Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άψογο σετάκι είναι george - αν τις είχε πάρει χαμπάρι, τότε, το quality control @ cellshock θα τις είχε περάσει άλλο spd ( κα εσύ μπορείς ;) ) και θα τις έντυνε κόκκινες :-)

 

Είναι αστείο το πόσο τις έχεις "σφίξει" - τις κοντεύεις σε DDR1 mode :-)

 

Απλά χώσε ένα πολύμετρο γιατί όταν ζεσταίνονται τα vmem vrms παίζει να δίνουν "στο περίπου" ρεύματα - εκτός αν παίζεις με τα "παιχνίδια" του hipro :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω τους εχεις πιει το αιμα...

Good staff george ;)

Ελπιζω να μην τις "δουλεψες" για πολυ ωρα ετσι..:fear:

 

Oι μνήμες είναι ΜΟΝΟ για benching, oυδέποτε θα χρησιμοποιηθούν σε 24/7 σύστημα ;) Ωστόσο θεωρώ σωστό να διευκρινίσω κάτι:

 

Χρειάζονται μόλις 2.35V για να παίξουν στα 4-3-2-3-3 4-42-0-13-13-6-8-8-4. Για να παίξω όμως με tRFC 20, tWTR 10, tRRD 1 και tRTP 1 πρέπει να δώσω 2.6V. Από 'κει και πέρα με 0.5V παραπάνω (2.65V in total) έβγαλα τα sub-timings που διακρίνονται στο Memset ;) Επίσης το Performance Level δεν είναι 0, αλλά 8, απλά είναι bug του BIOS :-)

 

Τι διάολο.. δεν ακούνε από voltage; :-)

 

Δόξα το Θεό μια χαρά ακούνε από voltage :P

 

Άψογο σετάκι είναι george - αν τις είχε πάρει χαμπάρι, τότε, το quality control @ cellshock θα τις είχε περάσει άλλο spd ( κα εσύ μπορείς ;) ) και θα τις έντυνε κόκκινες :-)

 

Είναι αστείο το πόσο τις έχεις "σφίξει" - τις κοντεύεις σε DDR1 mode :-)

 

Απλά χώσε ένα πολύμετρο γιατί όταν ζεσταίνονται τα vmem vrms παίζει να δίνουν "στο περίπου" ρεύματα - εκτός αν παίζεις με τα "παιχνίδια" του hipro :-D

 

Προς το παρόν δεν σκέφτηκα να χρησιμοποιήσω SPDTool γιατί δεν θέλω να πάει σε καμία περίπτωση κάτι στραβά. Ίσως στο μέλλον ;)

 

Αναφορικά τώρα με την ψύξη, οι μνήμες με τόσο voltage είναι κρύες. Πως γίνεται αυτό; Για βάλε από πάνω τους 2 x Sunon KD1208PTS1 80x80x25mm fans (3000RPM, 40 CFM, 33 dBA, 1.9W) και από μακριά έναν Sunon KD1212PMS1 120x120x38mm fan (3000RPM, 107 CFM, 41 dBA, 6.8W) και θα σου πω 'γω :-D

 

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου κάθετε το cap-mod στην 4850 και είπα να benchάρω το mouse

 

clicks.jpg

 

http://www.urban75.com/Mag/java7.html

 

:lol:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Πέραν της πλάκας, κανένα καλό wwwμάγαζο για ποιοτικούς σχιστομάτηδες πυκνωτές - ξέρουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστεύω να cheatάρεις; Eγώ έτρεξα αtweakάριστα :-)

 

Πάει, το χαντακώσαμε το thread :lol: sozzz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Πέραν της πλάκας, κανένα καλό wwwμάγαζο για ποιοτικούς σχιστομάτηδες πυκνωτές - ξέρουμε;

 

quoted & bump :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να γράψω κι εγώ εδώ λοιπόν μιας και στο τόπικ συμμετέχουν περισσότερα άτομα και θα ήθελα κάποιες παραπάνω γνώμες για τον ι5 750 μου.Τον έχω στα 3.8 με 1.35 vcore (στο bios στο cpuz 1.328).Είναι πολύ πιστέυετε για ι5 για 3.8 το 1.328;Ορίστε και οι θερμοκρασίες μου σε intel burn test se high και μετά σε maximum stress level.Πιστεύετε ότι είναι απαγορευτικές;Δεν είναι stable με λιγότερα βόλτ.ΠΡΟΣΟΧΗ!!Τον θέλω για 24/7 χρήση, θα χρησιμοποιούντε προγράμματα επεξεργασίας βίντεο κλπ.Κ φυσικά ταινιούλες και surfing άι και κανα πρό σε τσακίρ κέφι...Τα φώτα σας λοιπόν...

 

 

ΗΙGH STRESS LEVEL

 

38stablewith135volt.jpg

 

MAXIMUM STRESS LEVEL

 

38maximumintelburntest.jpg

 

3d mark06 (Μην γελάτε με το σκόρ εντάξει !!4670 έχω τελοσπάντων.:-()

 

3dmarkscore38.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Damn - πολύ ρεύμα ρε γμτ :/

 

Πάντως 5 και 10 loopες δεν είναι αρκετές, για μένα, που θέλω rock stability σε 24/7 και επίσης 88άρια χωρίς καλοκαίρι smells trouble :/

 

Τερατοφουρφούρια στην hyper & exhaust (με fanmate) και φρέσκες πάστες - όλο και κάτι θα προσέφεραν :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...