Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ορίστε και ένα πρόχειρο video που τράβηξα τώρα για να δείτε πόσο θόρυβο κάνει ;)

 

δεν θα ασχοληθώ με το όλο θέμα γιατι θα ξενερώσω την ζωή μου με τα 50άρια που βαράει η cpu μου αυτήν την στιγμή :lol:

αλλα έχω μια άσχετη απορία με κάτι που είδα στο video... την κάρτα γραφικών πως την έχεις στερεωμένη τόσο κάθετα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε πάλι το post μου, πρόσθεσα μερικές πληροφορίες και για το οικονομικό θέμα. Από 'κει και πέρα, επικοινωνήστε με τον Stelara που τα κατασκευάζει (δεν υπάρχει άλλος αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα) να σας τα πει ο ίδιος που τα ξέρει καλύτερα :-)

 

@ Luciddream: Δεν κατάλαβα τι εννοείς. Απλά η μητρική έχει υπερυψωθεί λίγο λόγω μόνωσης με armaflex + backplate ;) Δεν ακουμπά το λαμάκι της κάρτας στο τραπέζι, ίσως δεν φαίνεται πολύ καλά λόγω κακής ποιότητας του video.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Luciddream: Δεν κατάλαβα τι εννοείς. Απλά η μητρική έχει υπερυψωθεί λίγο λόγω μόνωσης με armaflex + backplate ;) Δεν ακουμπά το λαμάκι της κάρτας στο τραπέζι, ίσως δεν φαίνεται πολύ καλά λόγω κακής ποιότητας του video.

 

ούτε εμένα ακουμπάει αλλα κοίτα πώς γέρνει η κάρτα (δές στην υπογραφή μου) ... γιαυτό ρώτησα μήπως έχεις κάνει κάποια πατέντα η απλά είναι πολύ ελαφριά η κάρτα σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντυπωση πως με τα πελτιερ ...αυτα πρεπει να εννοεις...θες περρισοτερη καταναλωση...γιατι χρειαζεσαι τροφοδοτικο μαματο...η αποκλειστικο μονο για αυτα?

Αναλογα θα μου πεις...η λυση με τον κουβα δεν παιζει σε καμια περιπτωση... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

magicalsnap201009031918.png

 

---------- Προσθήκη στις 20:01 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 19:40 ----------

 

Όσοι έχουνε πολλά λε... ε shaders (5870) ας κάνουν ένα run :lol:

 

opencl.png

 

 

 

 

magicalsnap201009031959.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίος ο Spirit0r:-)

Τη 470 την εχεις κλοκαρει και ποσο?

 

:-D :-D Σευχαριστω φιλε μου! Ναι ειναι OCed, σου παραθετω και τα clocks

 

gpui.jpg

 

Παιρνει και λιγο ακομα πειραγμα αλλα δεν ειδα μεγαλες διαφορες και την αφησα ετσι, ισως αμα μπορουσα να πειραξω και αλλο τη μνημη να εβλεπα διαφορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά μου φαίνεται και ο i7-920 σου, με 1.312V για τα παραλίγο 4.5GHz..

 

Ναι οντως clockarei πολυ ψηλα ο ατιμος και με λιγο ρευμα ! Ετυχα σε καλο κομματι φαινετε. Ειμαι αρκετα ευχαριστημενος ετσι και δεν τον πειραζω αλλο λογο μνημης. Ισως αμα βρω λιγο χρονο και υπομονη να σχοληθω με τα ρολογια και της μνημες αλλα εδω που τα λεμε...για 25mhz δεν αξιζει ο κοπος :-D Ουτως η αλλος πλεων για να δω ουσιαστικη διαφορα θελω SLI..μιας και η καρτουλα ηταν ηδη bottleneck απο την εποχη του Q6600, στο Vantage βγαζω ακριβως ιδια frames.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...