Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από το ati overdrive οι κάρτες δεν γίνονται oc ? Τις βάζω 775/1125 και ενώ στο gpu-z μου τις δείχνει έτσι στο 3dmark06 δε βλέπω καμία διαφορά .

 

Μπουκάλι :lol:νομίζω λέγεται.Τρέξε με μία το AvP εκεί θα δεις διαφορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπουκάλι :lol:νομίζω λέγεται.Τρέξε με μία το AvP εκεί θα δεις διαφορές

 

Μάλιστα .Το ζήσαμε και αυτό :lol::lol::lol:

 

Btw με ποιον επεξεργαστή δεν θα είχα μπουκάλι ας πούμε ?Και i7 να είχα στα 4 το πολύ να τον είχα .Έχει τόσο διαφορά άμα τον αφήσω μόνιμα στα 4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 3dmark06 είναι καθαρά cpu depended και η κάρτα είναι σε δευτερη μοίρα. Όσο πιο ψηλά ρολόγια έχεις στον cpu, τόσο υψηλότερο σκόρ θα βλέπεις. Όπως βλέπεις λοιπόν δεν είναι απόλυτα αντιπροσωπευτικό. Σίγουρα παίζει μπουκάλι με δύο κάρτες της τάξεως αυτής, όμως θεωρώ πως η διαφορά στο bottleneck με τον 955 / 965 σε συνθήκες παιχνιδιού (όχι 3dmark benchmark), είναι ελάχιστες μη πώ αμελητέες απο τα 3600mhz μέχρι τα 4000mhz. Ποιός ο λόγος λοιπόν απο την στιγμή που είμαστε στα 3,8 να πάμε στα 4, πέρα απο καθαρά ψυχολογικούς λόγους, αφού διαφορά δεν πρόκειται να δούμε στα παιχνίδια?

Αυτό αποδεικνύεται καθαρά και στο unigine 2.0 και στο AVP. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς, και εγώ έκανα το λάθος και έδωσα βάση στον επεξεργαστή πιστεύοντας πως θα δω καλές αποδόσεις με καλό overclock ενώ έπρεπε να δώσω περισσότερα χρήματα π.χ στην κάρτα γραφικών και σε cooler ώστε να πάει τέρμα.

Ποιός ο λόγος να δίνω 90volt για 200Mhz στον cpu όταν δεν υπάρχει διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τους 10.5 είσαι?

 

yeap ! Το μήνυμα που έχετε εισάγει είναι μικρό. Παρακαλούμε μεγαλώστε το μήνυμα σας ώστε να περιέχει τουλάχιστον 10 χαρακτήρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με καλη παρεα...και μπολικες ρυθμισεις...Το πρωτο αποτελεσμα...Τhanks to caution , N.I.C

 

Αργοτερα θα παμε και αλλου...

 

 

firsttrt.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταθερός εκεί ωρέ;

 

30 λεπτα occt...linx 2 loops εκανε...μετα το κλεισα γιατι δεν ειχα χρονο.Το βραδυ βραδυ...θα τρεξω και linx.

 

Με λιγο ψαξιμο ακομα ισως παιξει και με λιγοτερο ρευμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα παίζει χαμηλότερα. Η πλειοψηφία των D0 παίζουν 4GHz αρκετά κάτω από 1,3V. ;)

 

Οταν λες αρκετα κατω...εγω οσα threads εχω δει...γυρω στο 1.3 παιζουν για τα 4.

Υπαρχουν και τα πολυ καλα κομματια αλλα δεν ειναι η πλειοψηφια αυτη...

Οτι παιζουν και πιο κατω παιζουν,αλλα το αρκετα ειναι που δεν μου καλοφαινεται....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...