Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Dx10 για το Single Player του MOH δεν υπαρχει(Δεν γινεται να παιξεις,η Ati δειχνει πρασινα γραφικα και η nVidia εχει πολυ χαμηλο GPU usage).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α μάλιστα καλά θυμόμουν ότι είχες αυτή..απλά ρωτάω γιατί στήνω ένα φτηνό i7 συστηματάκι(μου μένει μόνο η cpu) και επειδή και εγώ τη true black έχω ήθελα να δω πως πάει..έχει πέσει κανά lapping?

 

οταν λες φτηνο?:lol:Αυτα δεν πανε μαζι!

 

Ναι την λαπαρα αλλα δεν ειδα τρελες διαφορες σε θερμοκρασιες απλα πλεον εχω τις ιδιες θερμοκρασιες σε ολους τους πυρηνες.

Σχεδον τις ιδιες,γιατι ο ενας εχει ταπεραμεντο και παιζει 2 βαθμους πανω.Ισως να μην την βιδωσα καλα η να εβαλα πολυ/λιγο παστα.Πριν αλλαξω μητρικη επαιζαν ολοι στις ιδιες θερμοκρασιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[/color]

οταν λες φτηνο?:lol:Αυτα δεν πανε μαζι!

 

Ναι την λαπαρα αλλα δεν ειδα τρελες διαφορες σε θερμοκρασιες απλα πλεον εχω τις ιδιες θερμοκρασιες σε ολους τους πυρηνες.

Σχεδον τις ιδιες,γιατι ο ενας εχει ταπεραμεντο και παιζει 2 βαθμους πανω.Ισως να μην την βιδωσα καλα η να εβαλα πολυ/λιγο παστα.Πριν αλλαξω μητρικη επαιζαν ολοι στις ιδιες θερμοκρασιες.

 

nice job on lapping:-)..και όμως φτηνό γιατί ήθελα να αγοράσω μόνο cpu+mobo+ram(όλα τα άλλα θα χρησιμοποιηθούν απο το υπάρχον σύστημα)..έδωσα 99 ευρά για να αγοράσω καινούργια τη foxconn flaming blade gti και με άλλα τόσα βρήκα απο κωλοφαρδία στο πλαίσιο ένα σετάκι 6gb g-skill στα 1600...τώρα μένει η cpu που από όσο βλέπω γενικά οι τιμές πέφτουν...θα σκοτώσω και τα αντίστοιχα 775 parts, οπότε..φτήνια λέμε:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλτε και καμια ροδελα σε καθε βιδα πανω απο τα ελλατηρια για καλυτερη πιεση στο cpu μετα το lapping!oποιος θελει μια καλη λυση ειναι η http://www.eworld.com.gr/front/details/699 εχει λιγα παραπανω fins απο την ifx 14 που εχω με 2 καλα fans θα παει super!με την true black(lapped+washers) ειχα 75c με 1.264v load@4120mhz τωρα με την ifx 76c με 1.312v load@4265mhz!με 22c room και στις 2!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παιρνεις και μια 6970 :P :p

 

γιατί για να παίζω medal of honor?:P και η 4890 μια χαρά τα καταφέρνει..

 

@unstable hero ακόμη και χωρίς lapping η true black νομίζω ότι θέλει mod γιατί και πάλι ψιλοπαίζει...καλή η πρότασή σου, αλλά απο αισθητικής άποψης απλά δε συγκρίνεται με την true:lol: (και καμία άλλη μάλλον:-D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε να ασχοληθούμε λίγο με τον Ε5400 που πήραμε προχτές για το htpc. :-)

e54003800mhz1328v.jpg

 

Τι μπορεί να κάνει ο Ε5400 στα 3,8 με μία ΗD5670 (ο/c όσο σε αφήνει το catalyst) στο 3Dmark06?

 

3dmark0611342.jpg

 

Λογικά θα πάει και παραπάνω χωρίς αστάθειες. Οι θερμοκρασίες παραμένουν ιδιαίτερα χαμηλές αν και υπερχρονισμένη. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, απορω γιατι νομιζα οτι βγαζει λιγοτερο. Η 4670 που ειναι περιπου ισοδυναμη της βγαζει 8000.

Μηπως στη διαμορφωση του σκορ του 3dmark06 παιζει ρολο και ο επεξεργαστης ή οι μνημες ή οτιδηποτε αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...