Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δες και αλλα run με oc.Κοιτα και στο ιδιο το παιχνιδι τι συμπεριφορα θα χει στο ιδιο σημειο αν γινεται.

 

Με 40Α τι ελλειψη να χεις,δεν εχεις δωσει και ρευμα απο οτι θυμαμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Tα άλλα που βλέπω έχουν παραπλήσια average αλλά υψηλότερα min. Είναι γνωστό ότι ο oced cpu βοηθάει στα min fps ΑΛΛΑ εδώ ξεκινάει το πρόβλημα: Πώς γίνεται με στοκ cpu να έχω υψηλότερα min fps? Αυτό παρατηρώ με τα αποτελέσματα.

 

Άρα εκεί που καταλήγω τουλάχιστον σαν πρώτη σκέψη είναι ότι με ταυτόχρονο gpu-cpu o/c το τροφοδοτικό ζορίστηκε - δεν έδωσε συνεχή σωστή τροφοδοσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ηξερα οτι εκανες και στον επεξεργαστη oc...Αλλα δεν εχεις δωσει ρευμα κιολας στη gpu,αν και θα τραβαει οσο μπορει με αυτο κιολας.

 

Τι θερμοκρασιες ειχες στα 2 κυρια parts με αυτο το oc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νομίζω φυσιολογικά είναι τα νούμερά σου. Οι AMD έχουν ένα θέμα με το εν λόγω test που υποτίθεται είναι ένα bug στον driver και θα το διόρθωναν. Αλλά που... Σε NVidia βλέπεις 10-15 περισσότερα min-fps στα ίδια test

 

Και stock δεν έχεις καλύτερα minFPS παντού. Μόνο στο Downtown έγινε αυτό. Μπορεί όντως να παραζορίστικε εκείνη την στιγμή το PSU και να έριξε. Ή μπορεί να έγινε οτιδήποτε άλλο εκείνη την στιγμή στο PC σου (είδα ένα run έγραψες μόνο) πχ κάποιο indexing, το AV, ένα Ping στο router, clear του TRIM κ.ο.κ

 

Και την γνώμη μου για το CX την ξέρεις. Καλό χρυσό, αλλά όχι για τέτοια χρήση. Ένα ξερό 40Α δεν λέει πάντα την αλήθεια. Είπαμε είναι μια σαφέστατα καλύτερη ένδειξη από τα Watt, αλλά πως τα δίνει αυτά και πόσο σταθερά σίγουρα παίζει ρόλο. Και ίσως τον μεγαλύτερο σε καταστάσεις stress και OCing. Ειδάλλως δεν θα υπήρχαν και τροφοδοτικά των 600W που κοστίζουν 3 φορές το CX

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το psu ειναι τελειο,μην το ψαχνεις εκει. Στα τεστ που ειχα δωσει εγω σε αλλο τοπικ ειχα στο downtown 75fps Average, 21minimum και CentralPalrk 70 Average,20 minimum με 1140/1650 stock ρευμα και τον 3570κ τον ειχα στα 4.7Ghz θυμαμαι. Εγω παντως πιστευω ingame τοσο μινιμουμ δεν προκειται να δεις,γιατι το τοσο λιγο minimum πιστευω οφειλεται στο benchmark που ξεκιναει λιγο αγαρμπα και ετσι καταγραφει το minimum fps (πχ κοιτα πως ξεκιναει το τεστ του CentralPark!!) Btw,εμενα το psu ειναι ενα απλο corsair cx550w που το πηρα το 2008....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το psu ειναι τελειο,μην το ψαχνεις εκει. Στα τεστ που ειχα δωσει εγω σε αλλο τοπικ ειχα στο downtown 75fps Average, ...

 

Θα ανοίξω άλλο θέμα, πέρνα απο κει.

 

http://www.insomnia.gr/topic/472387-amd-radeon-7900-series-results-database-stock-oc/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρέξε ένα IntelBurnTest και αμα το περάσει... τον 950 είχα φίλε μου και τον κράτησα 2 μήνες γιατί δεν....

 

Συνειδοτοποιείς οτι δεν μιλάμε για 24/7...  ετσι? 

 

Τωρα αν εσύ έδωσες τον 950 μεσα σε 2 μηνες επειδη δεν επιανε σε 24/7 4,5 τι να πω?... δικα σου τα χρηματα δικες σου και οι απαιτήσεις!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Old school bclk overclocking για λίγους.... ειδικά όταν μπορεις σχετικά ανετα να έχεις 50% oc για 24/7. 

 

Mπορώ να πω ότι μου έλειψε αυτό φίλε!

Είχε ζουμί το να ανεβάσεις τον 920 :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...