Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Πω-πω ρε φίλε. :confused: Πολύ καλό σκόρ.

Με πόσο ρεύμα πήγαινε η 5850 σου στα 1040core? Καλό κομμάτι ήταν ρε σύ.

 

με 1,28 volt αν θυμαμαι καλα ... θεωρω οτι ηταν απο τα καλα κομματια +οτι δεν ειχε θεμα με τις θερμοκρασίες αρκετά πιο κρυα η 5850 σε σχεση με 6970 που εχω τωραB)

 

Απλα αν κοιταξεις θα δεις πολυ χαμηλές θερμοκρασίες στη cpu .... ειχα βγάλει κουτί οθόνη στο υπόστεγο εκείνο το βράδυ με θερμοκρασία κοντα στον μηδέν(για τον επεξεργαστή πιο πολυ εξου και το 1,6 vcore ) και ετρεχα 3dmark 2006 . Ανωμαλία λέμε:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 1,28 volt αν θυμαμαι καλα ... θεωρω οτι ηταν απο τα καλα κομματια +οτι δεν ειχε θεμα με τις θερμοκρασίες αρκετά πιο κρυα η 5850 σε σχεση με 6970 που εχω τωραB)

 

Απλα αν κοιταξεις θα δεις πολυ χαμηλές θερμοκρασίες στη cpu .... ειχα βγάλει κουτί οθόνη στο υπόστεγο εκείνο το βράδυ με θερμοκρασία κοντα στον μηδέν(για τον επεξεργαστή πιο πολυ εξου και το 1,6 vcore ) και ετρεχα 3dmark 2006 . Ανωμαλία λέμε:devil:

 

Χεχε ωραίος. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

63672389.jpg

 

να με και εγω το συστημα ειναι στο οριο και δεν ειναι σταθερο ,η gtx ειναι σταθερη χωρεις ρευμα στα 850 απο εκει και πανω θελει πολυ ρευμα,στη cpu η amd μου εκανε δωρο με τον 955 και ενα 1g χωρεις να πηραξω τιποτα,

θερμοκρασιες max 61cpu λογο της 480 που ζεστενεται πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(...άρα σέρνονται τα windows μου - εκτός και αν είχε πολύ πιο δυνατό uncore ColdFusion, ή μνήμες...)

 

 

@NEKROMA σίγουρα γίνεται να πας και καλύτερα, ειδικά σε HTL & NB :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(...άρα σέρνονται τα windows μου - εκτός και αν είχε πολύ πιο δυνατό uncore ColdFusion, ή μνήμες...)

 

 

@NEKROMA σίγουρα γίνεται να πας και καλύτερα, ειδικά σε HTL & NB :)

θα προσπαθησω φιλε αλλα δεν εχει και πολλες ρυθμισεις το mobo μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεε τους πολλαπλασιαστές για HTL και ΝΒ θα τους έχει... ( δοκίμασε 2200 και 2400 αντίστοιχα - αν είσαι ok δες και 2200 και 2600 ). Πάντως η κάρτα, αν και δεν ξέρω ρεύματα, φαίνεται τούμπανο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...