Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

3DMark ? Τί να τα κάνουμε βρε ? Με τα παιδιά πηγαίναμε για CPU LN2 validations με διάφορους επεξεργαστές που είχε φέρει μαζί του ο καθένας (2 x Pentium 4 641, Pentium 4 631, Pentium 4 651, Celeron 347 και γενικά πολύ πράμα :-D). Θα ανέβουν τα results μες στις επόμενες μέρες στο hwbot, προς το παρόν είχα μόνο αυτή τη photo εγώ, οι άλλες είναι στον δίσκο του stelara (μαζί με τα validations). :-)

 

Δείτε μερικές ακόμα φωτογραφίες, αφού σας άρεσαν ;)

 

QX9650 on Cascade @ -110*C, GTX295 @ SingleStage @ -44*C

 

hpim2164t.jpg

 

Fully moded Asus Commando

 

hpim2168.jpg

 

Δοκιμάζοντας το σύστημα πριν το άζωτο

 

hpim2180.jpg

 

Ο Στέλιος παίζει, εγώ βάζω άζωτο :-D

 

hpim2191u.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό ήταν απλά το ταξιδάκι αρκετά κουραστικό. Έφυγα από το Ρέθυμνο που σπουδάζω, πήγα Ηράκλειο με λεωφορείο, καράβι για Πειραιά και έπειτα Νίκαια που σπουδάζει ένας φίλος μου από Χανιά. Από εκεί τρόλεϋ για Ομόνοια, 2 μετρό και ένα ταξί για Γλυφάδα ώστε να πάμε στο σπίτι του Άρη να bench-άρουμε.

 

Το άξιζε όμως και με το παραπάνω :-) Tώρα το Σαββατοκύριακο μάλλον θα μαζευτούμε σπίτι μου εδώ Ρέθυμνο για LN2 Party πάλι :-D Ε ρε κάψιμο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία!

μπράβο ρε παιδιά!!!!

 

είδα και photo σου!!!:P βάλε και μια με την φάτσα σου την επόμενη!:-D

 

Είχαμε μαζευτεί μπόλικοι: Stelaras, Aristidis, TASOS, zafiropo, George_o/c, sofos1990 & pastelidis Πάρε άλλες δύο photos τότε :mrgreen:

 

 

hpim2192c.jpg

 

hpim2200a.jpg

 

[/img]

 

 

Αν γίνει τελικά το bench party το Σαββατοκύριακο, θα bench-άρουμε με καλά πράγματα ... Όχι Cedar Mill και βλακείες :P Μιλάμε για i7 965 @ 5100MHz @ LN2, GTX295 κ.τ.λ κ.τ.λ B):-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για i7 965 @ 5100MHz @ LN2, GTX295 κ.τ.λ κ.τ.λ B):-D

 

Opel με πόσο;;;

ΑΥΤΟ το bench (τα αποτελέσματα δλδ) πρέπει να το δούμε όπως και δήποτε...

 

Πάμε για να χτυπήσουμε top10 στο Vantage; ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα. Αν έρθουν τελικά τα παιδιά για να έρθει και το hardware το καλό, τότε σίγουρα πάμε για top 20 στο SuperPi 32M και αρκετές καλές θέσεις σε 3D γιατί μάλλον θα βάλουμε και την GTX295 στο άζωτο (κάνιστρα έχουμε hehe ;)) Vantage βγάζει γύρω στα 4.9GHz αυτό το cpu οπότε βλέπουμε τί θα κάνουμε ...

 

Το δικό μου hardware δεν βολεύει και πολύ για άζωτο, κυρίως επειδή δεν έχω CPU ... :-( οπότε μόνο αν έρθουν τα παιδιά :-) Έχω και 'γω κάτι να βάλω όμως αν χρειαστεί ... :P

 

hpim21021024x768.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...