Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Ποια μητρική έχεις;

 

http://www.gigabyte.com.gr/products/mb/specs/ga-ep45-ud3lr_10.html

 

 

Θεμα μητρικης ειναι οχι θεμα επεξεργαστη.

 

Ναι,αλλά με τον E6300 dual core ,έχω μέχρι 2V.

 

Θα κάνω ένα bios update, μήπως αλλάξει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

( Εαν είσαι σίγουρος για τα 2V - μπορείς να το "σώσεις" με βαθιά βουτιά σε bios editor :-) )

 

Σίγουρος είμαι, μόλις τώρα έβαλα τον E6300 :P

 

Για πες λεπτομέρειες :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά είσαι σε latest;

 

Googlαρε αν υπάρχει κανένα hidden (F9 ή κάτι) option για να σου δώσει τις τάσεις. Αν αυτό δεν πιάσει/υπάρχει δοκίμασε να googlάρεις για έτοιμο modded bios αν και αυτό δεν παίζει καιρός να φτιάξεις το δικό σου modded bios :-D

 

Άνοιξε το τελευταίο bios με Award (?) BIOS Editor και ψάχνεις για flags δίπλα στα voltages options :-) Να έχεις ψαχτεί εκ των προτέρων για ξε-brick δισκετούλα με σίγουρη ver του BIOS :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αρχικά είσαι σε latest;

 

Googlαρε αν υπάρχει κανένα hidden (F9 ή κάτι) option για να σου δώσει τις τάσεις. Αν αυτό δεν πιάσει/υπάρχει δοκίμασε να googlάρεις για έτοιμο modded bios αν και αυτό δεν παίζει καιρός να φτιάξεις το δικό σου modded bios :-D

 

Άνοιξε το τελευταίο bios με Award (?) BIOS Editor και ψάχνεις για flags δίπλα στα voltages options :-) Να έχεις ψαχτεί εκ των προτέρων για ξε-brick δισκετούλα με σίγουρη ver του BIOS :devil:

Ναι, έβαλα την τελευταία ενημέρωση του bios.

 

Να πω την αλήθεια , δεν κατάλαβα και πολλά :-p

Πρέπει να "φτιάξω" bios με δικές μου επιτρεπτές ρυθμίσεις; Award είναι.Το bios editor το ανοίγω απλά με το .exe(είμαι σε άλλο pc με phoenix και δεν το δοκίμασα).

 

@phanispal, δεν κάνει κάτι με Ctrl + F1.

Επεξ/σία από johnykim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά πρέπει να ξεκλειδώνει κρυφό μενού, να ενεργοποιεί κρυφές επιλογές δηλαδή.

Απλά πρέπει να πατήσεις το συνδυασμό ενώ είσαι στο κεντρικό μενού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά πρέπει να ξεκλειδώνει κρυφό μενού, να ενεργοποιεί κρυφές επιλογές δηλαδή.

Απλά πρέπει να πατήσεις το συνδυασμό ενώ είσαι στο κεντρικό μενού.

 

Καταλαβαίνω για τι λες.Σε μια Gigabyte AM2/nForce 630a μου άνοιγε μια καρτέλα ακόμα.Εδώ όμως όταν πατάω τον συνδυασμό, κάνει refresh την οθόνη, λες και υπάρχει ήδη η καρτέλα.Πως λέγεται η καρτέλα αυτή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

( Το edit του bios μπορείς να το κάνεις σε οποιοδήποτε μηχάνημα - τώρα "κάτι" στα voltage options θα ψάξεις, παίζει και να μπορείς να swapάρεις HEX για να έχεις ψεύτικα tags πάνω σε μεγάλες τάσεις. Παραείμαι σκουριασμένος για να σε βοηθήσω πιο λεπτομερώς. Google, πολύμετρο και ξεbrick δισκετούλα και ξεκίνα :-) )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/excuse the ot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok.Θα δοκιμάσω όταν έρθει η ώρα.Προς το παρόν ψιλο φοβάμαι λίγο, αν και δεν έχω να χάσω κάτι αφού έχω εγγύηση :-p

Ευχαριστώ για τον χρόνο :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντυπωση οτι κάτι δεν πάει καλά με το μηχάνημα μου και υποψιάζομαι οτι φταει το τροφοδοτικό μου, αφού 3 απο τις 4 δοκιμές που έχω κάνει τον τελευταίο καιρό οι κάρτες γραφικών χρειαζόντουσαν διπλή παροχή ρεύματος. Το τροφοδοτικό μου βγάζει μόνο μια 6pin για vga την άλλη την έπαιρνα με ανταπτοράκι..

 

Οι μετρήσεις εχουνε γίνει χωρίς overclock σε κάποιο hardware, ανεξαιρέτου βαθμολογίας ήταν τρομερα εντυπωσιακή η χαμηλή κατανάλωση/ θερμοκρασίας της 5850 σε σχέση με τις άλλες κάρτες +επιδώσεις και γραφικά.

3dmarkssmall.jpg

 

3Dmarks 06

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...