Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν σου κολλαει ακριβως,απλα σερνεται.αυτο εννοεις ετσι?ετσι ειναι το τεστ.

 

Οχι, κολλαει εννοω "δεν ανταποκρινεται".

Μεχρι να πατησω alt+ctrl+del. Εκει μου βγαζει ενα μυνημα πως αντιμετωπισε προβλημα κτλ κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Οχι, κολλαει εννοω "δεν ανταποκρινεται".

Μεχρι να πατησω alt+ctrl+del. Εκει μου βγαζει ενα μυνημα πως αντιμετψμησε προβλημα κτλ κτλ.

 

για σβηστο και ξαναγραψτο μια μπας και διορθωθει για να εχεις να κανεις κατι μεχρι να ξημερωσει να σου απαντησει και αλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για σβηστο και ξαναγραψτο μια μπας και διορθωθει για να εχεις να κανεις κατι μεχρι να ξημερωσει να σου απαντησει και αλλος.

 

Εκανα ενα format. Οχι γι αυτο το λογο. Αλλα και παλι το ιδιο. Να σημειωσω πως εκλεινε κ πριν flashαρω με το bios της 6970.

 

Solved. Αποτελεσμα.

Επεξ/σία από paulchro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<br />Γιατι στο 3dmark11 μου κολλαει στο τεστ Physx????<br />
<br /><br /><br />

 

στο δικο μου κολουσε διοτι ο επεξεργαστης δεν ηταν σταθερος ή ειχα προβλημα με τις μνημες για τσεκαρε το και εσυ.

Αποστολή από GT-I9000 με το Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ηταν,πιο πανω για εμενα δεν εχει αυτη την στιγμη.Η μονη διαφορα με το προηγουμενο σκορ ειναι οτι το cpu_nb ειναι πλεον στα 2600 απο 2000 και οτι η καρτα παιζει στα ρολογια που ειναι σταθερη.Το προηγουμενο σκορ ηταν 23316 ενω τωρα 23419.Αυτα απο εμενα.

post-164700-0-46078100-1303672609_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θανο για να ανεβασεις το σκορ πρεπει να ανεβασεις τον επεξεργαστη.Δεν συμαινει πως ο επεξεργαστης πρεπει να ειναι 100% σταθερος για να τρεξεις το προγραμμα αρκει να μην σου κολαει το pc την ωρα του bencmark

.Σε μενα πχ στα 4400 δεν θα εβγαζε ουτε λεπτο linx αλλα στο 3dmark 06 δεν ειχε προβλημα.

Αποστολή από GT-I9000 με το Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cold το ξερω ρε συ.αλλα που δοκιμασα να bootαρω με 1.50 ρευμα στα 4.3 δεν καταφερα κατι.με το που μπαινει windows κολλαει.(ολα τα παραπανω ομως ιδια,ουτε αλλαγες cpu_nb ουτε τιποτα και δεν δοκιμασα να βγαλω τα 2 stiκακια μνημης).

οποτε λεω να μην τον ζορισω αλλο.ετσι και αλλιως στα 4.2 που εχει περασει 4 ωρες occt linpack με μαξ cpu temps 48 βαθμους(πρωτη φορα το ειδα τοσο ψηλα,φαντασου που εφτασε το core).

τεσπα στα 4 ειμαι καλα.εκει ηθελα να τον παω και πηγε.

(ασε που εδωσε και 100 ποντους παραπανω το nb frequency μαζι με την καρτα στα ρολογια για να μην μπουκωνει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Έχω τον Intel I5 2500k και τον ανέβασα στα 4.6 GHZ με 1.23V. Με το LinX βγάζει max 62.15 GFlops. Είναι φυσιολογική/αποδεκτή τιμή; Γιατί κάποιος φίλος μου ανέφερε για μετρήσεις I5 2500Κ σε αντίστοιχα GHZ με τα δικά μου για πάνω από 100 GFlops.

post-164737-0-72884800-1303768253_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Έχω τον Intel I5 2500k και τον ανέβασα στα 4.6 GHZ με 1.23V. Με το LinX βγάζει max 62.15 GFlops. Είναι φυσιολογική/αποδεκτή τιμή; Γιατί κάποιος φίλος μου ανέφερε για μετρήσεις I5 2500Κ σε αντίστοιχα GHZ με τα δικά μου για πάνω από 100 GFlops.

 

Mια χαρά είσαι αν και εμένα με ibt βγάζει στα 4.6Ghz ~65 Gflops. Τα 100 που σου πε ο άλλος τα είδε στον ύπνο του μάλλον :P

Mε το vcore αυτό είσαι σταθερός? Πόσο δίνει σε full load?

 

Πως το βλεπετε παιδια? θα ηθελα τις γνωμες σας

post-199464-0-02694800-1303767985_thumb.jpg

 

Μια χαρά είσαι όπως είπε και ο Θάνος. Δεν χρειάζεσαι αναβάθμιση ακόμα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια χαρά είσαι αν και εμένα με ibt βγάζει στα 4.6Ghz ~65 Gflops. Τα 100 που σου πε ο άλλος τα είδε στον ύπνο του μάλλον :P

Mε το vcore αυτό είσαι σταθερός? Πόσο δίνει σε full load?

 

Το έχω μόνιμα στα 4.5Ghz με Vcore 1.23V όπου είναι σταθερό. Στα 4.6Ghz δεν είναι σταθερό. Full load δίνει max 1.27V και στις 2 περιπτώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...