Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο 860 μου με το HT κλειστό κέρδισε ΠΟΛΛΑ ΜHz. Βέβαια αυτό συνέβη γιατί το μονοβάθμιο με 1.7V και HT on είχε "βουτήξει" λιγάκι. Στο άζωτο δεν θα υπάρχει λογικά τέτοιο πρόβλημα, όμως σίγουρα θα κερδίσεις 1-2MHz bclk ;)

 

Mακαρι... συντομα θα γεμισουμε μπολικο αζωτακι και θα λιωσουμε οτι εχουμε ;) Για να δουμε; Τα εχουμε τα 5.4;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Ένα validation και από μένα

94xmair.th.png

 

Χωρίς έξτρα ψύξη, με θερμοκρασία δωματίου 26 C

Για benchmarks με τους καινούργιους drivers σε λίγο καιρό που θα πέσουν και οι θερμοκρασίες :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LOL άκυρο, μόλις είδα την υπογραφή σου :-)

LOL και ήμουν έτοιμος να απαντήσω... εντομεταξύ ψάχνω να βρω αν κάποιο άλλο λαπτοπ έχει validation μεγαλύτερο από αυτό αλλά δε βρίσκω, όποιος βρει ας δώσει ένα link...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά, παίζω με έναν Celeron D 347, και μου βάζει τοίχο από bios 1.4V.Γιατί τόση μικρή τάση στα 65nm;

 

Θεμα μητρικης ειναι οχι θεμα επεξεργαστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον εχω εναν Pentium 4 2.0a Northwood

 

αρχισα το Oc προχτες και κατεληξα εδω... (στο bios δινω 1.75 V) και αυτο δινει idle 1.84 load 1.74

asdasdva.jpg

το συστημα ειναι rock stable με 4 ωρες prime και occt ταυτοχρονα ( καταλαθος...)

 

οι εξωπραγματικες για τα volt θερμοκρασιες επιτευχθηκαν με λαπαρισμα της cpu και της μαμα ψύκτρας της intel , αφαιρεση του μαμα ανεμιστηρα και προσθηκη 3 80χιλ ανεμηστηρων σε σειρα(...)

 

22092010205.jpg

το προβλημα μου ειναι οτι οσο ρευμα και να δωσω ( μεχρι 1.95 εδωσα ) 130 fsb δεν παει ( μπουταρει μια στις 20 ) και ειχα διαβασει καπου για 133...

 

εχω απενεργοποιησει ολες τις επιλογες spread spectrum , C1E , Internal Thermal Control , Power Management/APM , ICH Delayed Transaction

 

H Motherboard ειναι μια Asus P4P800 SE

 

Οποιος εχει καμια ιδεα για το πως να παει παραπανω ας την πει ( δεν με νοιαζει να το καψω... )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον εχω εναν Pentium 4 2.0a Northwood

 

αρχισα το Oc προχτες και κατεληξα εδω... (στο bios δινω 1.75 V) και αυτο δινει idle 1.84 load 1.74

asdasdva.jpg

το συστημα ειναι rock stable με 4 ωρες prime και occt ταυτοχρονα ( καταλαθος...)

 

οι εξωπραγματικες για τα volt θερμοκρασιες επιτευχθηκαν με λαπαρισμα της cpu και της μαμα ψύκτρας της intel , αφαιρεση του μαμα ανεμιστηρα και προσθηκη 3 80χιλ ανεμηστηρων σε σειρα(...)

 

22092010205.jpg

το προβλημα μου ειναι οτι οσο ρευμα και να δωσω ( μεχρι 1.95 εδωσα ) 130 fsb δεν παει ( μπουταρει μια στις 20 ) και ειχα διαβασει καπου για 133...

 

εχω απενεργοποιησει ολες τις επιλογες spread spectrum , C1E , Internal Thermal Control , Power Management/APM , ICH Delayed Transaction

 

H Motherboard ειναι μια Asus P4P800 SE

 

Οποιος εχει καμια ιδεα για το πως να παει παραπανω ας την πει ( δεν με νοιαζει να το καψω... )

 

τι γυαλόχαρτα χρησιμοποίησες για lapping?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...