Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τελικα εχω την καλητερη μονοπυρηνη καρτα σε nvidia πλευρα χεχε κατι 1000αρες ατι με περνανε και αυτες πανω σε δυνατοτερα συστηματα.. σε ιδια ακριβως specs αμφιβαλω αν μια 1000αρα+ ατι περναι την gtx480 στα 870mhz με παιδικο ρευμα απο afterburner 1025v σε 1125v xexexexexexexexe

 

 

Ρε τρελε ασε τα υπολοιπα specs.αφου ειπαμε,το heaven 2.5 ειναι μονο η καρτα γραφικων.δεν παιζουν ρολο τα αλλα.

 

Παυλακη ωραιος ρε.ο επεξεργαστης δεν παει παραπανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Ρε τρελε ασε τα υπολοιπα specs.αφου ειπαμε,το heaven 2.5 ειναι μονο η καρτα γραφικων.δεν παιζουν ρολο τα αλλα.

 

Παυλακη ωραιος ρε.ο επεξεργαστης δεν παει παραπανω?

χααχαχαχαχα δεν παιζει ρολο cpu? φιλε και ομως παιζει με τον cd2 3.1gmhz και με 955 στα 3.2ghz ο ενας εβγαζε 7-8fps minimun frame rate και με τον αλλο απο 16-19 minimun ολα αυτα με την 480στα ιδια φυσικα.....

στο συγκεκριμενο bench πιο πολυ βλεπεις καρτα γραφικων αλλα μεχρι και το υπολιπο συστημα παιζει ρολο ακομη και ram/cpu/mobo/hdd ακομη και τροφοδοτικο για να ειναι σταθερο.

ιδικα στα minimun frames στα games και bench παιζει ρολο και ο cpu/ram/mobo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΕΚRΟΜΑ το αστείο που το βρίσκεις :rolleyes:, δεν παίζει λέμε.

Τα min fps βελτιώνονται μετά το 2ο run όπως και το σκόρ. Πάντα στο πρώτο run είναι πιο χαμηλά. Όσα run τρέξεις θα βλέπεις ψιλοδιαφορές στα Min-Max-Avg fps.

Επίσης να σου πώ ότι τα ίδια fps έβγαζε η 6950 με τον Ε8400 στα 4Ghz, τα ίδια με τον 955 στα 3,8 και τα ίδια με τον 955 στα 4Ghz.

Η μητρικές στους 2 cpu όπως είναι αναμενόμενο είναι διαφορετικές....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΕΚRΟΜΑ το αστείο που το βρίσκεις :rolleyes:, δεν παίζει λέμε.

Τα min fps βελτιώνονται μετά το 2ο run όπως και το σκόρ. Πάντα στο πρώτο run είναι πιο χαμηλά. Όσα run τρέξεις θα βλέπεις ψιλοδιαφορές στα Min-Max-Avg fps.

Επίσης να σου πώ ότι τα ίδια fps έβγαζε η 6950 με τον Ε8400 στα 4Ghz, τα ίδια με τον 955 στα 3,8 και τα ίδια με τον 955 στα 4Ghz.

Η μητρικές στους 2 cpu όπως είναι αναμενόμενο είναι διαφορετικές....

εγω οσα run και να ειχα κανει με το cd2 3giga τα ιδια μου εβγαζε αντε 1 με 2+ το ιδιο και με τον 955 .............

και μπωρει απο 955χ4 3.2 σε 955χ4 4.2 να εχω αυξηση 3-4fps στα mnm frames αλλα και αυτα ειναι σημαντικα ,και ξαναλεω κυρειως μετραι η καρτα . βαλε την δικια μου σε i7 990χ να δεις διαφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε νεκροκεφαλη εμενα τοτε το τελευταιο τρεξιμο ηταν στα 3.7 οπως βλεπεις.να τον βαλω στα 4.2 οπως εχεις τον δικο σου?αλλα μετα με τα λεγομενα σου δεν θα εχεις την καλυτερη μονοπυρηνη καρτα.δεν μετραει λεμε στο heaven 2.5 στα 3dmark μετραει ομως και στο 06 και στο 11.αλλα εκεινο ειναι το συνολικο τελικο σκορ.

Εγω δεν εχω δει ουτε μια διαφορα με τον επεξεργαστη στο heaven 2.5 ειτε στα 3.7 ειτε στα 4.2.μαλιστα τα λεγαμε και πριν καμια εβδομαδα με τον Lion γι'αυτο το θεμα.τιποτα.τα ιδια ειναι.το μονο που καταφερα να κανω για να ανεβει τα min frames ηταν να το τρεξω για 2ο Loop.συνηθως δεν εβλεπα διαφορα και μπορει να χρειαζοταν να το τρεξω και 3ο.αλλα στην προκειμενη περιπτωση ειδα με την δευτερη προσπαθεια.

 

Υ.Γ.αμαν με την καρτα σου,ειπαμε ειναι πολυ καλη αγορα και μπραβο.εισαι ωραιος και με την υδροψυξη,μια χαρα.αλλα εδω παει να γινει το θεμα 480 clocked vs 6950 flashed and clocked. :P :P :P ;) :D :mad:

 

Edit:πλακα πλακα τρεξτο μια με tess νορμαλ και x4 anisotropy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε νεκροκεφαλη εμενα τοτε το τελευταιο τρεξιμο ηταν στα 3.7 οπως βλεπεις.να τον βαλω στα 4.2 οπως εχεις τον δικο σου?αλλα μετα με τα λεγομενα σου δεν θα εχεις την καλυτερη μονοπυρηνη καρτα.δεν μετραει λεμε στο heaven 2.5 στα 3dmark μετραει ομως και στο 06 και στο 11.αλλα εκεινο ειναι το συνολικο τελικο σκορ.

Εγω δεν εχω δει ουτε μια διαφορα με τον επεξεργαστη στο heaven 2.5 ειτε στα 3.7 ειτε στα 4.2.μαλιστα τα λεγαμε και πριν καμια εβδομαδα με τον Lion γι'αυτο το θεμα.τιποτα.τα ιδια ειναι.το μονο που καταφερα να κανω για να ανεβει τα min frames ηταν να το τρεξω για 2ο Loop.συνηθως δεν εβλεπα διαφορα και μπορει να χρειαζοταν να το τρεξω και 3ο.αλλα στην προκειμενη περιπτωση ειδα με την δευτερη προσπαθεια.

 

Υ.Γ.αμαν με την καρτα σου,ειπαμε ειναι πολυ καλη αγορα και μπραβο.εισαι ωραιος και με την υδροψυξη,μια χαρα.αλλα εδω παει να γινει το θεμα 480 clocked vs 6950 flashed and clocked. :P :P :P ;) :D :mad:

 

Edit:πλακα πλακα τρεξτο μια με tess νορμαλ και x4 anisotropy.

εχω λιωσει στο starcraft2 ειπα να ξεκινησω τα missions χεχεχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το έφτιαξα με τις υποδείξεις του @caution και όντως τα GFlops αυξήθηκαν δραματικά και έφτασαν τα 116 Gflops (απο 64 Gflops) στα 4500Mhz.

Αφού εγκαταστήσετε το SP1 στα win7, κατεβάζετε την τελευταία έκδοση η οποία είναι έτοιμη με το τελευταίο linpack για sandy bridge απο εδώ: LinX 0.6.4 (Linpack 10.3.3.006) ή εναλλακτικά κατεβάζετε το Intel burn test με AVX binaries απο εδώ: IntelBurnTest

 

@Caution χίλια ευχαριστώ man για άλλη μια φορά. :)

post-175857-0-56743400-1304031407_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε νεκροκεφαλη εμενα τοτε το τελευταιο τρεξιμο ηταν στα 3.7 οπως βλεπεις.να τον βαλω στα 4.2 οπως εχεις τον δικο σου?αλλα μετα με τα λεγομενα σου δεν θα εχεις την καλυτερη μονοπυρηνη καρτα.δεν μετραει λεμε στο heaven 2.5 στα 3dmark μετραει ομως και στο 06 και στο 11.αλλα εκεινο ειναι το συνολικο τελικο σκορ.

Εγω δεν εχω δει ουτε μια διαφορα με τον επεξεργαστη στο heaven 2.5 ειτε στα 3.7 ειτε στα 4.2.μαλιστα τα λεγαμε και πριν καμια εβδομαδα με τον Lion γι'αυτο το θεμα.τιποτα.τα ιδια ειναι.το μονο που καταφερα να κανω για να ανεβει τα min frames ηταν να το τρεξω για 2ο Loop.συνηθως δεν εβλεπα διαφορα και μπορει να χρειαζοταν να το τρεξω και 3ο.αλλα στην προκειμενη περιπτωση ειδα με την δευτερη προσπαθεια.

 

Υ.Γ.αμαν με την καρτα σου,ειπαμε ειναι πολυ καλη αγορα και μπραβο.εισαι ωραιος και με την υδροψυξη,μια χαρα.αλλα εδω παει να γινει το θεμα 480 clocked vs 6950 flashed and clocked. :P :P :P ;) :D :mad:

 

Edit:πλακα πλακα τρεξτο μια με tess νορμαλ και x4 anisotropy.

θανο στα 950 εχεις καμια τυχη στα 1050 ισως ,να σου κανω δωρο μερικα shaders μηπως και φτασεις 1800 και με περνας στα 950mhz xexexexexee.

ολο το συστημα stock mobo/cpu ολααα! default. και gtx480 οσο παι 885mhz

 

877normal.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

τελικα την εχω τουμπανιαση την gtx480 με υδροψυξη της πλακας :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε καταλαβετο gtx480>6970 χεχεχε

 

Ειπα ποτε το αντιθετο?αν και μαλλον εννοεις gtx480(που ειναι clockαρισμενη στον θεο μαζι με τον ποσειδωνα για να ψυχεται)>6970.χεχεχεχε?τι χεχεχε μωρε? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...