Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Cinebench r11.5 με igpu 1200 mhz και μνήμες 2400 mhz, +0.048v στο nb για σιγουριά και η διαφορά με igpu oc και γρήγορες μνήμες είναι τεράστια σε σχέση με igpu στοκ και μνήμες 1600, το σκορ 32.42 που φαίνεται τελευταίο είναι με στοκ igpu και μνήμες (το σκορ αυτό βγήκε με cpu στοκ και turbo ανοιχτό, είπα να δώσω μια ευκαιρία στο turbo, να δω τι έχει να προσφέρει σε σχέση με oc πχ και από ότι βλέπω οι διαφορές στα games είναι μη εμφανείς με oc 4.3 και turbo on, το turbo σαν βασικό εργαλείο κάνει σωστά την δουλειά του, αλλά μειονέκτημά του το αυξημένο στοκ ρεύμα, 1.344 για τα 4.1, αλλά τι να κάνουμε, είναι για λόγους σταθερότητας :) ) :

post-297338-0-41342300-1458378045_thumb.png

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση προς τους απανταχού benchάκηδες. Ψάχνω να βρώ ένα high score στο Cinebench R15 για OpenGL να συγκρίνω με το δικό μου. Ποιό είναι το μεγαλύτερο που έχετε βρεί; Κάτι δεν μου πάει καλά με το δικό μου σκορ για αυτό ρωτάω. Σαν να παραείναι ψηλό και δεν βρίσκω κάτι αντίστοιχο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση προς τους απανταχού benchάκηδες. Ψάχνω να βρώ ένα high score στο Cinebench R15 για OpenGL να συγκρίνω με το δικό μου. Ποιό είναι το μεγαλύτερο που έχετε βρεί; Κάτι δεν μου πάει καλά με το δικό μου σκορ για αυτό ρωτάω. Σαν να παραείναι ψηλό και δεν βρίσκω κάτι αντίστοιχο. 

 

Ένα παλιότερο OpenGL cbr 15 δικό μου

post-303984-0-18259000-1458404399_thumb.png

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον 5960Χ στα 4.7 και την 780 στοκ έβγαλα 220fps. Στα 4.4 είμαι πάλι πάνω από 200. Δεν έχω βρεί τέτοιο σκορ αλλού. Πάντως, το opengl σκορ φαίνεται ότι επηρεάζεται αρκετά από τον επεξεργαστή στο cinebench. Δεν είναι στεγανό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον 5960Χ στα 4.7 και την 780 στοκ έβγαλα 220fps. Στα 4.4 είμαι πάλι πάνω από 200. Δεν έχω βρεί τέτοιο σκορ αλλού. Πάντως, το opengl σκορ φαίνεται ότι επηρεάζεται αρκετά από τον επεξεργαστή στο cinebench. Δεν είναι στεγανό.

μια απο τα ιδια στα 4,5 5820κ με 780τι kingpin  :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια απο τα ιδια στα 4,5 5820κ με 780τι kingpin  :)

Μπορείς να ποστάρεις εδώ ένα Cinebench με όλα τα σκορ επάνω ή σε βάζω σε κόπο; Δηλαδή και cpu και single και opengl. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έψαξα και τελικά το επαλήθευσα απ' ευθείας από Maxon. Δεν είναι στεγανό το bench. Επηρεάζεται και από ό,τι φαίνεται πολύ από το υπόλοιπο σύστημα.

To αναφέρει κάτω από το κεφάλαιο How big is the influence of the surrounding system when measuring graphics card performance?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά, το μεγαλύτερο σκορ που είδα ήταν 198 με σύστημα σαν το δικό μου. http://cbscores.com/index.php?sort=ogl&order=desc

5960Χ στα 4.5 και 780. Δεν ξέρω τί ακριβώς γίνεται. 20fps παραπάνω είναι 10% διαφορά. Δεν είναι λίγο. 

Βλέπω και κάτι άλλα αποτελέσματα ό,τι νά 'ναι. 2600Κ καταγεγραμμένος με 125 cores... Δεν βρίσκω και τίποτα αξιόπιστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...