Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Στα 4+ με 1.18V...Ζηλευω:o

Ωραιος φιλε μου...

Εγω πηγα να παρω τον slipstream και δεν τον ειχε διαθεσιμο αμεσα και πηρα αυτον.

Λιγο ακριβος αλλα αναλογα τη θερμοκρασια ανεβαζει στροφες...Οποτε και ησυχια και αποδοση...Τον εχω για exhaust στο HAF...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω λιγο κατι . Η 5870 εχει bottleneck με εναν phenom ΙΙ X4 @ 3.8 ?

Εγω αυτο εχω καταλαβει διοτι με στοκ την 5870 και στα 3.8 τον phenom βγαζω 20200 στο 3dmark 06 ενω οταν ανεβαζω την 5870 στα 1042(850 το στοκ) το engine clock και 1300(1200 το στοκ) το memory βγαζω 20700. Σχεδον 200mhz διαφορα και μονο +500marks ? Λιγο δεν ειναι ? :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι και εγω αυτο λεω γι αυτο ρωτησα ποια ειναι η αποψη σας.

Σε λιγες μερες θα την δοκιμασω και σε εναν 8600 @ 4.65 . Aν ειναι θα ξαναclockarω καρτα και θα βαλω και γω score εδω. Υπαρχει καμια λιστα ή τιποτα τετοιο εδω στο σιτε για τα αποτελεσματα των 3d mark ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exm δεν εχω ιδεα σε ενος φιλου μου θα παω. Κοιτα ετσι κ αλλιως για χαβαλε ειναι ας το δοκιμασω. Το pcu score θα ειναι σιγουρα μικροτερο ~4200 νομιζω βγαζει αλλα θα δω αμα ηταν λογο bottleneck το χαμηλοτερο score. (θα δοκιμασω ενα στοκ και ενα oced).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oh... τώρα το πήρα χαμπάρι ότι ξέχασα να αλλάξω τα timings..... Τα έβαλα έτσι μπας και καταφέρουν να τρέξουν οι μνήμες στα 1600 και μετά δεν τα επανέφερα...

 

Η 5850 είναι της Sapphire... τώρα για τις μνήμες δεν έχω ιδέα.. όταν αλλάξω το cooler θα δω....

Πάντως πάει κιάλλο ... δεν της έχω δωσει καν ρευματάκι ακόμη της καρτούλας.... :devil: Μόλις βρώ χρόνο θα την ζορίσω λίγο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...