Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θέλω μια χάρη αν έχει κανένας sapphire 3850 256Mb να ποστάρει μία εδώ ένα screenshot απο το Gpu Z

 

Sadman ur bios is VER010.067.000.000.026906 so it's locked too :-( don't expect more than 860Mhz μπερδεύτηκα και γράφω αγγλικά :P νόμιζα πως πόσταρα στο XS αθάνατος Firefox

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχε την κατάφερα 900Mhz με 1,31Vgpu από του χρόνου θα δοκιμάσω με τριμεράκια και benches

 

αυτό το bios είναι ξεκλείδωτο και όποιος το χρησιμοποιήσει ας το κάνει με δική του ευθύνη δεν φταίω σε τίποτα άμα κάνετε μ@λακία και τρέχετε και 99% η κάρτα δεν κάνει Cf μετά γιατί δεν ανοίγει το CCC γιατί δεν την βλέπει επειδή έχει διαφορετικά checksum/id το bios αυτό

 

 

άντε καλή χρονιά παίδες αποχωρώ :-D τα λέμε του χρόνου :-D

Unlocked_3850_256Mb_Vatos_locos.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχε την κατάφερα 900Mhz με 1,31Vgpu από του χρόνου θα δοκιμάσω με τριμεράκια και benches

 

αυτό το bios είναι ξεκλείδωτο και όποιος το χρησιμοποιήσει ας το κάνει με δική του ευθύνη δεν φταίω σε τίποτα άμα κάνετε μ@λακία και τρέχετε και 99% η κάρτα δεν κάνει Cf μετά γιατί δεν ανοίγει το CCC γιατί δεν την βλέπει επειδή έχει διαφορετικά checksum/id το bios αυτό

 

 

άντε καλή χρονιά παίδες αποχωρώ :-D τα λέμε του χρόνου :-D

 

Θα το τσεκαρω μολις τελιωσει το κανιστρακι.Thx.

 

:shifty:!Καλή χρονιά παίδες!:shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !

 

Άλλη μια μαντινάδα αφιερωμένη στον κάθε insomniac :

 

Στο χρόνο αυτό που έρχεται μόνο χαρές να ζήσεις, τόσες πολλές που να μπορείς και σ' άλλους να χαρίσεις !

 

Επισήμως λοιπόν, σταματάω τα benches μέχρι που θα τελειώσουν οι Πανελλήνιες ... Ώστε να παραμείνω συγκεντρωμένος στο στόχο μου ;) Έτσι και αλλιώς λίγοι μήνες έμειναν ... Να τα 'πάμε καλά, και το καλοκαιράκι σας έρχομαι δριμύτερος με μπόλικο dice ... ! ;) :-)

 

Άντε πάω και 'γω να ξεσκάσω στα μπουζούκια, γιατί με περιμένουν ... ! :-D Bye guys ! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπών πάμε φέτος με καινούριο Bios στην κάρτα :P και δοκιμάζουμε με στοκ ρεύματα να δούμε πού πάει νομίζω maxαρε εδώ ( με το παλιό bios οι μνήμες πήγαιναν πιο πάνω 2200Mhz αλλά δεν μας καίει πολύ αυτό )

επιμένω οτι όποιος έχει sapphire 3850 256Mb να μας ποστάρει ένα ss από gpu-z

 

54259546sc0.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπών πάμε φέτος με καινούριο Bios στην κάρτα :P και δοκιμάζουμε με στοκ ρεύματα να δούμε πού πάει νομίζω maxαρε εδώ ( με το παλιό bios οι μνήμες πήγαιναν πιο πάνω 2200Mhz αλλά δεν μας καίει πολύ αυτό )

επιμένω οτι όποιος έχει sapphire 3850 256Mb να μας ποστάρει ένα ss από gpu-z

 

 

i534m9ai9k71mtinwint.jpg

Και μενα παει εκει:-D

Τεληκα εβγαλα ψιλο ακρη με το κανιστρο,αλλα εχω ακομα προβλημα με τον πατω(για δωστε καμια ιδεα ρε παιδια).Τις μνημες με τι να τις κρυωνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις μνήμες με απλά ψηκτράκια καλά θα είναι στο κάνιστρο τι θα βάλεις μέσα ;

 

μαλλον dice που ειναι πιο ευκολο να βρω(αν και εχει εργοστασιο πολυ κοντα στο χωριο μου,αλλα το αζωτο δν το δινουνε ετσι απλα....:rolleyes:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΤΗΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΝΕΟΣ ΕΤΟΣ (ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ) :-)

 

2x HD LOL benchmarks απο μενα για αρχη:

 

3dmark06 2048x1536

c4epl91kv9v0l8ner5d6_thumb.jpg

 

Aquamark03 2048x1536

2a0c2fvjk6vuu2gin3yn_thumb.jpg

 

κάτι κάνεις λάθος εγώ με μία έχω περίπου το ίδιο σκόρ στο 3D Mark και στο aquamark σε περνάω και έχω και μικρότερο cpu :shifty:

EDIT : τώρα είδα τις αναλύσεις :P το aqua το τρέχουμε όλοι σε 1024χ768 και το 3dMark 06 σε 1280χ1024 ;)

signature.img?iid=71433&thumb=false

signature.img?iid=71627&thumb=false

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νεο πρωσοπικο ρεκορ στο 3dm03

9n8xszt52iiz025nndzs.jpg

 

valid:http://service.futuremark.com/orb/resultanalyzer.jsp?projectType=10&XLID=0&UID=13102126

 

Τι διαφορα κανει λιγο oc...(κριμα δν μπορω να παω τον επεξεργαστη αλλο,γτ το chipset δν bootarei με πανω απο 215fsb(μαλλον λογο ασφηξιας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βάλε ρε το 06 και άσε τις παλιότερες versions στο μούσκιο...

 

βαριεμαι να το κατεβαζω...Οταν βρω χρονο και ορεξη θα το κατεαβσω,προς το παρων οτι εχουμε μεσα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...