Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κατσε ψαχνω

 

 

 

 

 

 

Εχεις λινκ απο Ελλάδα??

 

κατεβα στουρναρη ολο και καποιο πακετο bigwater θα εχει μηνει τοσα καταστηματα εχει.

δεν ειναι το καλυτερο αλλα ειναι σχετικα φτηνο και μετα βλεπεις για κατι καλυτερο.

το + ειναι οτι τα περιεχει ολα μεσα στο πακετο μεχρι και το υγρο και ειναι σχετικα ευκολο για να το κανεις install

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ ΝΕΚROMA διαβάζω τόση αυτά που γράφεις για την κάρτα σου και τις επιδόσεις της λές και κάνουμε σύγκριση φαλλών εδώ πέρα.

Το σίγουρο είναι ότι την καλύτερη μονοπύρηνη κάρτα δεν την έχεις απο πολλές απόψεις, τώρα αν εσύ πιστεύεις το αντίθετο κανένα πρόβλημα.

Σταμάτα να το γράφεις όμως, το διαβάσαμε σε ούκ ολίγα posts.

Επίσης γράφεις πράγματα τα οποία δεν ισχύουν, σε διορθώνουν άτομα που το κατέχουν το αντικείμενο και εξακολουθείς να επιμένεις απο πάνω.

Δεν τρέχει τίποτα δεν σκοπεύει να μπεί κανένας σοβαρός στην διαδικασία να σου αλλάξει μυαλά όμως όλα έχουν και τα όριά τους.

Το τελευταίο και αποκορύφωμα είναι αυτό που αναφέρεις με την υδρόψυξη και προτρέπεις τον κόσμο να αγοράσει για να του μείνει πολλά χρόνια.

Για την απαρχαιωμένη Bigwater της Tt που λές και μας εκθειάζεις δεν θα αναφέρω τίποτα, αυτοί που ασχολούνται με custom υδρόψυξη και διαβάζουν το νήμα ήδη έχουν σκάσει στα γέλια.

Επίσης αυτοί που ασχολούνται με πραγματική custom υδρόψυξη δεν την κρατάνε πολλά χρόνια, όχι τουλάχιστον χωρίς αλλαγές, επιδιορθώσεις, τροποποιήσεις, εν ολίγοις ανέξοδα.

Όσο αφορά τις αερόψυκτρες και τις έτοιμες hydro λύσεις της Corsair, Antec κλπ που απαξιώνεις πάλι λάθος είσαι αλλά είπαμε άποψή σου.

Τέλος, προσπάθησε να μην γράφεις με κεφαλαία μου έχουν βγεί τα μάτια και προσπάθησε όσο μπορείς αφενός να είσαι ontopic και αφετέρου να γράφεις το δυνατόν ορθογραφικά σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ ΝΕΚROMA διαβάζω τόση αυτά που γράφεις για την κάρτα σου και τις επιδόσεις της λές και κάνουμε σύγκριση φαλλών εδώ πέρα.

Το σίγουρο είναι ότι την καλύτερη μονοπύρηνη κάρτα δεν την έχεις απο πολλές απόψεις, τώρα αν εσύ πιστεύεις το αντίθετο κανένα πρόβλημα.

Σταμάτα να το γράφεις όμως, το διαβάσαμε σε ούκ ολίγα posts.

Επίσης γράφεις πράγματα τα οποία δεν ισχύουν, σε διορθώνουν άτομα που το κατέχουν το αντικείμενο και εξακολουθείς να επιμένεις απο πάνω.

Δεν τρέχει τίποτα δεν σκοπεύει να μπεί κανένας σοβαρός στην διαδικασία να σου αλλάξει μυαλά όμως όλα έχουν και τα όριά τους.

Το τελευταίο και αποκορύφωμα είναι αυτό που αναφέρεις με την υδρόψυξη και προτρέπεις τον κόσμο να αγοράσει για να του μείνει πολλά χρόνια.

Για την απαρχαιωμένη Bigwater της Tt που λές και μας εκθειάζεις δεν θα αναφέρω τίποτα, αυτοί που ασχολούνται με custom υδρόψυξη και διαβάζουν το νήμα ήδη έχουν σκάσει στα γέλια.

Επίσης αυτοί που ασχολούνται με πραγματική custom υδρόψυξη δεν την κρατάνε πολλά χρόνια, όχι τουλάχιστον χωρίς αλλαγές, επιδιορθώσεις, τροποποιήσεις, εν ολίγοις ανέξοδα.

Όσο αφορά τις αερόψυκτρες και τις έτοιμες hydro λύσεις της Corsair, Antec κλπ που απαξιώνεις πάλι λάθος είσαι αλλά είπαμε άποψή σου.

Τέλος, προσπάθησε να μην γράφεις με κεφαλαία μου έχουν βγεί τα μάτια και προσπάθησε όσο μπορείς αφενός να είσαι ontopic και αφετέρου να γράφεις το δυνατόν ορθογραφικά σωστά.

φιλε ξερεις ποσο παι μια custom υδροψυξη? μονο αυτο απαντησε αφου ξερεις καλυτερα απο μενα ,ε να στο ξαναπω και αλλες φορες :mad: ?

το bigwater ειναι για τον π@@@@0 αλλα ειναι μια αρχη και κυρειως φτηνη ;)

η αληθεια ειναι οτι ακομη και το ελεινο και φτηνο bigwater ειναι καλητερο απο Η50-Η70 κτλπ.

τελος χαβαλε κανω οτι η θερμαστρα gtx480 ειναι η καλυτερη, αλλα εσενα σε πετσωνει ετσι γιατι μου την ειπες :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

724wq.jpg

 

και εδω βλεπουμε την καλητερη καρτα με ενα πυρηνα μεχρι στιγμης.

ρε παιδια ελεος καποιος με καμια 580 αναιβασμενη να με περασει γιατι δεν μπορω αλλο την μουρμουρα του lionheart χαχααχαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αντε να μην σχολιασω αλλο την 480(που ειναι κλοκαρισμενη στον θεο και μου αρεσει να στο υπενθυμιζω :P ).να μην σχολιασω το ποσο ρευμα εχεις καψει τρεχοντας τα bench,εδω σηκωνει πολλα τετοια :P :P :P αλλα αυτο δεν γινεται να μην δεν το σχολιασω.....

 

μια χαρα poedeer7 τελικα τα 6mb chache δεν κανουν και πολλα πραγματα στο phenom 955 ;)

 

 

 

 

Δεν κανουν πολλα πραγματα που?στο Heaven 2.5?

(καλα,ασε το αφηνω ασχολιαστο).

Δεν μου λες,τον Lionheart τον βλεπεις και στον υπνο σου και μουρμουριζει?

Α και που εισαι,no offence given.

 

Lion πως την βλεπεις την 5850 απο πανω του φιλου poedeer7?καλα τα παει ε?πολυ καλα θα ελεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

To παρακάναμε νομίζω με το off και με τις αντιπαραθέσεις....

Ούτως η άλλος είμαι έτοιμος για την NH-D14 οπότε άκυρα τα big water...

 

 

Yπάρχει περίπτωση ο προηγούμενος driver με αυτόν που έχω τώρα να έχει 200 πόντους διαφορά

στο 3dMark06??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον Atom από το Netbook στα 2300Mhz(από 1600)!

 

http://hwbot.org/community/submission/2161235_tasospaok123_superpi_atom_n270_1min_6sec_659ms

 

πως τον κλοκαρες ? εχει επιλογες απο bios η με software .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Lion πως την βλεπεις την 5850 απο πανω του φιλου poedeer7?καλα τα παει ε?πολυ καλα θα ελεγα.

 

Κανονικό είναι το σκόρ της κάρτας του φίλου poedeer7 στο unigine 2.5 στα 900/1200. Να μην ανησυχεί. :)

Αν είναι πρώτο run τότε ίσως επιδέχεται βελτίωση στο τελικό αποτέλεσμα αν τρέξει και δεύτερο ή τρίτο.

Οι reference που είχα CF, στα 900/1200 έκαστη έβγαζαν μαζί 52Fps avg στο unigine 2.5 με AA 8x στα 1920x1080 ενώ το CF των Xtreme που δεν κλοκάρουν τόσο βγάζουν στα 825/1125 έκαστη, 48.5Fps αντίστοιχα.

Bέβαια ούτε σε αυτά τα ρολόγια ήταν σταθερές στα παιχνίδια και τις έχω μέχρι να βρεθεί δυνατότητα overvoltage στα 800/1110.

Τα σκόρ τα έχω ανεβάσει κατα καιρούς και βρίσκονται στο νήμα. Το αναφέρω και εδώ στο post #22

Πάντως μια HD5850 στα 900/1200 βγάζει ~3 fps λιγότερα στο Unigine 2.5 με AA 8x στα 1920/1080 απο την HD6950 flashed to 6970 με στόκ ρολόγια 880/1375.

Aυτό δείχνει πόσο καλή και value εξακολουθεί να παραμένει αυτή η κάρτα 1+ χρόνο μετά την κυκλοφορία της. :)

 

edit: Το επισυναπτόμενο σκόρ είναι παλιό με παλιούς drivers απλά το βάζω για να δείτε τι εννοώ όσο αφορά το σκόρ της 5850 του poedeer7.

post-175857-0-32110800-1304159380_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλο ενα 2 run που ετρεξα χτες το βραδυ(δε ποσταρα γιατι με τραβηξαν απο το pc!)

αρκετα καλα πιστευω αν και οταν μας δωσει volt mod το trixx νομιζω θα φτασει πανω απο1000 και αφου μπει και νερο στην 5850.(Μπλοκ απο 6850 θα κανει λετε?)

Lion πως ειχες φτασει τοσο ψηλα τις μνημες?εμενα δε πανε βημα παραπανω(ουτε και ο πυρηνας βεβαια)

post-91440-0-45024900-1304166173_thumb.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλο ενα 2 run που ετρεξα χτες το βραδυ(δε ποσταρα γιατι με τραβηξαν απο το pc!)

αρκετα καλα πιστευω αν και οταν μας δωσει volt mod το trixx νομιζω θα φτασει πανω απο1000 και αφου μπει και νερο στην 5850.(Μπλοκ απο 6850 θα κανει λετε?)

Lion πως ειχες φτασει τοσο ψηλα τις μνημες?εμενα δε πανε βημα παραπανω(ουτε και ο πυρηνας βεβαια)

 

Πολύ καλό σκόρ φίλε μου.

Αφού είσαι σταθερός στα games στα 900/1200 έχεις πέσει σε πολύ καλό κομμάτι, ούτε του παπά μην το πείς. :P

Η επισυναπτόμενη εικόνα που βλέπεις δεν είναι 5850 είναι HD6950 φλασαρισμένη σε 6970 σε στόκ ρολόγια. :)

 

Πείτε μου ρε παίδες παίζει να χάνεις τόσους πόντους απο driver σε driver???

 

Όχι, η διαφορά απο driver σε driver να είναι 0,X του fps, ούτε 1 ολόκληρο fps διαφορά δεν έχω δεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...