Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

είπαμε δεν με ενδιαφέρει η εγγύηση ;)

 

 

εγώ την πήρα πάντως αλλά το overide δεν το βρίσκω :P noobas με τις άτι :-) για βοήθεια

 

τυχερε...εγω ακομα με το χαζοπλαισο παιδευομαι(δες το ποστ στα πανω).

Καλυτερα ανεβασετηνα με το Riva γτ ακουσα πως το overdrive τα κανει σκτ με τις μνημες(αλλαζει χρονισμους και την κοβει καπου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1769

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Άντε με το καλό τα 3850 benches Πάνο ! :-) Ε έκανα και εγώ ότι μπορούσα με μια 9800 SE ... Όσους γνωστούς με PC είχα τους παρακάλεσα να μου δανείσουν καμιά VGA για 2 - 3 benches και μετά ξανά πίσω ;) Μέχρι εδώ όμως, γιατί πλέον πραγματικά δεν με παίρνει ο χρόνος ... :-( Θα ανέβουν 2, 3 αποτελέσματα ακόμα, σήμερα - αύριο - από 'βδομάδα ίσως ... Πάντως μετά τα Χριστούγεννα, benchmarking 'yok ! ... :-( Γύρισε και στον κάτοχό της, σώα και αβλαβής η P4P800 ---> δύσκολος αποχωρισμός, να φανταστείτε όταν έτρεξα χθες το 3D 03 με την 9800 πάνω στην Intel D865Perl μου πήγα να βάλω τα κλάματα ... :-D

 

Ένα από τα τελευταία μου benches (:cry:) με μία 9800 SE ... (Ντρέπομαι που το λέω, αλλά η καρτούλα στα 400/350 έφτανε σε επιδόσεις την X1650 μου σε stock freqs ... ! :shock:).

 

1st in 9800SE 3D Mark 03 (με διαφορά ~ 1000 πόντους από το δεύτερο, και τη cpu μόνο στα - πλέον αγαπημένη μου frequency :-D - 3355MHz :shock: ;))

 

3dmark0382249800selc6.jpg

 

Καλά έκλεισε λοιπόν το 2007 ... 3 x VGA WRs : X1650 / 9200SE / 9800SE ;) :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το overdrive(απο οτι θυμαμε,γτ εχει να πεσει καρτα γραφηκων στα χερια μου εδω και 5μηνες)ειναι μεσα στο catalyst control center αμα βαλεις εμφανιση για προχορημενους κατω απο το vpu recover στην μπαρα στα διπλα.Αν θυμαμε καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το overdrive(απο οτι θυμαμε,γτ εχει να πεσει καρτα γραφηκων στα χερια μου εδω και 5μηνες)ειναι μεσα στο catalyst control center αμα βαλεις εμφανιση για προχορημενους κατω απο το vpu recover στην μπαρα στα διπλα.Αν θυμαμε καλα.

 

για να δούμε :-) σήμερα παρατήρησα οτι είμαι Nvidia/intel boy :lol:

μπα δεν το βλέπω :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cpu-z screenshoot για επεξεργαστη,μιτρηκη,μνημες.

gpu-z screenshoot για καρτα γραφηκων.

Περιμενε να βρω και τα λινκς.

cpuz http://www.cpuid.com/download/cpu-z-142.zip

gpuz http://www.techpowerup.com/downloads/896j/GPU-Z.0.1.5.exe

 

sreenshoot βγαζεις πατοντας το κουμπι prntsrcn ποθ βρισκεται δεξια του F12 και πανω απο τα κουμπια "home,end,delete,page up/down"

Μετα πηγαινεις στην ζωγραφικη(αφου την ανοιξεις)και πατας ctrl+v και αποθηκευεις.

Μετα πηγαινεις στο http://www.imageshack.gr και πατας αναζητηση,ψαχνεις την ειονα που μολις αποθηκευσες και πατας αποθηκευση.Μολις τελιωσει θα σου βγαλει διαφορα links.Παρε το προτελευταιο και καντο αντιγραφη(με ctrl+c)και μετα επικολιση(ctrl+v)στο ποστ σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cpu : 3600

Ram : 1000 ( 4 4 4 4 )

Gpu : Ati Radeon 3850 @ bios Clock limit θέλει flashάρισμα και δεν έχω δισκέτα

οι μνήμες της κάρτας πάνε παραπάνω απλά έδωσα 2000Mhz για να δω πως πάει :P

πολύ χύμα το σύστημα όμως δεν έκλεισα τίποτα για να το τρέξω οπότε φαντάζομαι μπορώ να βγάλω πολύ παραπάνω

37343299wh3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω παιδιά ακόμα το ψάχνω είπαμε είμαι noobας με τις Ati

 

:lol::lol::lol::lol:

Παντως καπου ειχα διε ενα vmod που ειχε βγαλει ο Shamino για τις 3850...δν θυμαμε που αμα το βρω θα στο δειξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...