Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εκανα μια ανασκοπηση στα γρηγορα και εβλεπα μονο sandy και lynfield (με εξαιρεση τον ivy του retromaniac στο #6269 που ειναι i7 και διαλυει τα παντα ) μεχρι που πεφτω στον μονο i5 ivy , τον δικο σου, και βλεπω οτι κι εγω σου ριχνω με τη παλιατζουρα και στα 3 physics 

 

και το συμπερασμα μου ειναι ενα:

 

ΚΑΝΕ OVERCLOCK !!!!! 

ΠΙΕΣ ΤΟΥ ΤΟ ΑΙΜΑ!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

ναι μαλλον τα πολλα threads γενικα , ομως εσενα δε σου ριχνει σχεδον τιποτα ο 8πυρηνος, σε σχεση με τον razor που ειναι στοκ

 

η μεταξυ σας διαφορα δηλαδη τα λεει ολα νομιζω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα physics, που ειναι καθαρα θεμα cpu βλεπω καλυτερα νουμερα, δες π.χ το ποστ #6287 ο adtakhs εχει εναν 8350@4200 και βλεπω καλυτερα νουμερα στο physics (στα 2 πιο βαρια τεστ) απο ολους τους i5 εδω μεσα.

Δεν βλέπω μεγάλη διαφορά με το i5 3570k που είναι τετραπύρινος και ο άλλος 8πύρινος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα μια ανασκοπηση στα γρηγορα και εβλεπα μονο sandy και lynfield (με εξαιρεση τον ivy του retromaniac στο #6269 που ειναι i7 και διαλυει τα παντα ) μεχρι που πεφτω στον μονο i5 ivy , τον δικο σου, και βλεπω οτι κι εγω σου ριχνω με τη παλιατζουρα και στα 3 physics 

 

και το συμπερασμα μου ειναι ενα:

 

ΚΑΝΕ OVERCLOCK !!!!! 

ΠΙΕΣ ΤΟΥ ΤΟ ΑΙΜΑ!!!!!

 

Δεν πρόκειται να του κάνω oc γιατί έχω h77 chipset και το κουτί που έχω δεν είναι για oc έτσι και αλλιώς. Αλλα και ρεαλιστικά να το δούμε στα περισσότερα παιχνίδια μισό δουλεύει η CPU στα περισσότερα με το vsync ενεργό μισοδουλευει και η gpu. Οπότε το oc είναι περιττό πέρα απο τα μετρό προγράμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...