Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίος outlaw... Οι slip stream βλέπω έχουν πέραση :-D. Άστο το Prime, καλύτερα OCCT Small Data Set, για δεις σε normal load (όχι καταστάσεις LinX δηλαδή :-D) τι παίζει από temps. ΒΤW, it's time for lapping :-D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος outlaw... Οι slip stream βλέπω έχουν πέραση :-D. Άστο το Prime, καλύτερα OCCT Small Data Set, για δεις σε normal load (όχι καταστάσεις LinX δηλαδή :-D) τι παίζει από temps. ΒΤW, it's time for lapping :-D.

 

ευχαριστώ N.I.C:-D βέβαια έχουν πέραση μιλάμε για 5 ευρώ και 110 cfm και ας μας παίρνει τα αυτιά:lol:...θα δοκιμάσω το occt και θα σας πω...μη σε ακούσει ο caution ότι δε τη lappara δεν αντέχω τη γκρίνια του:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

outlaw star άψογος!

Φυσάει το εργαλείο, τούμπανο είσαι! :-D

Κάτι άλλο όμως ρε φίλε...

Win XP να υποθέσω? :P

 

 

Όχι τπτ άλλο, αλλά μόνο εμένα ξέρουν να κράζουν... :lol::lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
outlaw star άψογος!

Φυσάει το εργαλείο, τούμπανο είσαι! :-D

Κάτι άλλο όμως ρε φίλε...

Win XP να υποθέσω? :P

 

 

Όχι τπτ άλλο, αλλά μόνο εμένα ξέρουν να κράζουν... :lol::lol:

 

:lol::lol::lol: εσύ ξέρω γιατί κράζεις γιατί ο 8400 σου είναι πιο..μικρός... απο τον 6850 μου:lol::lol::lol: ....έρχονται σύντομα και σε windows 7 64 bit benches,αν και έχω την εντύπωση ότι τα σκορ θα είναι αρκετά μικρότερα

 

edit:10 λεπτά occt max temp 75 βαθμούς

Επεξ/σία από outlaw star
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

( και κάπου εδώ έρχομαι εγώ με τα γυαλόχαρτα :P )

 

 

 

... πάντως η 4890 πρέπει να έχει ακόμα λίγο ζουμί, αν είναι με voltera δοκίμασε να χώσεις κανένα GPU Τοοl ( http://www.techpowerup.com/downloads/1383/GPUTool_Community_Technology_Preview_1.html ) για κανένα επιπλέον mV ;)

 

Κατά τα άλλα 65nm powaaahhhh, nice!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

( και κάπου εδώ έρχομαι εγώ με τα γυαλόχαρτα :P )

 

 

 

... πάντως η 4890 πρέπει να έχει ακόμα λίγο ζουμί, αν είναι με voltera δοκίμασε να χώσεις κανένα GPU Τοοl ( http://www.techpowerup.com/downloads/1383/GPUTool_Community_Technology_Preview_1.html ) για κανένα επιπλέον mV ;)

 

Κατά τα άλλα 65nm powaaahhhh, nice!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:-D

 

χα χα και έλεγα που χάθηκες τόσες μέρες:lol: χρόνια πολλά σε όλους..πολύτιμη η βοήθειά σου για να φτάσει εδώ ο επεξεργαστής...δυστηχώς η vapor-x δεν έχει voltera οπότε δε πάει βήμα παραπάνω:-(..θα δοκιμάσω μήπως και ανεβαίνει η vram λίγο ακόμη...)θερμοκρασιών επιτρέποντος μέχρι πόσο ρεύμα μπας και δω τα 4ghz?μέχρι 1,58 περίπου?(αφού ξέρεις με τρώει τι να κάνω:-D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τα "stock" στο μικρό pc:

 

spi20595.png

 

linxx.png

 

odu7860.png

 

...σκοπεύω να παίξω με ΗΤ Link / Bus και μνήμες αργότερα οπότε τα ποστάρω for future reference.

 

Αν έχετε να προτείνεται κανένα πιο amd oriented benchόπραμα, dont't be shy ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λες τώρα σχεδόν 200 mhz πάνω ο πυρήνας??!αυτά είναι...τι να κάνουμε όμως δεν είμαστε όλοι τόσο τυχεροί...άλλοι πασχίζουμε να ανεβάσουμε έστω και 50 mhz με το ζόρι την κάρτα!well done once again caution!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...βασικά well done xfx, ανεβαίνει στα μάτια μου, είναι και αρκετά αθόρυβη και κρύα, ότι πρέπει για τον "μικρό" με το μίζερο case :-D

 

 

 

 

 

( τσίμα τσίμα χώρεσε :X )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια να σας ρωτησω, ειναι λογικο το τοσο χαμηλο σκορ μου για την 4890?

παιζει ρολο το οτι το συστημα μου ειναι 3ετιας?

το τροφοδοτικο μου ειναι chieftec 550 , αλλα δεν εχω προβλημα απο ρευμα , αντεξε μια χαρα το power supply test του occt

επισης να αναφερω οτι καρτα μου ειναι της powercolor και οπως βλεπετε προς το παρον δεν εχω πειραξει τιποτα

η μητρικη μου ειναι asus p5w dh deluxe

 

23134566.th.jpg

Επεξ/σία από qsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...