Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πρόβλημα με τον driver λύθηκε κάνοντας clean install τον 1.19... Αλλα πάλι το 3D Mark 11 μου βγάζει τα ίδια. Τι σκατά γίνεται. Να το λάβω υπόψιν μου ή να τρέξω κάποιο άλλο test;;;;;;

 

Edit:

Υ.Γ. Όσοι δεν μπορούν να μπούν στο safe mode με το F8, μπορούν να πάνε στην ΕΝΑΡΞΗ, στο SEARCH και να πληκτρολογήσουν msconfig. Το πατάνε και πάνε στην καρτέλα Boot και επιλέγουν Safe mode. Μετά το restart αθ μπαίνει σε safe mode. Όταν θέλουν αν το αλλάξουν απλά πηγαίνουν και το ξεκλικάρουν.

 

Y.Γ.2 Τώρα το 3DMark ενώ τρέχει με αρκετά καλύτερα FPS όταν τελειώνει μου γράφει οτι έχει αποσυνδεθεί και δεν μου δείχνει βαθμό. Τι να πεί κανείς; Πάντως το Heaven μου βγάζει γαμώ τα αποτελέσματα. Την clockaρα κιόλα σε core = 945 και memory = 1470 ... Stable και κυριλλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο δικό μου υπολογιστή με καθαρή εγκατάσταση των 11.9 το 3DMark 11 βγάζει το ίδιο μήνυμα. Πάντως εφόσον δεν έχω πουθενά αλλού πρόβλημα όσον αφορά τους drivers της κάρτας γραφικών δεν πρόκειται να ασχοληθώ με το συγκεκριμμένο θέμα παραπάνω.

Η δική μου Sapphire 6970 με core 1000 και memory 1500 βγάζει 6333 στο 3dMark 11 με τον 2600Κ στα 4.2 Ghz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικιά μου απο ότι έχω διαβάσει δεν αφήνει να ανεβάσεις το ρεύμα καθόλου. :(

Στο τελευταίο Benchmat στο 3DMark 11 Πήρα

συνολικό score: P6046

Graphics Score: P5742

Combined Score: P5782

 

Το μόνο που με ρίχνει είναι το Physics score. Τι επηρρεάζει το physics, η μνήμη;;;;

 

Y.Γ. Εμένα αυτό που με είχε αγχώσει είναι αυτό που έλεγε οτι το score είναι LOW σε σχέση παρόμοια συστήμτα. Αλλα λέει μ@λακίες (Μάλλον επειδή δεν μπορεί να αναγνωρίσει τους drivers). Ίδιο ή και παραπάνω απο τα παρόμοια συστήματα βγαίνει το score. Και άμα διορθώσω και το physics.

Υ.Γ.2 Η μνήμες μου στα 1600 κολλάνε μετά απο λίγο. Τι να κάνω για να τις κρατήσω 1600 και όχι 1333. Να διευκρινήσω οτι το ρεύμα που τους δίνει η mobo στα 1600 είναι αυτό που πρέπει δηλ. 1,659 v

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα πως την πήγες 1000 και 1500 ;;; Η κάρτα σου μόνο τι score πέρνει;;;

 

 

Οπως είπε ο συνφορουμίστας με ανεβασμένο ρευμα. Stock μετρηση είναι στα 5600 κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως είπε ο συνφορουμίστας με ανεβασμένο ρευμα. Stock μετρηση είναι στα 5600 κάτι.

 

Για πές γενικότερα τις εντυπώσεις σου απο την κάρτα γραφικών. Αν εξαιρέσεις το OC στην CPU, έχουμε το ίδιο σύστημα. Εμένα άμα δείς και το topic ου έχω φτιάξει στην ενότητα Κάρτε γραφικών μου έχει βγάλει πολλά θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τόσο χαμηλή ανάλυση;

Είχε ξαναπεί ότι τέτοια είναι η ανάλυση της οθόνης του αν θυμάμαι καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε το σύστημα της υπογραφής μου, στο 3DMark11 βγάζω 9110 (i5-2500K @ 4.5GHz)

Πρίν την αναβάθμιση σε 2500K στο 3DMark11 είχα 8230 (i5-750 @ 3.6GHz)

 

25% μεγαλύτερη συχνότητα επεξεργαστή αποδίδει 10% παραπάνω στο 3DMark11.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...