Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχεις κανταντησει κουραστικος σου ειπα με περασες στο bench αν και με extreme γιατι δεν ποσταρεις?

και φαε την γλωσσα σου μην μου καει η 480 γιατι την πηρα μεταχειρου και δεν θελω να μην εχω τερματησει το witcher2 χεχεχε

βρε τριμη και η καρτα σου μια χαρα ειναι, αλλα witcher2 με 25fps με ubersampling και 1080p δεν βλεπεις χεχεχ τον μουφο fermi το επελεξα γιατι εχει σταθερα πολυ frames νωμιζεις οτι ηθελα την θερμαστρα την 480??

βαλε οποιο παιχνιδι θες να βαλουμε bench να δεις :)

 

Μα εγω δεν σου ειπα να καει η καρτα γραφικων αλλα ο επεξεργαστης οπως ελεγες στο αλλο thread Οτι ανεβαζει θερμοκρασιες ο επεξεργαστης.και φυσικα και δεν στο ευχομαι.

Προφανως δεν καταλαβες το οτι σε πειραζα τωρα με τους καινουργιους drives και μετα πειραχτηκες κιολας....

Τριμη?τι ειναι τουτο?τιποτα λεξεις που χρησιμοποιεις με τα φιλαρακια σου?

Τεσπα δεν εχω ορεξη.ενας εσυ και ενας ο αλλος με το winrar bench....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εγω δεν σου ειπα να καει η καρτα γραφικων αλλα ο επεξεργαστης οπως ελεγες στο αλλο thread Οτι ανεβαζει θερμοκρασιες ο επεξεργαστης.και φυσικα και δεν στο ευχομαι.

Προφανως δεν καταλαβες το οτι σε πειραζα τωρα με τους καινουργιους drives και μετα πειραχτηκες κιολας....

Τριμη?τι ειναι τουτο?τιποτα λεξεις που χρησιμοποιεις με τα φιλαρακια σου?

Τεσπα δεν εχω ορεξη.ενας εσυ και ενας ο αλλος με το winrar bench....

ναι ρε καταλαβα οτι κανεις πλακα , αντε και μιας και εχεις προβληματα με τον αλλον στο αλλο thread ειπα να τα κανω δυο τα προβληματα.

Βαλε οποιο παιχνιδι θες και πες μου και εμενα να κανουμε μετρησεις μην κοιτας μονο το heaven προκαλω μαζι σου και τους φιλους σου με τον 6πηρηνο και τον αλλο.

εμενα το συστηματακι ειναι στα cpu4200/1333/gpu 860/2000.

βαλε οτι παιχνιδι θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως δεν ειχα κρατησει screenshot με extreme , για να δω διαφορα..

ενα σκετο και ενα σαν το παραπανω ειχα

 

θα μπορουσε παντως να ειναι κι εκει μεγαλη , γιατι απο οτι φαινεται οσο πιο πολλα εφφε βαζεις τοσο περισσοτερο αυξανεται η διαφορα

 

Το έτρεξα εγώ από περιέργεια και είχε 8.3% αύξηση από 11.5 σε 11.6

stock CCC

Maxed out (16xAF, 8xAA, Extreme Tesselation) στο Unigine στα 1080p

post-199678-0-03127100-1309131735_thumb.png

post-199678-0-93090800-1309131741_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε δε το λες και λιγο (σαν ποσοστο , γιατι αν ηθελες να παιξεις ενα παιχνιδι δε θα αλλαζε και κατι το ουσιαστικο)

 

η amd παντως μιλουσε για μεχρι +10% στις 6αρες, αλλα απο οτι φαινεται και οι 5αρες εχουν κερδος

 

απλα η σειρα 69xx ειχα την εντυπωση οτι σε καποια πραγματα (οχι μονο σε αυτο) δεν πηγαινε οσο καλα θα πρεπε

 

οσο βεβαια παλιωνει σαν σειρα ωριμαζουν και οι drivers , κατι τετοιο νομιζω οτι ειχε γινει και στις 5αρες στην αρχη δεν ηταν ολα οσο καλα εγιναν στη συνεχεια (δεν ειχα για να γνωριζω απο πρωτο χερι, πηγα απο 4αρα σε 6αρα κατευθειαν )

 

παντως με ολες τις ρυθμισεις στο max , βγαζω τοσο

 

maxedh.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το ποστάρω εδώ - γιατί στο box με κράζει ο Γιώργος, για το λειτουργικό :-D

 

32m16m40.png

Cores 2/Threads 2

WTF?

 

Έχεις κάνει disable τους άλλους πυρήνες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...