Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Έδωσες αρκετό ρεύμα και μετά από χρονιά θα σου μείνει στα χεριά .

Για μένα τα 4ghz για καθημερινή χρήση είναι υπέρ αρκετά.

Όπως και να έχει τα πας πάρα πολύ καλά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα τον κρατήσω εκει για καθημερινή χρήση απλα ήθελα να παίξω λιγάκι και να πειραματιστώ. Τα 4.33mhz stable πιστεύω ειναι ενα αρκετά καλό νούμερο.

 

edit :

Για καθημερινή χρήση θα κρατήσω το vcore στο 1.35 / 4.34ghz / και οι ram στα 2060mhz. Νομίζω οτι ειναι καλά και ασφαλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε idle ειμαι απο 41c μεχρι 48c ανα πυρήνα, και σε games/3dmark benchmark και full load γενικά χτυπάω 61 64c μεχρι στιγμή που έχω κοιτάξει.

 

Ολα αυτα σε φυσιολογικα fan rpm απο θέμα θορύβου,αν αυξήσω τα fan θα πέσει αισθητά η θερμοκρασία σε full load αλλα τα επίπεδα θορύβου απλα δεν παλεύονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι,πάντως αυτο που έχω παρατηρήσει αν και εχω καλο airflow στο cosmos ειναι οτι χωρις το πλαίνό παράθυρο οι θερμοκρασία αν δεν πέσει στην χειρότερη θα παραμείνει σταθερή,με το παράθυρο σίγουρα θα ζεσταθεί περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επιτελους ετρεξα το benchmark που ηθελα τοσο καιρο να τρεξω.Δηλαδη την 4870Χ2 σε συγκριση με την 6950 2g που μοοοολις εβαλα επανω στο 3DMark06

Το αποτελεσμα?Οχι και τοσο εντυπωσιακο.

Παραθετω λινκ 6950 2g

και 4870Χ2 και να προσθεσω οτι ο επεξεργαστης ειναι στα 3700 με 8gigabyte μνημη αντι για τα 3600 της 4870Χ2 με 4gigabyte.

Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι το ιδιο ακριβως σκορ στο HDR2 Deep Freeze.

Κατσε τωρα να της πεταξω τα ματια εξω γιατι δεν γινεται να μεινει stock σωστα?Ερχοντε και αλλα Benchies και με αλλα προγραμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς. :)

Όσο ανεβάζεις ρολόγια στον cpu τόσο μεγαλύτερο σκόρ θα βλέπεις στο 3dmark06. Αντίθετα όσο και να ανεβάσεις την κάρτα η διαφορά που θα δείς να είναι πολύ μικρή προς τα πάνω μη πώ ελάχιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...