Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ξανα edit..

 

λοιπον αυτο εχω , δε καταλαβαινω τι ειναι τουτο 

σα νουμερο ειναι πιο μετα απο f43 , αλλα οχι fy1

 

http://i1098.photobucket.com/albums/g375/qsisvts/rgsdzgg_zps95448923.png

 

και επειδη δε καταλαβαινω τι ειναι, δε το πειραζω 

 

ΥΓ παρε και λινκ για τα bios μη το ψαχνεις

 

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4121&m=n#bios

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Καλύτερα να προσπεράσετε τα FX1/FY1 (ghz edition bios).Υπάρχουν αρκετές αναφορές με προβλήματα στην hdmi θύρα (απλά σταματά να λειτουργεί) και δέν τα πάνε ιδιαίτερα καλά απο άποψη o/c.

Αν έχετε την F42,απλά αναβαθμίστε με atiflash σε F43 και πειραματιστείτε με αυτήν για bench.Εκτός και αν ο qsis (που βγήκε τυχερός),κάνει extract το bios του και αρχίσει να μοιράζει απλόχερα.Δέν θα πούμε όχι... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δικη μου τελικα ειναι νεοτερο revision οπου εχει παιχτει boost στα 1000 mhz και λογικα ετσι θα τις πουλανε απο δω και περα 

 

επισης η ταση πλεον παει στοκ 1.25 απο οτι διαβαζα, 1.23 μου διαβαζει το gpuz , αλλα ισως δε διαβαζει τα σωστα ή φταιει οτι εχω παλιοτερο gpuz 

 

κερδιζεις δηλαδη ενα σχεδον 10% απο το εργοστασιο , αλλα δεν ειναι και κατι που δε μπορει να κανει και ο καθε χρηστης μονος του 

απο κει και πανω αρχιζουν τα ιδια για ολους θα λεγα.. ρευμα εως 1.30 και συχνοτητες εως 1200/1570 

απλα το 1200αρι μπορει να θελει παραπανω απο αυτο που δινει πλεον η καρτα 

 

εκει αρχιζει και παιζει ρολο σε τι κομματι εχεις πεσει

 

το να δωσεις στη καρτα σου με αυτο το bios αλλο ενα 10% (μιλαω παντα για επιδοσεις που σχεδον ταυτιζονται με την αυξηση συχνοτητας) ειναι απλο , πας δηλαδη ανετα στα 1100 και εως 1500 μνημες χωρις να πειραξεις ρευμα 

 

και για το τελευταιο 10% που τη μαξαρεις , μιλαμε για πιο "γερο" o/c και ισως δεν αξιζει η καταπονηση για  νορμαλ χρηση

δε νομιζω αλλωστε κανεις να ττις δουλευει 1200 και πανω απο 1550 συνεχεια 

 

αυτα καταλαβα σε μιση μερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χτες για πρώτη φορά πρόσεξα αυτό το θέμα και είπα να δοκιμάσω το valley και το heaven benchmark στο καβουρδιστήρι μου, μια παλιά 9800GTX+

δεν είχα ασχοληθεί ποτέ και ούτε είχα δώσει σημασία στο θέμα "κάρτες γραφικών" εξάλλου δεν έχω παίξει ποτέ μου παιγνίδια στο pc

τα αποτελέσματα είναι για γέλια φυσικά, αλλά θέλω να ρωτήσω γιατί κολλάει το valley στο 10 scene και κρεμάει όλο το pc, και επίσης αν από τα 740mhz στο core την ανεβάσω λίγο θα μπορέσει να ανεβάσει λίγα FPS και να το βγάλει το τεστ έστω και σε χαμηλή ποιότητα.

 

το heaven το έβγαλε αλλά μη γελάσετε με αυτά τα αποτελέσματα, πάντως ελπίζω να τη γλυτώσω και στο τρυπάκι του να αγοράζω συνέχεια νέες κάρτες γραφικών να μην μπω ποτέ μου, οι εταιρείες αυτές να πάνε να γ@@@@@

 

post-244707-0-88621600-1365416062_thumb.jpg

 

 



χαχαχαχα

 

είμαι πρώτος ρεεεεεεεε

 

φάτε τα FPS σας και τα 500αρικά σας....

 

 

post-244707-0-08903000-1365417526_thumb.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πού είναι οι εποχές που πάσχιζες να αυξήσεις ένα 10%..

 

Με τέτοιες κάρτες πραγματικά αξίζει να κλοκάρεις, ειδικά αν παίζεις λίιιγο κάτω από τα 30fps, ώστε να είσαι σαφώς πιο άνετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...