Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

-RE6 benchmark-

[email protected]/Gigabyte 7950

 

9050@900/1250 (stock)

10760@1200/1500

 

Σαπάκι η μνήμη της gigabyte,πάνω απο 1550 απλά δέν...Ο πυρήνας απο την άλλη είναι αρκετά πιο πρόθυμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok thanks.. Ναι αλλα ο αλλος εχει 1320 το core και ο αλλος 1270 νομιζω,και ο τελευταιος εβγαλε μεγαλυτερο σκορ απο τον πρωτο. Ποτς γιγκεν αυτο? :P

Έλα μου ντε! Μάλλον πείραξε τις και τις μνήμες ο Retro.Πάω να το κατεβάσω και εγω το bench

 

EDIT:  Τip ! Από guru3d κατεβάζει σαν χελώνα καλυτερα από pirate bay με full ταχύτητα.Είναι και 1gb κοντά το σκασμένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχουμε κάνει πολλές μετρήσεις με τον retro. με ίδια clocks. και όμως έχει αυτήν την αμελητέα διαφορά στο score.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχουμε κάνει πολλές μετρήσεις με τον retro. με ίδια clocks. και όμως έχει αυτήν την αμελητέα διαφορά στο score.

Εμ θα έχει και διαφορές από την cpu. 3770@4600 >2600@4600

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα,so thats why. Το βραδυ και τα αποτελεσματα απο μενα...αλλα αμα ειναι και nvidia friendly..pff

 

Εμ θα έχει και διαφορές από την cpu. 3770@4600 >2600@4600

Αυτο ηθελα να πω και εγω,μηπως παιζει ρολο και ο CPU??? Γαμω τους Ι7,με τον 3570κ ουτε over 9000 δεν θα βγαλω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα,so thats why. Το βραδυ και τα αποτελεσματα απο μενα...αλλα αμα ειναι και nvidia friendly..pff

 

 

Αυτο ηθελα να πω και εγω,μηπως παιζει ρολο και ο CPU??? Γαμω τους Ι7,με τον 3570κ ουτε over 9000 δεν θα βγαλω :P

Ποιος ξέρει ? Μπορεί να εκμεταλεύεται το hyperthreading όπως το arma. Με μια δοκιμή θα δείξει.Η σύγκριση όμως των 2 i7 cpu είναι καθαρά core to core. Στα ίδια ρολόγια ο ivy παίρνει κεφάλι απο τον sandy

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...