Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Μπράβο σου, κερδίζεις ένα κουλούρι.

 

2a0l107.jpg

 

Να και το δικό μου, τώρα που σφύξαν τα κρύα:

 

36524836.jpg

 

Σαν παιδάκι και ΄γω και όχι σαν άντρακλας, έτρεξα spi και όχι Wprime και Prime95 10+ ώρες για να τρώω BSOD στην μάπα αφού περάσει, σε normal χρήση.. Α ναι, και για να την βγω πάνω από έναν X4 (όπως όλοι μας βέβαια) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Athens Digital Week 2009 @ Τεχνόπολις Γκάζι

 

Motherboard: EVGA X58 SLI Classified E760

CPU: Intel Core i7 750 3.07GHz @ 5.25GHz με υγρό άζωτο στους -85*C

RAM: 3 x 2GB Corsair Dominator GT 1866 CAS8

 

hpim2294.jpg

 

Mια χαρα. αλλα ειναι ο 950 οχι ο 750 που εγραψες... :P Ο Hipro τι εκανε εκει; Κανενα καλο σκορακι βαρεσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έφυγα εγώ, ο Γιώργης είχε ήδη σπάσει το παγκόσμιο στο SuperPi 1M. Από 'κει και πέρα, δεν ξέρω τι έκανε. Περιμένουμε και εμείς με ανυπομονησία να βάλει πάνω τον δίσκο του και να ανεβάσει τα scores στα διάφορα forums. Θα ενημερώσω μόλις έχω νεότερα. :-)

 

Ο Core i5 750 δεν δοκιμάστηκε ακόμα. Έτσι και αλλιώς την Παρασκευή τον αγόρασα καινούριο, ούτε καν σε αέρα μπήκε. Τώρα ψάχνω για μητρική και βλέπουμε. Θα μιλήσω και με τον zafiropo, αν γίνεται να μου δανείσει το μονοβάθμιό του για κάνα δίμηνο :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έφυγα εγώ, ο Γιώργης είχε ήδη σπάσει το παγκόσμιο στο SuperPi 1M. Από 'κει και πέρα, δεν ξέρω τι έκανε. Περιμένουμε και εμείς με ανυπομονησία να βάλει πάνω τον δίσκο του και να ανεβάσει τα scores στα διάφορα forums. Θα ενημερώσω μόλις έχω νεότερα. :-)

 

Ο Core i5 750 δεν δοκιμάστηκε ακόμα. Έτσι και αλλιώς την Παρασκευή τον αγόρασα καινούριο, ούτε καν σε αέρα μπήκε. Τώρα ψάχνω για μητρική και βλέπουμε. Θα μιλήσω και με τον zafiropo, αν γίνεται να μου δανείσει το μονοβάθμιό του για κάνα δίμηνο :-D

 

Θελει προσοχη η επιλογη της μητρικης γιατι πολλες σκανε ακομα και με 1.36 ρευμα. Υπαρχει αντιστοιχο θεμα με πληροφοριες. Θα βρεις και σε toms hardware Και anandtech. Aντα να δουμε τι εκανε ο Γιωργος :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν κάνω λάθος όλοι με την EVGA έπαιζαν, δεν νομίζω να σκάει με 1.36 μόνο :P

 

ειναι οσες εχουν foxconn parts πανω. Αυτες παρουσιασαν προβληματα. Αshrock, MSI και δεν θυμαμαι ποιες ακομα...

 

http://www.tomshardware.com/reviews/budget-p55-motherboard,2436-15.html

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 18:54 ----------

 

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=3661

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...