Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ρευμα σε κανενα επεξεργαστη δεν αυξανεται αναλογικα..

Δηλαδη δεν μπορεις σε καμια περιπτωση να πεις οτι χρειαζεται 0.3V ανα 200mhz παραδειγματος χαρην ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ρευμα σε κανενα επεξεργαστη δεν αυξανεται αναλογικα..

Δηλαδη δεν μπορεις σε καμια περιπτωση να πεις οτι χρειαζεται 0.3V ανα 200mhz παραδειγματος χαρην ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχεις δίκιο σε αυτό αλλά όσοι 955 πρόλαβα να δώ τουλάχιστον εδώ μέσα θέλουν 1,4+ για τα 3800 αν δεν κάνω λάθος οπότε πιστεύω καλά είναι στα 1,37 για τα 3900. Βέβαια απο άποψη απόδοσης/τάσης συμφέρει να είμαι στα 3,8 για 24/7. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχεις δίκιο σε αυτό αλλά όσοι 955 πρόλαβα να δώ τουλάχιστον εδώ μέσα θέλουν 1,4+ για τα 3800 αν δεν κάνω λάθος οπότε πιστεύω καλά είναι στα 1,37 για τα 3900. Βέβαια απο άποψη απόδοσης/τάσης συμφέρει να είμαι στα 3,8 για 24/7. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ρευμα σε κανενα επεξεργαστη δεν αυξανεται αναλογικα..

Δηλαδη δεν μπορεις σε καμια περιπτωση να πεις οτι χρειαζεται 0.3V ανα 200mhz παραδειγματος χαρην ;)

known stuff !! γι αυτο κ ρωτησα, τελικα οντως ειναι καλο κομματι .

 

---------- Προσθήκη στις 17:42 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:41 ----------

 

Ναι έχεις δίκιο σε αυτό αλλά όσοι 955 πρόλαβα να δώ τουλάχιστον εδώ μέσα θέλουν 1,4+ για τα 3800 αν δεν κάνω λάθος οπότε πιστεύω καλά είναι στα 1,37 για τα 3900. Βέβαια απο άποψη απόδοσης/τάσης συμφέρει να είμαι στα 3,8 για 24/7. :-)

 

καλυτερα στα 3,8 θα ειναι κ πιο κρυος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ρευμα σε κανενα επεξεργαστη δεν αυξανεται αναλογικα..

Δηλαδη δεν μπορεις σε καμια περιπτωση να πεις οτι χρειαζεται 0.3V ανα 200mhz παραδειγματος χαρην ;)

known stuff !! γι αυτο κ ρωτησα, τελικα οντως ειναι καλο κομματι .

 

---------- Προσθήκη στις 17:42 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:41 ----------

 

Ναι έχεις δίκιο σε αυτό αλλά όσοι 955 πρόλαβα να δώ τουλάχιστον εδώ μέσα θέλουν 1,4+ για τα 3800 αν δεν κάνω λάθος οπότε πιστεύω καλά είναι στα 1,37 για τα 3900. Βέβαια απο άποψη απόδοσης/τάσης συμφέρει να είμαι στα 3,8 για 24/7. :-)

 

καλυτερα στα 3,8 θα ειναι κ πιο κρυος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό συμφωνω φίλε μου θα δούμε δεν έχω αποφασίσει που θα μείνω. Παρόλα αυτά σε idle σερφάροντας παίζει 37-38 και in gaming δεν ξεπερνάει μετά απο αρκετές ώρες τους 52. Πιστεύω και έτσι δεν έχω πρόβλημα. :-)

 

 

(Anyway. Κάτι offtopic γιατι παιδεύομαι.

Μπορεί κάποιος που ξέρει καλά το speedfun να μου δώσει οδηγίες πώς θα σώσω τα speeds των fans για κάθε έναρξη των win.

Kαταφέρνω να τα βάλω εκεί που θέλω αλλά κάθε φορά που ξανανοίγω το pc είναι full speed πάλι. Έχω φάει τον τόπο :P

Στείλτε σε pm αν θέλετε και όχι εδώ για ευνόητους λόγους.

thanks in advance :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό συμφωνω φίλε μου θα δούμε δεν έχω αποφασίσει που θα μείνω. Παρόλα αυτά σε idle σερφάροντας παίζει 37-38 και in gaming δεν ξεπερνάει μετά απο αρκετές ώρες τους 52. Πιστεύω και έτσι δεν έχω πρόβλημα. :-)

 

 

(Anyway. Κάτι offtopic γιατι παιδεύομαι.

Μπορεί κάποιος που ξέρει καλά το speedfun να μου δώσει οδηγίες πώς θα σώσω τα speeds των fans για κάθε έναρξη των win.

Kαταφέρνω να τα βάλω εκεί που θέλω αλλά κάθε φορά που ξανανοίγω το pc είναι full speed πάλι. Έχω φάει τον τόπο :P

Στείλτε σε pm αν θέλετε και όχι εδώ για ευνόητους λόγους.

thanks in advance :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Άψογες οι μαύρες Γιώργο ;)

 

Δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από τις κόκκινες νομίζω - βρες κανένα cedar ρεεεε :-)

 

Κάνω quote αυτό σου το post για να καταλάβεις ότι πάλι θύμα μου, έπεσαν οι γνωστές μαύρες Cellshock 1000MHz 4-4-4-12 με D9GKX... Για δες καλά τα timings και τα sub-timings να πάθεις ταράκουλο :-D 2.65V έφαγαν για να παίξουν τόσο σφιχτά, αλλά άξιζε ;)

 

4614bc55c8eaf323.jpg

Επεξ/σία από george_o/c
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνω quote αυτό σου το post για να καταλάβεις ότι πάλι θύμα μου, έπεσαν οι γνωστές μαύρες Cellshock 1000MHz 4-4-4-12 με D9GKX... Για δες καλά τα timings και τα sub-timings να πάθεις ταράκουλο :-D 2.65V έφαγαν για να παίξουν τόσο σφιχτά, αλλά άξιζε ;)

 

4614bc55c8eaf323.jpg

 

Πω πω τους εχεις πιει το αιμα...

Good staff george ;)

Ελπιζω να μην τις "δουλεψες" για πολυ ωρα ετσι..:fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...