Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δευτέρα αλλάζω την 7900Gs με μία Radeon 3850 256MB την περιμένω να την βάλω κάτω από τα νεράκια να δούμε τι λέει :P

 

Πας σε λάθος δρόμο τέκνο μου δες το παρακάτω review:512 Vs 256

Είναι πολύ λανθασμένη επιλογή η Ati HD3850 256MB σε σχέση με την 512ΜΒ.

Τα λόγια είναι περιττά…….. και αυτό για 28 ευρώ διαφορά.

Σε απαιτητικά παιχνίδια Dx 10 οπός crysis πάνω από 1024Χ768 έχει σοβαρές απόλυεs σε Frames per second.

Το καλύτερο που μπορείς να κανείς είναι υπομονή....

crysis_1280_1024.gif

3dmark06_1280_1024.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

takos και μετα λες να δωσω και αλλα λιγα για την 3870 και απο 150 φτανεις στα 200.(αλλα αμα ηξερα οτι ειχανε τοσο μεγαλη διαφορα θα τα εδεινα κριμα)

 

Δεν πειράζει ακόμα και με 256 κανείς την δουλειά σου αλλά, πάντα από το καλό υπάρχει καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογηκο...

Ηξερα οτι υπηρχε διαφορα στις υψηλες αναλυσεις αλλα δν φανταζομουνα τα διπλα φπς....Τελοσπα στην επομενη καρτα θα παρω την εκδοση με τα πολλα μβ :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογηκο...

Ηξερα οτι υπηρχε διαφορα στις υψηλες αναλυσεις αλλα δν φανταζομουνα τα διπλα φπς....Τελοσπα στην επομενη καρτα θα παρω την εκδοση με τα πολλα μβ :-D

 

Φυσικά η ιστορία το έχει δείξει αυτό, εγώ από Geforce 2Gts-->1950pro--->7900Gs-->?(άγνωστο)

Τα πράγματα είναι έως και 4 φορές χειροτέρα σε μεγαλύτερη ανάλυση.

crysis_2048_1536.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας σε λάθος δρόμο τέκνο μου δες το παρακάτω review:512 Vs 256

Είναι πολύ λανθασμένη επιλογή η Ati HD3850 256MB σε σχέση με την 512ΜΒ.

Τα λόγια είναι περιττά…….. και αυτό για 28 ευρώ διαφορά.

Σε απαιτητικά παιχνίδια Dx 10 οπός crysis πάνω από 1024Χ768 έχει σοβαρές απόλυεs σε Frames per second.

Το καλύτερο που μπορείς να κανείς είναι υπομονή....

 

απάντησες μόνος σου στο επόμενο πόστ σου :-) και μια χαρά θα κάνω δουλεία και με την 256 απλά τα φράγκα μου ήταν max 145 οπότε δεν μπορούσα να πάρω άλλη λες να μην ήθελα να πάω σε καλύτερη :P σε μεγαλύτερες αναλύσεις δεν μπορω να παίξω ακόμα γιατί έχω 17άρι μόνιτορ αλλά αν πάρω μεγαλύτερο μέχρι τέτοιο θα έχω η Cf με τις κάρτες η άλλες καλύτερες :P και έχουμε πει παίρνουμε ότι βαστάει η τσέπη μας και δεν μου καίγετε καρφί να έχω την καλύτερη κάρτα :P θα την πάρω θα την σκίσω όσο μπορώ για να γουστάρω και ότι βγάλει και όταν με το καλό δούμε οτι χέζετε θα πάρω άλλη άσε που το crysis το τερμάτισα με την 7900Gs δεν πιστεύω να έχω πρόβλημα με αυτήν ;)

PS οι κάρτες με λιγότερη μνήμη clockάρουν καλύτερα ;)

άσε που το review δεν το διάβασα αλλά συγκρίνουν μια clockαρισμένη κάρτα με μ 512 Mb με μία στοκ και 256Mb διαφορά δεν θα έχει αλλά έστω αυτό το λίγο που κάνουν τα clocks της geqube είπαμε αν συγρίνουμε 2 ίδια πράγματα τα πάμε clock for clock

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα κλασικο αθλιο benchmark, μετρησαν στο medium για να φανε bound οι καρτες απο την μνημη.

 

Ειχα την 8800GT 512ΜΒ, εχω την 3850 256ΜΒ.

 

Στα vista 1280χ1024 και high, η 8800GT ζητημα αν σηκωνε και 2χ AA, οχι 43FPS που βλεπω εδω. αλλα ουτε 25FPS. Στα XP με very high, δεν σηκωνε ουτε το παραμικρο φιλτρο.

 

Η πραγματικη διαφορα στο crysis 3850 256MB, 8800GT 512ΜΒ ειναι οτι θα παιζεις στο high αντι στο very high, στα windowsXP παντα. Γιατι στα Vista δεν τα σηκωνε ουτε η 8800GT.

 

Τωρα οποιος προτιμησει να παιζει το crysis σαν farcry για να βαλει και φιλτρα, ας παρει την 512MB εκδοση, αλλα αν ειναι να παρεις την 512, γιατι να μην παρεις και την 3870 που εχει αλλα 10ε, αν ειναι να παρει την 3870 γιατι να μην παρει την 8800GT που εχει αλλα 10ε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα κλασικο αθλιο benchmark, μετρησαν στο medium για να φανε bound οι καρτες απο την μνημη.

 

Ειχα την 8800GT 512ΜΒ, εχω την 3850 256ΜΒ.

 

Στα vista 1280χ1024 και high, η 8800GT ζητημα αν σηκωνε και 2χ AA, οχι 43FPS που βλεπω εδω. αλλα ουτε 25FPS. Στα XP με very high, δεν σηκωνε ουτε το παραμικρο φιλτρο.

 

Η πραγματικη διαφορα στο crysis 3850 256MB, 8800GT 512ΜΒ ειναι οτι θα παιζεις στο high αντι στο very high, στα windowsXP παντα. Γιατι στα Vista δεν τα σηκωνε ουτε η 8800GT.

 

Τωρα οποιος προτιμησει να παιζει το crysis σαν farcry για να βαλει και φιλτρα, ας παρει την 512MB εκδοση, αλλα αν ειναι να παρεις την 512, γιατι να μην παρεις και την 3870 που εχει αλλα 10ε, αν ειναι να παρει την 3870 γιατι να μην παρει την 8800GT που εχει αλλα 10ε....

 

κάτι τέτοιο λέω και εγώ :-) τελικά πάω να πάρω την saphire από το e-shop μου βγαίνουν ίδια λεφτά και θα την πάρω τώρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι τέτοιο λέω και εγώ :-) τελικά πάω να πάρω την saphire από το e-shop μου βγαίνουν ίδια λεφτά και θα την πάρω τώρα :P

 

Γνωμη μου, ΟΧΙ E-SHOP. Στο πλαισιο μου αλλαξαν την καμμενη χ1900GT που ειχα σε χρονο μηδεν, πηρα μια 2900pro την πουλησα, πηρα μια 8800GT που επισεις καηκε και τωρα εχω 3850 σε CF. Ξερεις ποσα λεφτα εδωσα για ολες αυτες τις καρτες? Την αξια της 1900GT και κατι μικροδιαφορες, ουτε 300ε δλδ και περασαν απο τα χερια μου σχεδον 1000ε καρτες. Ασχετα που καποιες θα μπορουσα να τις χαρω λιγο παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι τέτοιο λέω και εγώ :-) τελικά πάω να πάρω την saphire από το e-shop μου βγαίνουν ίδια λεφτά και θα την πάρω τώρα :P

 

152.50 δν την εχει και το e-shop?

Και το πλαισιο τοσο την εχει την sapphire(αλλα λογο γιορτων μακρια απο παρραγελειες μεσω νετ στο πλαισιο,ξερω εγω τι λεω:-D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωμη μου, ΟΧΙ E-SHOP. Στο πλαισιο μου αλλαξαν την καμμενη χ1900GT που ειχα σε χρονο μηδεν, πηρα μια 2900pro την πουλησα, πηρα μια 8800GT που επισεις καηκε και τωρα εχω 3850 σε CF. Ξερεις ποσα λεφτα εδωσα για ολες αυτες τις καρτες? Την αξια της 1900GT και κατι μικροδιαφορες, ουτε 300ε δλδ και περασαν απο τα χερια μου σχεδον 1000ε καρτες. Ασχετα που καποιες θα μπορουσα να τις χαρω λιγο παραπανω.

 

είπαμε δεν με ενδιαφέρει η εγγύηση ;)

 

 

εγώ την πήρα πάντως αλλά το overide δεν το βρίσκω :P noobas με τις άτι :-) για βοήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...