Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι περίπου 3570Κ=2500Κ+~200ΜHz χώρια που τα Ivy έχουν ξεφτιλίσει κάθε έννοια RAM clocking.

 

Για τους 4c/8t λογικά είναι ίδιες οι διαφορές, απλά εκεί είναι και το ΗΤ καλύτερα υλοποιημένο πλέον, οπότε στα heavily multi-threaded θα ανοίγει και άλλο η ψαλίδα. Χώρια το μέχρι x63 multi, χώρια και πάλι τις μνήμες στο θεό.

 

Αν benchάρεις και σε νοιάζουν οι πόντοι δεν έχεις πλέον ελπίδα με τα Sandy. Όλοι οι υπόλοιπο που έχουν 2600Κ/2500Κ @ ~4.5GHz είναι ήδη τόσο καλά που είναι overkill η μετάβαση, imho.

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι περίπου 3570Κ=2500Κ+~200ΜHz χώρια που τα Ivy έχουν ξεφτιλίσει κάθε έννοια RAM clocking.

 

Για τους 4c/8t λογικά είναι ίδιες οι διαφορές, απλά εκεί είναι και το ΗΤ καλύτερα υλοποιημένο πλέον, οπότε στα heavily multi-threaded θα ανοίγει και άλλο η ψαλίδα. Χώρια το μέχρι x63 multi, χώρια και πάλι τις μνήμες στο θεό.

 

Αν benchάρεις και σε νοιάζουν οι πόντοι δεν έχεις πλέον ελπίδα με τα Sandy. Όλοι οι υπόλοιπο που έχουν 2600Κ/2500Κ @ ~4.5GHz είναι ήδη τόσο καλά που είναι overkill η μετάβαση, imho.

 

:)

 

Τάσο εγώ να πάω από 2500 κλειδωμένο σε 3570 πάλι κλειδωμένο? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

πήγαινε από 2500 κλειδωμένο σε μεταχειρισμένο 2600Κ :-)

 

με την λογική του 3570Κ>2600Κ κανονικά ο 2600K θα πρέπει να πωλείται κάτω από 200 euro μεταχειρισμένος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

οχι ρε φιλαράκο μην μας ρίχνεις και κάτω απο 200 :cry:

 

http://www.multirama.gr/products/category?catid=020100&nav=020100:A03395:LGA1155+Socket&nav=020100:PRFLG:%CE%9D%CE%AD%CE%BF

 

227 euro (όχι από το φτηνότερο κατάστημα της αγοράς) ο 3570K και είναι ελαφρώς καλύτερος σε επιδόσεις από τον 2600K (σύμφωνα με το guru3d), αν ένας μεταχειρισμένος 3570K πάει στα 200 euro, ο ελαφρώς χειρότερος σε επιδόσεις 2600K πόσο θα πάει? αναγκαστικά κάτω από 200 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι έτσι λάθος κριτήριο συγκρισης... επειδή ο 35 έχει 230 πρέπει ο 2600 να πάει κάτω απο 200? αυτήν την στιγμή έχει ο 2600 290ευρώ και ο 35 είναι καλύτερος απο τον 2600?

εγώ μιλάμε αν φύγω απο τον 2600 θα πάω για τον 37

 

τι εννοείς?

 

εννοώ όταν πλέον κυκλοφορήσουν, και τον δώ εγώ live τι κάνει που αν αξίζει να πάω στους ivy

μιλάμε πάντα για τον 3770...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην αγορά μεταχειρισμένων? ναι θα πάει, θα το δεις...

 

ναι δεν αμφιβάλω αλλά είναι λιγάκι σχετικό αυτό.

έχω αγοράσει, πουλήσει πάρα πολλά hardware και ξέρω...

το θέμα είναι μην πέσει η τιμή του σαν καινούργιο, απο εκεί εξαρτόνται όλα.

 

δεν αξίζει να δώσεις τον 2600Κ για να πας σε Ivy.

 

θα δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...