Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eδώ κολλάει αυτό που ανέφερες Θάνο με τους υψηλούς χρονισμούς στις μνήμες GDDR5. Δεν βγάζουν artifacts αλλά μειώνονται οι επιδόσεις. (αν ισχύει τελικά)

cold η κάρτα σου όντως είναι πολύ καλό κομμάτι. Μπράβο φίλε. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mάλιστα.

Φαίνεται να προτιμά τις μνήμες στα 1375 με τον πυρήνα στα 950.

Οπότε δοκίμασε ένα τελευταίο στα 950/1400 για να δούμε αν θα πιάσει τα 30 fps ή θα πάει παρακάτω. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mάλιστα.

Φαίνεται να προτιμά τις μνήμες στα 1375 με τον πυρήνα στα 950.

Οπότε δοκίμασε ένα τελευταίο στα 950/1400 για να δούμε αν θα πιάσει τα 30 fps ή θα πάει παρακάτω. :)

 

Μπηκε και η φωτο που ζητησες.αρα 950_1375 για εμενα και δεν θα 30αρισουμε ποτε κουφαλα νεκροθαφτη(στο benchmark αναφερομαι).

Και παλι ομως ειναι μεγαλη διαφορα απο του cold.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οριστε και μερικα δικα μου με κατεβασμενο ομως πλεον τον 1055 μου. Αυτο που με πειραζει περισσοτερο ειναι το σκορ στο 3DMARK11. Γιατι τοσο μικρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που εισαι εσυ ρε τοσες μερες εξαφανισμενος???

Κατεβασε για αρχη το καινουργιο heaven το version 2.5 και τρεξε λιγο μετα τα τεστακια που εχω πιο πανω.

Αντε γιατι εχουμε θεμα εδω με τον lion και τον cold.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που εισαι εσυ ρε τοσες μερες εξαφανισμενος???

Κατεβασε για αρχη το καινουργιο heaven το version 2.5 και τρεξε λιγο μετα τα τεστακια που εχω πιο πανω.

Αντε γιατι εχουμε θεμα εδω με τον lion και τον cold.

Ειπα να σε αφησω να με περασεις σε ποστς χεχε... ;) Πολυ δουλεια εχει πεσει τωρα με το Πασχα ασε και δεν προλαβαινω, εχω και την γυναικα εγκυο καταλαβαινεις... :wacko: Τουλαχιστον επερχεται ο Γιος! :wub:

Δεν βλεπεις? Μεχρι και ο επεξεργαστης κατεβηκε πλεον στα 3.64 απο 3.92... :-(

οριστε και ενα με το 2.5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα να σε αφησω να με περασεις σε ποστς χεχε... ;) Πολυ δουλεια εχει πεσει τωρα με το Πασχα ασε και δεν προλαβαινω, εχω και την γυναικα εγκυο καταλαβαινεις... :wacko: Τουλαχιστον επερχεται ο Γιος! :wub:

Δεν βλεπεις? Μεχρι και ο επεξεργαστης κατεβηκε πλεον στα 3.64 απο 3.92... :-(

 

Χαχα αντε με το καλο να σας ερθει το καινουργιο μελος.

Και εγω τον εριξα τον επεξεργαστη αρκετα μπορω να πω.πλεον θα τον εχω στα 3.2 και μονο οταν χρειαζεται θα πηγαινει 4.

Κανε τωρα εαν μπορεις και αυτα οπυ σου ειπα γιατι παιζει θεμα με τις καρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@STORM1978 άντε με το καλό ο γιόκας φίλε εύχομαι. Σε καταλαβαίνω μιας και εγώ σε παρόμοια φάση είμαι αλλά σε πρώιμο στάδιο ακόμα. Yγειέστατα να είναι πάνω απο όλα. :)

Όσο αφορά το σκόρ όντως είναι πολύ χαμηλό. To performance σε τι ανάλυση το έτρεξες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αλλη μια

 

@STORM1978 άντε με το καλό ο γιόκας φίλε εύχομαι. Σε καταλαβαίνω μιας και εγώ σε παρόμοια φάση είμαι αλλά σε πρώιμο στάδιο ακόμα. Yγειέστατα να είναι πάνω απο όλα. :)

Όσο αφορά το σκόρ όντως είναι πολύ χαμηλό. To performance σε τι ανάλυση το έτρεξες?

1920*1080

 

lionheart το ετρεξα σε 1280*720

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...