Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα ακόμα με μαμά την G92 8800GTS αλλά με τον Quad στην συχνότητα που τον έχω για 24/7.

 

3dmpostpl1.jpg

kalos, alla an ginete na bgainoun photo oste na fenete h analisi pou trexei to bench kai oxi mono ta apotelesmata wste na eimaste sigouroi :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμάζοντας τις Ballistix :P

όταν με το καλό βρώ κουράγιο γιατί τα 32Μ είναι πολύ βαρετά θα τις δοκιμάσω 1300 cl5-5-5-9

Valid

http://www.hwbot.org/result.do?resultId=680186

attachmentkp5.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kalos, alla an ginete na bgainoun photo oste na fenete h analisi pou trexei to bench kai oxi mono ta apotelesmata wste na eimaste sigouroi :-)

Για να μην υπάρχει η οποιαδήποτε αμφιβολία...Here u go ένα 3DM 2006 στα γρήγορα.

CPU @3.6, κάρτα @default (169.25 drivers), μνήμες @default untweaked, Vista Ultimate x64

 

testvy7.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από πολύ καιρό out of o/cing action εξαιτίας του πολύωρου διαβάσματος, μέρα Χριστουγέννων που είναι σήμερα, έκατσα κατά το μεσημεράκι έπειτα από επίσης πολύωρο διάβασμα να κάνω κάνα Sandra bench γιατί είχα μείνει πίσω ... (4η θέση με 9455 fpu).

 

Χρησιμοποιώντας την Asus P4P800-E Deluxe και κάποιες δανεικές μνήμες OCZ (:D) που παίζουν στα 250MHz (500MHz actual) 2-2-2-6 @ 3.3V ξεκίνησα τα benches ... Τα αποτελέσματα μπορώ να πω ότι ήταν πολύ καλά σε σχέση με την D865Perl, και τελικά έπαιξα με τις μνήμες σε 1:1 στα 466MHz @ 2-2-2-5 (μπερδεύτηκα στο hwbot και έδωσα 2-2-2-6 αλλά παρόλο που το έκανα edit 2 φορές για κάποιο λόγο δεν αλλάζει :confused:) - αφού αποδείκτηκε πολύ πιο αποδοτικός συνδυασμός cpu & ram frequency / dividers / timings από οποιονδήποτε άλλο ! :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβγαλα άλλο ένα καλό Sandra - 11800 fpu με τη cpu μου @ 3.8GHz και διαφορετικά timings / dividers ... :confused: Η θερμοκρασία έξω είναι 7 βαθμοί περίπου ... Δεν με νοιάζει να στήσω ένα τραπεζάκι και να βγω με το σύστημα ώστε να ανέβω στα 4GHz για 12400+ fpu ... Για να φτάσουν βέβαια τα fpu τέτοιο νούμερο, πρέπει να παίξω με διαιρέτη 1:1,25 κάτι που σημαίνει ότι αν θέλω 4GHz, οι μνήμες με 1:1,25 θα παίζουν στα ~332MHz (664MHz DDR) ... Μόνο με 4άρια και αν ... οπότε δεν το βλέπω ... :( Any ideas από κάποιον που ασχολείται με Sandra ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάλειμμα από το διάβασμα και ένα γρήγορο Aquamark με τη cpu στα 3315MHz και την X1650 στα 573/454 ... Έπρεπε βέβαια να το τρέξω κάμποσες φορές και μου έβγαλε την πίστη, αλλά τελικά φιουυυυυ ... :-D Πώς είναι το score ? :-) , πρόκειται για το πρώτο μου AM3 test btw ... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

george βγες στο μπαλκονι εξω βαλε οτι πιο μικρο διεαρετη για τις μνημες(για να παει στα 4ghz)και ριξε οτι bench θελεις με δοκιμες μετα

 

ΥΓ:Βρηκες μobo P4p800?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που σκ@τ@ να βγω με εναν 4400 που εχω μπλεξει σημερα και ακομα και με 1.6v δεν ανοιγει στα 3.5GHz? Ακομα και στα 3.2GHz θελει 1.45ν(!) για να δουλεψει σωστα.

 

BTW οι μνημες και το fsb ειναι πολυ πιο κατω αποτι μπορουν δοκιμασμενα να παιξουν.

 

Μαλλον ειναι απο την ακρη ακρη του wafer!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Sadman : Το mobo είναι δανεικό ... Αν ήταν δικό μου θα είχε σταλεί ήδη στου Πάνου (Vatos_Locos ;) :-D)) για μοντάρισμα ... :-D

 

Για να δούμε λοιπόν μετά από πολύωρο διάβασμα σήμερα (yes ! again ... :-() τί κατάφερα με το Northy ... Κατά πρώτον ένα μεγάλο ευχαριστώ στα παιδιά του Techpowerup, στων οποίων το site βρήκα το pencil mod για την X1650 μου ... Έτσι πλέον είναι PC Mark max stable, από 635/554 @ 680/554 ;) ... :shock:

 

http://www.hwbot.org/result.do?resultId=680698

 

1η θέση στο PC Mark 04 των Northwood (με μικρή διαφορά βέβαια, αλλά αν θέλει ο 2ος - πλέον :-D - να το επισημοποιήσω, του ρίχνω άλλο ένα στα 3800+ MHz που κράτησα για back up :P ... ;)) με τη cpu στα 3714MHz και τις μνήμες στα 248ΜΗz με timings 2-3-2-7 ( :-( - πού να βρω τα 3.3V που θέλουν για 2-2-2-6 ? ... ). Η X1650 @ 680/554 ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...