Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το σχεδον μεγιστο που μπορω να φτασω με τον δικο μου...

Μωρε να δοκιμασω μπας και ανεβαινει και αλλο ο επεξεργαστης?Αλλα θα αρχισω να ανησυχω για θερμοκρασιες μετα.

post-164700-0-39237100-1303068849_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Κατσε να δοκιμασω μπας και bootαρει ετσι οπως ειναι στα 4100.

Ξερεις ε,σκοπος να φτασω τον lionheart75 με τις crossfired 5850 και τον 2500Κ.εκει που ειχε εαν θυμαμαι κοντα 33000 σκορ. :devil: :devil: :devil: :devil:

Θα του δειξω εγω.......(κατσε να παω να βρω και κανενα πυροσβεστηρα τωρα).

Σε καθημερινη χρηση παντως στα 4 και η καρτα δεν ειναι στα 940 αλλα στα 880.και το πoλυ 5 ωρες ανοιχτο το computer.Θα την παλεψει,δεν θα την παλεψει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορω να την κατεβασω κι'αλλο τα ρευματα? η να την ανεβασω και αλλο?θερμοκρασιες σε αυτη την ταση που ειναι φυσιολογικες να εχω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αρκετό πειραματισμό μπορείς να κατεβάσεις τα ρεύματα - ναι. Με custom bios ΑΝ θέλει και η κάρτα σου...

 

Σε gaming πρέπει λογικά να βλέπεις 80φεύγα, σε furmark 90παρα. Αν θέλεις να είσαι πιο κρύος φτιάξε άλλο fan plan από το afterburner :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεω να την ανεβασω και αλλο με την ταση που ειμαι τωρα,οσο παει.. ποση θερμοκρασια θα ειναι οκ να την αφησω για καθημερινη χρηση και gaming χωρις να υπαρχει φοβος να τα ΄΄παιξει΄΄ η καρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτίθεται ότι και 90αρες τις αντέχει... αλλά εγώ επειδή δεν ψήνομαι να μου κάψει καμιά μητρική το καβουρδιστήρι, έχω φτιάξει το fan έτσι ώστε να παίζει (gaming) μέχρι 82 - 83 ;)

 

Αν δεν δώσεις τάση - δεν θα δεις σημαντικές αυξήσεις σε temps πάντως. Οπότε αν είσαι ok σε stock θα είσαι ok και Ο/Ced ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 3d mark είναι αρκετά σύντομο για να ζεσταθεί - παίξε κανένα μισάωρο crysis 2 maxed για να έχεις άποψη για gaming θερμοκρασίες και ένα 10 λεπτο furmark ή kombustor για τις απόλυτα υψηλότερες temps.

 

Πάντως αν έχει 800 core χωρίς ρεύμα - είναι πολύ καλή η κάρτα σου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωρες ωρες αναρωτιεμαι γιατι κοπηκε αυτο το κομματι απο Χ4 και εγινε Χ2.

Βεβαια μπορει να φταιει το οτι ειχα ξεχασει και το κινητο μου μεσα στο κουτι και το εκλεισα εκει μεσα κανενα 3ωρο γιατι εβλεπα κατι με το φλας του.

Τι σου κανει η ακτινοβολια ε?αμα δεν χτυπουσε μηνυμα ακομη εκει θα ηταν.

Να δωσω και αλλο η θα γινει καμια παπαρια με την μητρικη?μονο για bench να δουμε ποσο παει με τοσο ρευμα.

Lionheart75 πηρα φορα και ερχομαιιιιιιι.(μην απαντησεις,την ξερω την απαντηση απο τωρα). :lol: :lol:

post-164700-0-07794000-1303072501_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωρες ωρες αναρωτιεμαι γιατι κοπηκε αυτο το κομματι απο Χ4 και εγινε Χ2.

Βεβαια μπορει να φταιει το οτι ειχα ξεχασει και το κινητο μου μεσα στο κουτι και το εκλεισα εκει μεσα κανενα 3ωρο γιατι εβλεπα κατι με το φλας του.

Τι σου κανει η ακτινοβολια ε?αμα δεν χτυπουσε μηνυμα ακομη εκει θα ηταν.

Να δωσω και αλλο η θα γινει καμια παπαρια με την μητρικη?μονο για bench να δουμε ποσο παει με τοσο ρευμα.

Lionheart75 πηρα φορα και ερχομαιιιιιιι.(μην απαντησεις,την ξερω την απαντηση απο τωρα). :lol: :lol:

 

Καλά ρε σύ, αυτό το Pc είναι που ήθελες να πετάξεις απο το παράθυρο? :P

Τα σπάει όντως το τσιπ σου. Ούτε ο 955 μου που είναι σχετικά καλό κομμάτι δεν έχει τα 4Ghz με λιγότερο απο 1.42v.

Φοβερό vfm ο 555 σου. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...