Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Καλησπέρα! Έχω τον Intel I5 2500k και τον ανέβασα στα 4.6 GHZ με 1.23V. Με το LinX βγάζει max 62.15 GFlops. Είναι φυσιολογική/αποδεκτή τιμή; Γιατί κάποιος φίλος μου ανέφερε για μετρήσεις I5 2500Κ σε αντίστοιχα GHZ με τα δικά μου για πάνω από 100 GFlops.

 

Δεν είναι σωστά τα GFlops, όχι. Και αυτό γιατί δεν έχεις SP1 και το κατάλληλο linx - θα έπρεπε να βγάζεις σαφώς περισσότερα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι σωστά τα GFlops, όχι. Και αυτό γιατί δεν έχεις SP1 και το κατάλληλο linx - θα έπρεπε να βγάζεις σαφώς περισσότερα ;)

 

Πώ ρε συ Τάσο δεν το γνώριζα.

Πρέπει να αρχίσουμε το ψάξιμο τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώ ρε συ Τάσο δεν το γνώριζα.

Πρέπει να αρχίσουμε το ψάξιμο τώρα.

 

Παιδια εγω βγαζω με το linx 52gflops με το συστημα της υπογραφης μου.ειναι ενταξει ή ειναι λιγα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι σωστά τα GFlops, όχι. Και αυτό γιατί δεν έχεις SP1 και το κατάλληλο linx - θα έπρεπε να βγάζεις σαφώς περισσότερα ;)

 

Το έχω το Service Pack 1. Ποιο είναι το κατάλληλο linx ; Αυτό που έχω είναι το LinX 0.6.4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας το SP1, βάζεις μέσα στον φάκελο του latest linx, το φρέσκο linpack -> http://www.insomnia.gr/topic/405182-overclok-%CF%83%CE%B5-i5-2500k/page__st__30 και θα δεις τρελές διαφορές και σε GFlops και σε θερμοκρασίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας το SP1, βάζεις μέσα στον φάκελο του latest linx, το φρέσκο linpack -> http://www.insomnia.gr/topic/405182-overclok-%CF%83%CE%B5-i5-2500k/page__st__30 και θα δεις τρελές διαφορές και σε GFlops και σε θερμοκρασίες...

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Πράγματι τα GFlops έγιναν ~103.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ. Πράγματι τα GFlops έγιναν ~103.

 

Lovely :)

 

Πλέον με περίπου ένα τεταρτάκι linx θα βλέπεις μέγιστες θερμοκρασίες και μαζί με λίγη ώρα blend στο prime θα είσαι 99% σίγουρος για το stability του overclock σου. Γενικά τα SB είναι πολύ straight forward και στο overclock και στο testάρισμα του - τόσο straight forward που οι hardcore overclockers σχεδόν ξενερώνουν. Όλοι οι υπόλοιποι όμως... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαντηστε στον γιατρο γιατι το εχω και εγω απορια αυτο το πραγμα.

 

Lion κουφαλα 30αρισαμε με τους 11.4 με 2ο loop γιατι το πρωτο ηταν αστα να πανε. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

post-164700-0-66879900-1303929171_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωπω απο πισω με εχει παρει αυτος(και δεν εννοω αυτο που πατε να καταλαβετε).μπα που να σου καει ο ενας shader :P :P χαχαχα (πλακα κανω)

Lion ποτε περιμενουμε την 2η να του δειξεις λιγο του κυριου με τα ολα full τι να την κανει την Nvidia με τα Physx του...... :P

Ωραιος ρε.

 

Αααα και που σαι.για βαλε ολα full που λες την αναλυση 1920Χ1200 η μηπως δεν υποστηριζεται?αχαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...