Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Μέχρι στιγμής ολη μέρα σήμερα ειμαι με με 4.09 4.1 4.2 εκει παίζει και ειναι stable,έπαιξα Crysis 2 για 2 ώρες περίπου χωρίς προβλήματα.Άυριο το πρωί θα του τρέξω και Superpi μεχρι τις 5 που θα γυρίσω απο δουλειά να δώ πως θα είναι.

 

Δυστηχώς αναγκάστικα να ρίξω τις μνήμες στα 1750mhz απο 2000 γιατί εκει είχαμε προβήματα με crash στο 3dmark 06 και vantage (οχι blue screens όμως)

 

Σε idle αυτην την στιγμή ειμαι 52c 51c 51c 49c ανα core και σε load στο crysis απο 65c εως 70c

 

Οι θερμοκρασίες αυτες τοσο σe idle οσο και σε full load μπορούν να πέσουν πάρα πολύ αν δουλέψω στο full τους fan αλλα ο θόρυβος ειναι απαγορευτικός ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι στιγμής ολη μέρα σήμερα ειμαι με με 4.09 4.1 4.2 εκει παίζει και ειναι stable,έπαιξα Crysis 2 για 2 ώρες περίπου χωρίς προβλήματα.Άυριο το πρωί θα του τρέξω και Superpi μεχρι τις 5 που θα γυρίσω απο δουλειά να δώ πως θα είναι.

 

Δυστηχώς αναγκάστικα να ρίξω τις μνήμες στα 1750mhz απο 2000 γιατί εκει είχαμε προβήματα με crash στο 3dmark 06 και vantage (οχι blue screens όμως)

 

Σε idle αυτην την στιγμή ειμαι 52c 51c 51c 49c ανα core και σε load στο crysis απο 65c εως 70c

 

Οι θερμοκρασίες αυτες τοσο σe idle οσο και σε full load μπορούν να πέσουν πάρα πολύ αν δουλέψω στο full τους fan αλλα ο θόρυβος ειναι απαγορευτικός ^_^

Ωραιος φιλε την 570 με νερο την εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι με αέρα ειναι εργοστασιακά.Να αναφέρω οτι σε idle ειμαι 53c (802mhz 1000mhz 1604mhz) και σε full loαd 80 82c max μέχρι να αρχίσει να ανεβάζει παραπάνω στοφές ο ανεμιστήρας της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

προσεχε με την 570 . ακουγεται οτι δεν της αρεσει να τσιτωνεται .

 

Το ξέρω και για αυτο την έχω ανεβάσει ελάχιστα,σε αυτα ρολόγια τουλάχιστον εχω διαβάσει οτι ειναι safe η κατάσταση.

 

Edit: Προσπάθεια σήμερα για 4.4 - 4.5ghz

Επεξ/σία από SPANK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν παω σπίτι θα αρχίσω τις δοκιμές.Λέω να αρχίσω με ενα vcore της τάξεως του 1.35 με max 1.42.Οσο για τις ram μάλλον θα τις ρίξω στα 1600 απο 1750 που τις έχω τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι με αέρα ειναι εργοστασιακά.Να αναφέρω οτι σε idle ειμαι 53c (802mhz 1000mhz 1604mhz) και σε full loαd 80 82c max μέχρι να αρχίσει να ανεβάζει παραπάνω στοφές ο ανεμιστήρας της.

ok απλα θελει προσοχη η 570 (καμμενα regulators)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...