Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6ος Pentium 4 prescott στο wprime32m.

Μπορει να παει πολυ παραπανω(ισως και στην πρωτη 3αδα)αλλα αυτο αυριο το πρωι που θα εχει κρυο.

http://www.hwbot.org/result.do?resultId=683181

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο το overdrive δν γινεται oc ε??

Στειλε mail σε αυτους που βγαλανε το riva και πεστους να σου βγαλουνε εκδοση με μεγαλυτερη κλιμακα για mhz στον πυρηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3D Mark δεν έχει σήμερα :-) είχα πρόβλημα με την ψύξη στα μόσφετ της κάρτας και το ένα ψήθηκε και μου βγήκε η παναγία να το αλλάξω :P αλλά όλα οκ τελικά μόνο ψηκτράκια για μνήμες δεν φτάνουν :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
βαριεμαι να το κατεβαζω...Οταν βρω χρονο και ορεξη θα το κατεαβσω,προς το παρων οτι εχουμε μεσα :-)

 

βάλτο πριν πέσεις για ύπνο σήμερα...μέχρι το πρωί θα έχει κατέβει ρε τεμπέλαρε...

που μας δείχνεις score από το 03...πάλι καλά που δεν έβγαλες απο 01...έλεολ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος Πάνο, και εις ανώτερα dude ;)

Sadman τί να το κάνεις το κάνιστρο βρε ? Για την cpu ? Αφού το mobo σου είναι, άστα να πάνε ... :P Πάρε πρώτα την P4P800 ή κάποια άλλη και μετά το κάνιστρο ;) 'Ετσι και αλλιώς εμένα με την Asus ήταν 3D benchable στα 3750MHz on air ;) Άσε που ακόμα και mobo να πάρεις, πρέπει να το πας από του Πάνου για μοντάρισμα γιατί όλα τα Asus P4xxx είχαν τρελό Vdrop ... Μέσα σε αυτά και το δικό μου που ήθελε 1.7Vcore για το πολύ 3900MHz ... :shock: :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μην ξανά φάω φρίκη με τα mosfet επινόησα αυτό εδώ :P αύριο ή μεθαύριο θα πάω να πάρω καλά τριμεράκια γιατί αυτό που ξέθαψα ήταν κομμένα τα πόδια του και δεν το ψήνω πολύ να το αφήσω πάνω στην κάρτα οπότε το έβγαλα να πάρω και για τις μνήμες της κάρτας και να δω τι γίνετε με τα 3D Mark και δεν τελειώνει κανένα :P

 

:-D με την δύναμη τις logo όλα κάθονται παντού ;)

hpim1856qr0.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βάλτο πριν πέσεις για ύπνο σήμερα...μέχρι το πρωί θα έχει κατέβει ρε τεμπέλαρε...

που μας δείχνεις score από το 03...πάλι καλά που δεν έβγαλες απο 01...έλεολ :P

 

Ε θα το σπασω το PC μου...Οτι θελει κανει με τις γλωσεες.

Δν το εχεις εσυ το PC πανω απο το κεφαλι σου οταν κοιμασε γιαυτο μιλας :-D

 

George το κανηστρο για την καρτα παει(αν και τωρα που το λες θα κανω κα ιενα για επεξεργαστη).

Mobo βρηκα μια Abit IC7 max απο εναν γνωστο(ο οποιος μενει Χιο γαμω).Για μοντες πιανουνε και μενα τα χερια μου ρε(αρκει να εχω καπου να τις βλεπω:-D:-D)

 

ΥΓ:Το 06 επεισης δν το κατεβαζω γτ ξερω οτι εκει θα φανει τελειως το τρελο botlleneck.Θα εδιχνα και ενα Aquamark αλλα εχει εδω και 2 ωρες παιδευομαι και δν λεει να ανοιξει(οχι να κολησει μεσα στο bench).Δοκιμασα τα παντα...

Αυριο μετα το φορματ θα ξαναδοκιμασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το aquamark κάνε αυτό ;)

 

Είναι πρόβλημα του aquamark με μερικές καινούριες κάρτες γραφικών (εμένα μου το έκανε και με την Χ850ΧΤ και με την Χ2900ΧΤ). Κατέβασε το hotfix από εδω :

http://www.sapphiretech.com/en/downloads/3dmark/updated-direcpll-dll.zip

και ξεζιπαρε το .dll στο φάκελο εγκατάστασης του am3. Should work like a charm

 

εμένα πάλι αποφάσισε να περνάει κανωνικά τα cpu τεστ αφού έδωσα λιγότερα ρεύματα αρχίζω να τρελαίνομαι με αυτό το pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εκανα αυτο.Απλα δν λεει να ανοιξει γενηκως το προγραμμα

47l2r9bykmc93daa95ky_thumb.jpg

Παταω να ανοιξει και αντι να δω το ορεο του περιβαλλον βλεπω αυτο...Τι να πω...Αμα κανει και τα ιδια μετα το φορματ θα φαει κλοτσια :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε πρώτα την P4P800 ή κάποια άλλη και μετά το κάνιστρο ;) 'Ετσι και αλλιώς εμένα με την Asus ήταν 3D benchable στα 3750MHz on air ;) Άσε που ακόμα και mobo να πάρεις, πρέπει να το πας από του Πάνου για μοντάρισμα γιατί όλα τα Asus P4xxx είχαν τρελό Vdrop ... Μέσα σε αυτά και το δικό μου που ήθελε 1.7Vcore για το πολύ 3900MHz ... :shock: :-D

 

μην μου λες τετοια:-(. και εψαχνα τοσο καιρο να την βρω.:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...