Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Τερατοφουρφούρια στην hyper & exhaust (με fanmate) και φρέσκες πάστες - όλο και κάτι θα προσέφεραν

 

 

 

φαντάζομαι μιλάς για αυτά: http://www.plaisio.gr/Computers/Tuning/Case-Fans/Scythe-Fan-120Mm-Slip-Stream-1900Rpm-SY1225SL12SH.htm

 

ή έχεις κάποια άλλα να προτείνεις;

 

 

exhaust (με fanmate) με αυτό εννοείς διάταξη push-pull;Γιατί και τώρα έχω αλλά με ένα ανεμηστιράκι που χα στο παλιό κουτί μου...πάντως παρατήρησα μια πτώση 2-3 βαθμών απ όταν το πρόσθεσα...

 

κάνας άλλος γνώμη για θερμοκρασίες,βόλτ,σκόρ μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, πάρε δύο τέτοια (των 110cfm) ένα για την 212 και ένα για να βγάζει τον αέρα αυτό το κουτί ακριβώς από πίσω του (exhaust).

 

Προαιρετικά, πάρε και 2 zalman fanmate όταν τα ξαναφέρει το e-shop

 

 

l_00037748.jpg

 

 

για να έχεις και την ησυχία σου. Τα παραπάνω, μαζί με σωστά περασμένη AS5, θα βελτιώσουν τα temps for sure.

 

Για το score - clockαρε αν θέλεις λίγο την 4670 - ντροπή :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μισό για να καταλάβω.να πάρω αυτά τα 2 ανεμηστίρια αλλά όχι για push-pull αλλά το ένα για την hyper και το άλλο για το κουτί;Κ αυτό το πραγματάκι που μου ποσταρες τι ακριβώς είναι;:X

 

μπάι δε γούει δεν ξέρω πως να κλοκάρω μια κάρτα γραφικών B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι για να παίζεις μεταξύ 5 και 11V.

 

Κι εγώ έχω 2 από δαύτους και 2 ZFM και έχω βρει την υγειά μου.

Επεξ/σία από phanispal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το zalman fanmate τα εξήγησε ο phanispal nicely - και ναι, προτείνω ένα στην hyper και έναν ακριβώς από πίσω της. Το push pull είναι λιγότερο σημαντικό από ένα τσαμπουκαλεμένο exhaust :-)

 

Αυτό -> http://www.techpowerup.com/downloads/1383/GPUTool_Community_Technology_Preview_1.html μαζί με furmark (και google) θα σε βοηθήσει να ξεζουμίσεις την κάρτα.

 

Come back with benches :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις ανταγωνιστικο υφος προς τον george_o/c , το δικο μου συστημα με cellShock gkx 2,75 volt . X38 chipset .mem210.png

 

1) Πήρες πολύ από το γεγονός ότι έπαιζες τις μνήμες στα 600MHz+

2) Εγώ έχασα πολύ γιατί οι μνήμες είναι un-stable εκεί... Anyway πριν τα πουλήσω θα ξαναδοκιμάσω όλα θα ξαναδοκιμάσω μια φορά ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν οι μνήμες είναι un-stable το Memory Copy είναι μικρότερο και το Latency είναι μεγαλύτερο ;)

 

Όταν λέω un-stable εννοώ ότι το σύστημα είναι έτοιμο να πετάξει μπλε οθόνη επειδή κόλλησαν οι μνήμες :-D ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδία 19780 είναι με τη μία stock και τον 955 στα 3,8 όπως τώρα. Γιαυτό το είπα.

Βασικά επειδή θα έχω θέμα με θερμοκρασίες στο case προτιμώ να παίζω τις 5850 stock (άντε λίγο o/c) και τον 955 3,8. :P

Οπότε δεν είναι άσχημα για στόκ έτσι? Ηρέμησα... :lol:

 

Πάω να τρέξω ένα unigine και επανέρχομαι... :-D

 

---------- Προσθήκη στις 01:39 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 01:23 ----------

 

Στο unigine τα πράγματα είναι σαφώς καλύτερα. Βγάζει σχεδόν διπλάσιο αποτέλεσμα με τις δύο σε σχέση με τη μία. Απο 34 fps avg σε 62 fps avg. Not bad. :P

 

Mία

ehyasy.jpg

Δύο

zwjna1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προσπαθήσω αυριο να δώ. Πάντως η μία που είχα τεστάρει πάει 850 - 1200, η καινούργια (ίδια) δεν δοκίμασα. Θα πάω και τον 955 στα 3900+ και βλέπουμε. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...