Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

My bad τοτε λαθος θα εκανα. Γνωμη μου,αν θες απολυτο VFM παιρνεις απο γαλλικο αμαζον την VaporX7950 στα 280€ και εισαι αρχοντας. Αλλιως αν θες να πας σε 7970,παρε αυτη που ανεφερα πιο πανω,ριξτης ενα Ghz bios και παλι θα εισαι αρχοντας ;) Να σου υπενθημισω μονο η 7950 εχουν περασει 4 απο τα χερια μου,και ολες πηγαν χωρις ρευμα 1150 εως 1200core clock... ;)

και λιγα λες, καλοκαιρι πιανει και 93

 

Αν δεις στο προφίλ μου, πριν μήνες είχα ανοίξει ένα θέμα που ανέφερα ακριβώς αυτό, αν με συμφέρει ν' αλλάξω τις 6870 με μια 7950 και σχεδόν όλοι μου είπαν να περιμένω να βγει η σειρά 8.

 

Να, φάτα τώρα για να τους ακούς και να περιμένεις την AMD..

 

Αλλά μ' έχει ξενερώσει η AMD με όλα αυτά που κάνει, σκέφτομαι να πάω σε nVidia.

μια χαρα ειναι και οι 2 6870 γνωμη μου περιμενε την σειρα 8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου ειπε η Amd οτι δεν θα βγει φετος η σειρα 8 γιατι να περιμενει?? Εκτος και αν τις περιμενουμε μεσα στο καλοκαιρι που δεν το νομιζω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Q4 του 2013 αναμένεται η σειρά 8. Έτσι έχω διαβάσει κι έχω μάθει τουλάχιστον.. 

 

 

Eιναι επισημο, δεν θα βγουν το 2013

 

http://www.insomnia.gr/topic/475881-amd-δεν-θα-διαθέσει-νέες-gpus-μέσα-στο-2013/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι επίσημο, θα ανακοινώσει σύντομα η ίδια η AMD τι τελικά θα γίνει, το πιο πιθανό είναι να βγουν τον Οκτώβρη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι οτι πιο επισημο εχει δημοσιευτει μεχρι σημερα, ολα τα αλλα ειναι φημες.

Aλλα οπως λες ας περιμενουμε καλυτερα να δουμε τι θα ανακοινωσει η AMD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι επίσημο, επίσημο είναι όταν ανακοινωθεί κάτι από την ίδια την εταιρία..

Τώρα αν κάποιοι διαβάσαν αυτό που έγραψε η AMD στο Twitter ότι η σειρά 7000 θα είναι για καιρό ακόμα το focus μας και το μετέφρασαν ότι δεν θα βγουν νέες κάρτες φέτος τι να πω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βασιστηκα στο Twitter αλλα στην ειδηση του Insomnia.

Οπως ξαναειπα ας περιμενουμε να δουμε τι θα ανακοινωσει η εταιρια, οτι και να λεμε τωρα ειναι για να περναει απλα η ωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό λέμε, ότι η είδηση του Insomnia βασίστηκε στην δήλωση του Twitter..



Υπάρχει όμως κρυφό potential για 1.21v με custom bios (το οποίο και έχω βάλει).

Θύμισέ το μου αυτό όταν έρθει η κάρτα στα χέρια μου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η είδηση του insomnia έδειχνε στην εικόνα του roadmap ότι σειρά 7 θα μείνει σίγουρα μέχρι και το Q3 του 2013.. Εγώ όπως είπα έχω διαβάσει για Q4 για τη σειρά 8, και συγκεκριμένα από εδώ: 

http://www.hardwarecanucks.com/news/video/amd-clarifies-2013-graphics-strategy-new-cards-same-architecture-some-surprises/

(και από κάποια ακόμα site) χωρίς βέβαια να είναι κάτι σίγουρο. Μέχρι τότε έχει ο θεός.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...