Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

24/7 ειμαι στα 3.9 και σε full load παιζει απο 70-75 με το intelburn με οcct παει λιγο ποιο κατω

Cooler μια Η50 σε push-pull

Ο,τι κατω απο 4ghz ειναι stable γιαυτο μου την εχει δοσει στα νευρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24/7 ειμαι στα 3.9 και σε full load παιζει απο 70-75 με το intelburn με οcct παει λιγο ποιο κατω

Cooler μια Η50 σε push-pull

Ο,τι κατω απο 4ghz ειναι stable γιαυτο μου την εχει δοσει στα νευρα

ωραία, μια χαρά είσαι από ψύξη!

και για 24/7 μια χαρά είσαι. ακόμα και με 3.8GHz μια χαρά θα ήσουν :D

 

για τα 4GHz μάλλον θέλεις τουλάχιστον 1.375 Vcore (και δεν νομίζω ότι αξίζει για 24/7, μονο για benchmark)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα κι από μένα.

Τρέχω

 

Phenom IIx2 555 ξεκλειδωμένο σε 4πύρηνο B55 στα 3,21 mhz.

Ram 2 x 1gb dual channel ddr3 @ 1333mhz corsair xms3

Ati HD 4850 OVERCLOCKED @ 650mhz gpu,1000mhz memory speed.

 

Χρησιμοποιώ Windows XP SP3 32bit,σε ανάλυση 1024χ768 και η κάρτα γραφικών μου έχει τους drivers CCC 10.12 beta

 

Έτρεξα τα benchmark του 3dMark 2006 και του AMD Overdrive.

 

Για τα αποτελέσματα του 3dMark: 3dMark

 

Και το αποτέλεσμα του Overdrive: Από 5900 εώς 6770. (κάθε φορά δείχνει διαφορετικό σκορ χωρίς να αλλάζω καμία ρύθμιση,αλλά πάντα μέσα σε αυτά τα πλαίσια)

 

Καλά τα πήγα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ότι να'ναι.....Στο CPU-z γράφει 920 ενώ στο 3Dmark 950.....

 

 

ναι ο 950 είναι...ίσως επειδή ο πολλπλασιαστής είναι Χ20 να τον γράφει έτσι στο cpu-z..

 

@rafail περιμένω να εμφανιστεί κανάς @caution να δώσει καμιά συμβουλή για να τον ανεβάσω( που σαι ρειιιι :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Που λέτε πήραμε τσι προάλλες μια Asus DCU HD6850 μιάς και την είχα βάλει στο μάτι καιρό για το μικρό. Την έβαλα πάνω και έτρεξα ένα run με stock ρολογάκια στην κάρτα και τον E5400 στα 3,85Ghz που παίζει μόνιμα. Τα αποτελέσματα είναι τα κάτωθι:

 

Νot bad πιστεύω για stock, καθώς υπάρχει bottleneck απο τον cpu έστω και ισιωμένος :P και η κάρτα θέλω να πιστεύω ότι έχει πολλά να δώσει, αν κρίνω απο τα reviews της συγκεκριμένης υλοποίησης. Nα πώ εδώ ότι έτρεξα ένα run Unigine heaven 2.1, χωρίς επανάληψη και η κατρούλα με το παρόν setup έβγαλε average 31fps. Εν τω μεταξύ με εξέπληξε ευχάριστα το γεγονός ότι η κάρτα είναι σχετικά αθόρυβη ενώ στα 50% λειτουργίας το fan δεν είναι διόλου εκνευριστικό. Well done Asus. Οι θερμοκρασίες δε, δεν ξεπέρασαν την διάρκεια του run τους 59 βαθμούς στο media center κουτάκι. Προς το παρον είμαι στο ψάξιμό της και αυτό θέλει χρόνο, οπότε θα επανέλθω δριμύτερος. (Xμμ 340 ευρώ και φτιάχνει κανείς ένα cf μούρλια που σκοτώνει) :P

post-175857-0-15483100-1294447445_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...