Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγχαρητήρια και πάλι για την προσπάθειά σου ,έχεις μεγάλη όρεξη να μπείς στα βαθιά και καλά κάνεις αφού το γουστάρεις ;), κρίμα για την mobo μόνο ,αν είναι κάνα πυκνωτής μόνο ίσως να φτιάχνεται.

Ήταν μια ευχάριστη έκπληξη όταν μου είπες για το cascade αφού δεν ήξερα οτι υπάρχουν άτομα στην πόλη μας(οι περισσότεροι που ασχολούνται με το άθλημα έχω την εντύπωση ότι είναι κυρίως από τις 3-4 μεγαλύτερες πόλεις της Ελλάδας) που να έχουν extreme ψύξη για το pc τους.

Αλήθεια ποιος είναι ο ιδιοκτήτης του cascade; Ανεβάζει σκόρ σε forum ή το έχει μόνο για να ''παίζει'' μόνος του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άντε με το καλό :P εγώ περιμένω κάνιστρα για cpu και vga μέσα στο καλοκαιράκι που θα είμαι ελεύθερος ;) θα έχω και τον Ντίνο παρέα με το cascade το μικρούλι μια χαρά θα είμαστε :P

 

έμπα μσν τώρα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παγο εχω πιασει γιαυτο λεω.Οχι για πολυ ωρα φυσηκα ετσι?(ενα κομματι στο event απο το outofspecs τους ειχε πεσει και το εμασα εγω :-D).Το υγρο αζωτο εχει φαση μονο στα αψυχα πραγμματα,στον ανρθωπο δεν λεει ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι, οκ.Δεν εννοώ να πάθεις έγκαυμα.Εννοώ να κάψεις υλικό.Και ντάξει τώρα κάηκε μια 478 μητρική (όχι ότι είναι λίγο για τον άλλο που κάποτε την είχε πληρώσει πολύ περισσότερο από ότι κάνει τώρα).Σκέψου να πούλαρες καναν qx penryn...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bigi ενα να ξες.Οταν χρησιμοποιεις τετοιου ειδους ψυξεις το πιοι απιθανο ειναι να χαλασεις τον επεξεργαστη.Το πολυ πολυ να τον ξεκολησεις αν τραβηξεις αποτομα το κανιστρο απο πανω πριν κρυωσει.Αυτα που υποφερουνε ειναι οι μιτρηκες.

 

Γιωργο ανεμηστερακι ειχες βαλεις διπλα στο evap να φυσαει για λιγοτερη υδροποιηση ή μονο μονωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που ξέρω είναι ότι όσο πιο extreme οι ψύξεις και τα κλόκια τόσο πιο βαριά και τα βάσσανα των υλικών.Στατιστικά ποιό χαλάει σε μεγαλύτερο βαθμό δεν έχω κάτσει να δω και δεν έχει και νόημα.Δεν έχω δει όμως πολλούς επεξεργαστές να καίγονται με αέρα εκτός και αν είσαι ταλέντο και το θες πραγματικά.Εσύ λες γίνεται το ίδιο με cascade ή ln2;

Αν θα καεί από ρεύμα, από αστοχία υλικού ή επειδή μπήκε ο άλλος απότομα, σε τρόμαξες και πήρες μαζί σου όλο το setup επίσης δεν έχει και πολύ σημασία.Η ζημιά μετράει.

 

Τέλοσπάντων, ελπίζω όταν τελειώσω την εξεταστική (ακόμα δεν άριχσα :lol:) να τον φτάσω τον καημένο τον cpu πάνω από 4.Ίδωμεν.Είμαι περίεργος να δω που θα μαξάρει για μπεντσάρισμα.Γιατί για καθημερινή χρήση είναι νομίζω υπερβολή και ρίσκο χωρίς λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...