Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ξέρω αλλά την τελευταία φορά που είχα προσπαθήσει να αλλάξω διαιρέτη μου είχε βγάλει error "failed overclocking" η μητρική οπότε ξεκίνησα το oc από την αρχή και δεν τις ξαναπείραξα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Αυτό με το overclocking failed που είπες δεν είναι από αστάθεια,είναι επειδή για κάποιο λόγο δεν πήρε τις ρυθμίσεις η μητρική.

Π.χ. εμένα 1-2 φορές μου έχει τύχει να κάνω ένα reset και μετά να μου λέει overclocking failed,αλλά ήμουν 100% stable πριν από το reset.

Επιπλέον όταν σου βγάζει αυτό το μήνυμα έχεις 2 επιλογές η μία να κάνεις load default settings και να προχωρήσεις και η άλλη να μπεις πάλι bios αλλά οι ρυθμίσεις δεν χάνονται,τουλάχιστον όχι σε μένα σε μία Asus που μου είχε τύχει τελευταία φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο έκανε και σε μένα τώρα που πήγα να πειράξω το διαιρέτη .Τώρα πάλι απο την αρχή ή ανεβάζω πάλι κατευθείαν εκεί που ήμουν ?

 

Κατευθείαν εκεί που ήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 1,38 είναι σταθερός στα 445χ9, το θέμα είναι ψυχολογικό.

Οι θερμοκρασίες είναι παρα πολύ καλές με linpack δεν ξεπερνάνε τους 66-67 βαθμούς max με 1,37 vcore. Απλά δεν αισθάνομαι καλά όταν είναι εκεί..... :-D

 

---------- Προσθήκη στις 19:49 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 19:45 ----------

 

Φανταστείτε ότι με 1,296 είναι σταθερός στα 3,8 οπότε 0,8v για 200mhz μου φαίνονται πολλά, δεν είναι ? :-)

 

---------- Προσθήκη στις 19:59 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 19:49 ----------

 

68 max με 1,382 vcore, για να τρέξουμε ένα 3dmark ..... θα δούμε τα 19k?

157fbm9.jpg

4080 με 1.38 κ ειναι Ε0 τι mobo εχεις?ΝΒ volts k fsb volts?λογικα θα επρεπε να χτυπαει 4200+++ με αυτα τα volts εκτος αν ειναι τοσο περιεργο κομματι αν κρινω κ απο το vid του!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4080 με 1.38 κ ειναι Ε0 τι mobo εχεις?ΝΒ volts k fsb volts?λογικα θα επρεπε να χτυπαει 4200+++ με αυτα τα volts εκτος αν ειναι τοσο περιεργο κομματι αν κρινω κ απο το vid του!

 

είναι είναι περίεργο το έχουμε αναλύσει διεξοδικά:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mushasi πάνω στην 5850 (25 C στον πυρήνα idle σε στοκ ρολόγια), 1,32 V στον πυρήνα και τον χιλιάρισα.... 27000 παρά τσακ και τα νεύρα μου κρόσια!!! :-(

 

26955.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.32 για 1000?Πολλα ειναι,τα καλα κοματια πανε με 1.25

Μιλάμε για 5850 οχι 5870... Ελάχιστες 5850 έχω δει στα 1000 με κάτω από 1,3....

 

πάντως παίζει να βγάζει bench και στα 1,3 απλά εγώ το πήγα από 1,25 που δέν έβγαζε με την μία στα 1,32 γιατί δεν είχα χρόνο και για πολλές δοκιμές!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...