει μια φορά όλες τις σκηνές πριν πατήσεις την επιλογή να ξεκινήσει το benchmark (κόλπο που μου έγραψε ο psycho) , έχεις αυτά τα αποτελέσματα που είναι λίγο πιο κάτω από αυτά που ποστάρουν συνήθως στο net αυτοί που έχουν αυτήν την κάρτα.

( stock βέβαια γιατι αν την πουσάρεις θα είναι πολύ διαφορετικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...