Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αλήθεια είναι ότι οι EVGA είναι από τις καλύτερες υλοποιήσεις αν όχι η καλύτερα..

Απλά θέλω τη γνώμη του Retro γιατί διαβάζω ότι η συγκεκριμένη είναι πολύ φασαριόζα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Καλο review της signature 1 δεν βρισκω αλλα αν αναλογιστουμε οτι ειναι λιγο χειροτερη απο την signature 2,απο αποψη επιδοσεων,μια θ970 θα ηταν καλυτερη. Γενικα ειδα σε αυτην την υλοποιηση τουλαχιστον η signature 2 ειναι ησυχη μαρτα,αλλα και η 1 και η 2 ποιανουν υψηλες θερμομρασιες σχετικα και με oc σιγουρα 77C θα τις βλεπεις στανταρ. Βεβαια θα το εχεις ψαξει παραπανω ή μπορει να χρειαζεσαι τα cuda,πιο συμφερουσα απο all around ματια θα ηταν της sapphire 7970 του γαλλικου αμαζον στα 340€,τερμα ησυχη,max temp θα εχεις 63C,overclock στο θεο και στοκ εχει καλυτερες επιδοσεις απο αυτην που γλυκοκοιταζεις στα 350€ του αμαζον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

77C δεν είναι τίποτα, η 480 που είχα χτύπαγε 90άρες..

Για κάρτα γραφικών δεν είναι τίποτα αυτές οι θερμοκρασίες, παρά κανονικές..

 

Επίσης που είδες ότι η Signature 1 με την Signature 2 έχουν διαφορά στις επιδόσεις αφού και οι 2 έχουν τα ίδια Clocks..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι οι EVGA είναι από τις καλύτερες υλοποιήσεις αν όχι η καλύτερα..

Απλά θέλω τη γνώμη του Retro γιατί διαβάζω ότι η συγκεκριμένη είναι πολύ φασαριόζα..

 

H 670 FTW? Όχι καμία σχέση. Ούτε καταλαβαίνεις ότι υπάρχει...

Για να καταλάβεις δεν έχει την ψύκτρα της 670 την κανονική αλλά της 680 που είναι πιο μεγάλη. Και φυσικά πάντα back exhaust.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

77C δεν είναι τίποτα, η 480 που είχα χτύπαγε 90άρες..

Για κάρτα γραφικών δεν είναι τίποτα αυτές οι θερμοκρασίες, παρά κανονικές..

 

Επίσης που είδες ότι η Signature 1 με την Signature 2 έχουν διαφορά στις επιδόσεις αφού και οι 2 έχουν τα ίδια Clocks..

My bad τοτε λαθος θα εκανα. Γνωμη μου,αν θες απολυτο VFM παιρνεις απο γαλλικο αμαζον την VaporX7950 στα 280€ και εισαι αρχοντας. Αλλιως αν θες να πας σε 7970,παρε αυτη που ανεφερα πιο πανω,ριξτης ενα Ghz bios και παλι θα εισαι αρχοντας ;) Να σου υπενθημισω μονο η 7950 εχουν περασει 4 απο τα χερια μου,και ολες πηγαν χωρις ρευμα 1150 εως 1200core clock... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτο εννοειτε,μα δεν με εχετε βαρεθει να προτεινω αυτην την καρτα xD Ελα εφυγε παραγγελια, http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=31704&cat=5 και αν θες να γλυτωσεις 27€ για +5-8°C παρε αυτην στα 266€ μαζι με τα μεταφορικα. http://www.amazon.fr/Sapphire-11196-16-20G-graphique-Radeon-PCI-Express/dp/B0091MER16/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1360953016&sr=8-1 Αυτην εχω εγω,1150/1575 χωρις ρευμα max temp 63C ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δεν πάω σε 7950 τότε να την κλοκάρω και να γλυτώσω κανα 70άρι;

Στην θέση σου οι 6870 θα είχαν φάει σουτ, θα έπαιρνα μια 7950 και θα τις τίναζα τα μπουριά στο OC :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην θέση σου οι 6870 θα είχαν φάει σουτ, θα έπαιρνα μια 7950 και θα τις τίναζα τα μπουριά στο OC :)

 

Αν δεις στο προφίλ μου, πριν μήνες είχα ανοίξει ένα θέμα που ανέφερα ακριβώς αυτό, αν με συμφέρει ν' αλλάξω τις 6870 με μια 7950 και σχεδόν όλοι μου είπαν να περιμένω να βγει η σειρά 8.

 

Να, φάτα τώρα για να τους ακούς και να περιμένεις την AMD..

 

Αλλά μ' έχει ξενερώσει η AMD με όλα αυτά που κάνει, σκέφτομαι να πάω σε nVidia.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακο με τις 670 και 680 είναι ότι η nvidia έχει απαγορεύσει το overvoltage. Η reference κάρτα δεν έχει κύκλωμα για να δίνει παραπάνω ρεύμα. Οπότε ότι και να κάνεις ρεύμα μέχρι 1.17.

Ακόμη και μερικές εκδόσεις που βγήκαν με special hardware από διάφορες εταιρίες για παραπάνω ρεύμα τις σταμάτησε η nvidia.

Υπάρχει όμως κρυφό potential για 1.21v με custom bios (το οποίο και έχω βάλει).

Αλλά μέχρι εκεί.

Αν οι κάρτες αυτές μπορούσαν να δώσουν ρεύμα θα είχαμε τρελές επιδόσεις,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...