Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Καπου εκει σταματαει και η δικια μου με τον ανεμιστηρα στο 100% και μονο μια καρτα.

 

τι temps έχει εσένα η κάρτα αυτή που έχεις στην κάτω Pci ( πιο κρύα ) με αέρα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδικία ... Ο πρώτος στο ATi 3850 3D 06 παίζει με 9650 @ 3800MHz / DDR3 / P5E3 Deluxe ... :-( Ούτε καν μονταρισμένη κάρτα ... Πάνο όπως είπαμε και χθες στο MSN, θες οπωσδήποτε έστω και για 1 - 2 runs, τον Q ... ;) :-D Γιατί από ότι φαίνεται, ακόμα και στις entry level VGAs οι yorkies καταρρίπτουν όλα τα score ... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μαι κι εγώ... Vatos_Locos support φυσικά!!! Αλλά δεν πάει και πολύ ο Ε6700...

 

Το επόμενο αφού ανεβάσω την ultra, γιατί έτσι είναι stock...

 

bench.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην γελάσετε ... Σήμερα τα ξημερώματα ξεσκόνισα λίγο το παλιό μου σύστημα (Pentium 2 333MHz on a Coolermaster Air Cooler - can't explain that, I was a little 8 year old boy when I bought this computer ... :-D, Asus P2B, 64MB SDR PC100 @ 100MHz) και δοκίμασα να το clockάρω λίγο ... Ανέβαζα, ανέβαζα, ανέβαζα ρεύμα, η θερμοκρασία της cpu αχαρακτήριστη ... και είχα φτάσει 470MHz νομίζω ... Απλά το σύστημα ψηνόταν ... Συνδέω λοιπόν στον Celeron (το σύστημα που είχα μέσα σε μια κούτα, είναι στα Μοdαρισμένα κουτιά), 2 χ 120mm fans, βγάζω το mobo πάνω σε CD Towers στο μπαλκόνι (ώρα 4 το πρωί νομίζω :-D) όπου και η θερμοκρασία ήταν ~5 βαθμοί, λέω κατά προσέγγιση γιατί μπορεί να ήταν και λίγο παραπάνω) και ξεκινάω να ανεβάζω ... Αποτέλεσμα 525MHz και 1η θέση στο HwBot ... :-D Έχω κρατήσει και ένα ss "surprise" για όποιον με περάσει ... :-D

 

myp2333mhzyp9.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην γελάσετε ... Σήμερα τα ξημερώματα ξεσκόνισα λίγο το παλιό μου σύστημα (Pentium 2 333MHz on a Coolermaster Air Cooler - can't explain that, I was a little 8 year old boy when I bought this computer ... :-D, Asus P2B, 64MB SDR PC100 @ 100MHz) και δοκίμασα να το clockάρω λίγο ... Ανέβαζα, ανέβαζα, ανέβαζα ρεύμα, η θερμοκρασία της cpu αχαρακτήριστη ... και είχα φτάσει 470MHz νομίζω ... Απλά το σύστημα ψηνόταν ... Συνδέω λοιπόν στον Celeron (το σύστημα που είχα μέσα σε μια κούτα, είναι στα Μοdαρισμένα κουτιά), 2 χ 120mm fans, βγάζω το mobo πάνω σε CD Towers στο μπαλκόνι (ώρα 4 το πρωί νομίζω :-D) όπου και η θερμοκρασία ήταν ~5 βαθμοί, λέω κατά προσέγγιση γιατί μπορεί να ήταν και λίγο παραπάνω) και ξεκινάω να ανεβάζω ... Αποτέλεσμα 525MHz και 1η θέση στο HwBot ... :D Έχω κρατήσει και ένα ss "surprise" για όποιον με περάσει ... :-D

 

myp2333mhzyp9.jpg

 

αυτο θα πει ταχυτητα:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ρε george με τι να σε περασουνε?(που θα βρεις ατομο με τετοιο γαργαλειο?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mην με αναγκάσεις να ανεβάσω και τη photo από το back up ss μου ... Γιατί εκεί θα δεις MHz ... :-D Πλάκα, πλάκα να 'χα και λίγο dice θα 600άριζε ... :shock: :P

Έβαλα να τρέξω και ένα SPi 1M αλλά μετά τα πρώτα 3 λεπτά βαρέθηκα και πήγα για ύπνο ... :-D Ίσως το δοκιμάσω καμιά μέρα ... Μιας και πολύ σύντομα θα το ξεχάσω για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα το benchmarking ... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι temps έχει εσένα η κάρτα αυτή που έχεις στην κάτω Pci ( πιο κρύα ) με αέρα ?

 

50 η κυρια και 45 η δευτερη. Στο load οταν δουλευει μονο η μια, πανω απο 80. Σε CF και οι δυο ειναι λιγο κατω απο 80. Η μαμα ψυκτρα δεν μπορει να σηκωσει ουτε 730MHz σε αθορυβη λειτουργια για πολυωρο gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονταρισμένη P5WD2 Premium

Celeron Lga 775 336 2,8Ghz @ 4Ghz με στοκ ψήκτρα

Ram TeamGroup Value @ δεν μας ενδιαφέρει για τώρα δοκιμάζουμε Cpu και Board

 

Valid

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=289371

signature.img?iid=71787&thumb=false

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παναγιωτη και γιωργο δεν θελω να σας στεναχωρησω :P, βρεθηκε μια Asus P4P800 και την εχω καβατζωσει :-)

παναγιωτη μολις την παρω στα χερια μου θα με βοηθησεις με κανα mod?:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παναγιωτη και γιωργο δεν θελω να σας στεναχωρησω :P, βρεθηκε μια Asus P4P800 και την εχω καβατζωσει :-)

παναγιωτη μολις την παρω στα χερια μου θα με βοηθησεις με κανα mod?:devil:

 

που ρε αθεοφοβε?Ποσο?Ψαχνω και εγω καμια αλλα δν εχω τυχει(μια ειχα βρει και αυτη την εδινε 100++ευρω)

Αντε καλα benches

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...