Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οϊ...

 

Τα 2 πρώτα, είναι για ανάθεμα κι αν ξέρω τι. Κοντά στα 1000fps είχα στο IceStorm (κινητά, ίσως?).

 

Το FireStrike έχει νόημα για (gaming)PCs.

 

Καλύτερα που δεν έχει συνολικό και πάει αυστηρά σε Graphics/Physics/Combined.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ μπράβο...

 

Περνά η (ανεβασμένη) 7950 την (stock όπως δείχνει η φωτό ή ακόμα και σε o/c όπως είναι στην υπογραφή σου ?) 670 με τέτοιο σύρσιμο από τη CPU (graphics vs graphics@firestrike)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o/c είναι. Το 3d mark δεν βρίσκει σωστά την ταχύτητα γιατί την διαβάζει σε κατάσταση ηρεμίας.

 

Πάντως όντως αν και ο 3770Κ διαλύει τον AMD κυριολεκτικά, το τελευταίο graphics test είναι gpu dependent. Τα  2 πρώτα graphics test είναι cpu limited.

 

Αλλά η διαφορά μας είναι μικρή, μόλις 2.1% (7533 με 7377). Όμως εγω δεν έχω καλό κομμάτι. Stable πάει μέχρι 1280 όπου και έχω τρέξει το bench. Πολλές 670 περνάνε τα 1310+.

Η 7970 πάντως θα είναι πολύ πιο πάνω.

 

Εδώ έχω στα 4,9ghz. Το graphics είναι λίγο ανεβασμένο με πριν γιατί ανέβασα και gpu mem.

Το overall τελικά είναι το πρώτο νούμερο. Απλά επειδή είναι multi bench έχει overall σε κάθε κατηγορία.

post-247172-0-21131100-1360013141_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οριστε και κατι πιο παλιατζουρα 

 

3dmark_zps8f52c3c8.png

 

 

στο τελευταιο τεστ στο graphic test μου τα κανε πολυ μανταρα μεχρι τοτε πηγαινε αρκετα καλα σε σχεση με τις 7αρες και αντιστοιχα παλιους επεξεργαστες

μαλλον στο fire strike παιζουμε σε σοβαρη αναλυση που ο επεξεργαστης περναει σε 2η μοιρα και μιλαει η gpu 

 

(ειμαι με 13.1) 

Επεξ/σία από qsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...