Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Για δείτε να μου πείτε αν είναι οκ το σκόρ γιατί πρώτη φορά τρέχω IntelBurnTest..

 

Και κάτι ακόμα: έμεινε πίσω το thread ε; για πάμε λίγοοοοοοο :P

post-214348-0-35886100-1306511427_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι λογικά θα το ξανα τρέξω με άλλες ρυθμίσεις γιατί τώρα τα έχω κάνει λίγο αχταρμά, θέλω να κατεβάσω και

vcore και αν είναι θα κάνω disable και το ht για να τρέξω ένα test..

Βασικά στο Maximum πρέπει ή στο high level?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έτρεξα και εγώ για πρώτη φορά στη ζωή μου LinX να δω πως είναι και ομολογώ ότι έχει πλάκα να ψάχνεις το λιγότερο ρεύμα που παίζει το CPU σου σε μία συχνότητα. Συνήθως τα 24/7 setups μου τα έχω full stock, όμως οι SandyBridge πραγματικά σε προκαλούν :D Το AVX είναι disabled γιατί η εγκατάσταση αυτή είναι κομμένη (1.7GB) οπότε έχω απενεργοποιήσει αρκετά πράγματα και δεν μπορώ να περάσω το Service Pack 1. Από Δευτέρα θα formάρω τον Raptor με φρέσκα λειτουργικά και θα ξαναδοκιμάσω με AVX enabled.

 

Δεν δοκίμασα κάτω από 1.28V αλλά σίγουρα θα έπαιζε. Επίσης έβγαλα με 1.33V στα 480MHz. Αλλά ξαναλέω, από Δευτέρα θα δοκιμάσω με AVX Enabled γιατί ξέρω ότι αλλάζει το σκηνικό.

4614dde9af8ed568.jpg

 

Επίσης, 4x2GB Kingston HyperX @ 2133MHz 8-10-8-28! Σύντομα review στο www.hwbox.gr :) Αυτές από το εργοστάσιο λειτουργούν 2133 9-11-9-27 ;)

 

http://www.youtube.c...h?v=8-ifr_oqUd0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Για την 16.xx κατηγορία ήταν αυτό ε; Θέλεις δουλειά, αλλά δεν πειράζει, όλα μαθαίνονται :D http://www.hwbox.gr/general-overclocking-faq-support/11370-george_o-c-xpized-98mb-gia-na-pigainei-mpala-fourka-superpi.html ;)

 

4614dacd6ce2782d.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, μονο που το voltage ειναι ανθυγιεινο για 24/7 χρηση, κανονικα τον εχω χρονισμενο πιο κατω. Τον ψυχω αερατα, με μια Xigmatek Gaia. Οπως ειδες idle-αρει στους 28-29 βαθμους αλλα σε φορτια χτυπαει και ξεπερναει τους 50.

 

Χρησιμοποιω CL7-1333 Kingston μνημες και τωρα ειναι 8-9-8-25 στα 1600. Σηκωνουν ανετα κι αλλο σπρωξιμο αλλα το recovery system της MSI ειναι αθλιο και δεν ευνοει και πολλους πειραματισμους. >_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...