Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια έχει πάει καποιος πάνω απο 5400ΜΗΖ τον 8320 8350  FX του;

Άκυρο Link/ytehih

 

ytehih.png

 

Ποζεράς detected...

 

Πολύ καλός...δώσε στοιχεία...

 

Βtw..1.608!!! Παναϊάμμμμμ!

 

Με τί τον ψύχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκορ ειναι παλιο. ΑΠλως για λιγα δευτερόλεπτα πήρα αυτό το αποτέλεσμα ( ήταν και νοέμβρης και είχα και ένα μηνα τον 8350 από τον 8320 που ερχόμουν και μου χάλασε )

Με XIGMATEK AEGIR PULL - PUSH έγινε αλλά βοήθησε το ότι ήταν τέλος φθινοπώρου  βάση τότε θερμοκρασιών.

Δεν μπαίνω πλέον εδω μέσα αλλά παρατήρησα ότο ο thanos1972 πήρε ιντελ.
Tο έχω ακόμα το πανελλήνο ρεκόρ ε;

 

 

Καταλαβαινω οτι τωρα ολοι περιμενουν AMD Zen FX αλλα και οι piledriver κατι εχουν να πουν.

 

Επίσης είχα μια 270Χ Hawk ( γι αυτο και πιο πολυ ξαναμπήκα δω)  μήπως καποιος εχει τις νέες 950 960 να καναμε τη συγκριση;

Εναν πυρηνα καλο αν ειχε η AMD ηταν ο 7870 270Χ  ( ο 370 ειναι 265 )

 

post-110040-0-01433100-1455100159_thumb.jpg

post-110040-0-53599000-1455100356_thumb.jpg

post-110040-0-67167600-1455100811_thumb.jpg

post-110040-0-33665600-1455100816_thumb.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια έχει πάει καποιος πάνω απο 5400ΜΗΖ τον 8320 8350  FX του;

Άκυρο Link/ytehih

 

ytehih.png

Εννοεις αν υπαρχει αλλος που να προλαβε να βγαλει print screen; Υποθετω πολλοι αλλα πιο το νοημα αν δεν ειναι καποιος stable;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο cinbench πριν απο 2 μηνες ειχα 848 κατι εκανε και αυτο το κουβαδακι... :devil:

 

attachicon.gif1543910.jpg

 

δεν δοκιμασα να δω ποσο μπορει να μπουταρει...

 

Μπραβο παιδια χαιρομαι!!

 

 

 

Εννοεις αν υπαρχει αλλος που να προλαβε να βγαλει print screen; Υποθετω πολλοι αλλα πιο το νοημα αν δεν ειναι καποιος stable;

 

 

Να προλαβεις να κανεις το validate ειναι το θεμα οταν παιζεις με το cpu-z.

 

 

 

o alldaynews  ηταν με ενα πυρηνα.Ε  νταξει,  validate υπάρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι ο allday είναι stable στα 5.2 με 1.5v για 24/7 τι σου λέει ας πούμε ; Θα ψάξω μερικές σελίδες πίσω να το βρω το validate. Έχει και καιρό να μπει, μόλις μπει θα στα πει ο ίδιος. Κάνε και εσύ δοκιμή με ένα πυρήνα να δούμε αποτέλεσμα, έτσι για validate. Του έτυχε καλό κομμάτι 8370 και σε συνδυασμό με την custom υδρόψυξη που είναι δίνει πόνο :P. Ορίστε το λινκ από ένα boot στα 5.4 του alldaynews με 1.56v, στις πιο πίσω σελίδες είναι το 5.6 ghz validate :

 

http://www.insomnia.gr/topic/515795-5ghz-club-%CE%AD%CE%BB%CE%B1-%CE%BD%CE%B1-%CE%BC%CE%B1%CE%B6%CE%B5%CF%85%CF%8C%CE%BC%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B5/page-37

 

Edit : Το βρήκα το λινκ αστροβασίλη, 5.6 και με τους 8 πυρήνες ο allday :

 

http://www.insomnia.gr/topic/515795-5ghz-club-%CE%AD%CE%BB%CE%B1-%CE%BD%CE%B1-%CE%BC%CE%B1%CE%B6%CE%B5%CF%85%CF%8C%CE%BC%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B5/page-18

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι ο allday είναι stable στα 5.2 με 1.5v για 24/7 τι σου λέει ας πούμε ; Θα ψάξω μερικές σελίδες πίσω να το βρω το validate. Έχει και καιρό να μπει, μόλις μπει θα στα πει ο ίδιος. Κάνε και εσύ δοκιμή με ένα πυρήνα να δούμε αποτέλεσμα, έτσι για validate. Του έτυχε καλό κομμάτι 8370 και σε συνδυασμό με την custom υδρόψυξη που είναι δίνει πόνο :P. Ορίστε το λινκ από ένα boot στα 5.4 του alldaynews με 1.56v, στις πιο πίσω σελίδες είναι το 5.6 ghz validate :

 

http://www.insomnia.gr/topic/515795-5ghz-club-%CE%AD%CE%BB%CE%B1-%CE%BD%CE%B1-%CE%BC%CE%B1%CE%B6%CE%B5%CF%85%CF%8C%CE%BC%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B5/page-37

 

μπράβο στο παιδι! 

Ο 8370(e)  ειναι νεο sub-stepping για πιο μεγαλα ΜΗΖ με λιγοτερο τάση. Τον βοηθάει βέβαια και η υδρόψηξη.

Εγω το 2013 ήμουν με αέρα και ανοιχτο κουτί και δροσερό αεράκι αν καταλαβαίνετε τι λέω.

Αντε ντε το 2013 2014 δεν ηταν ετσι μεσα δω.

Σημερα μου δωσατε ωραια νουμερα. Ετσι !

 

Το ειχα ξεχασει αυτο το νήμα για τα 5 GHZ. Τι ειπες τωρα.

 

Tο θέμα ειναι πάνω απο τα 5100ΜΗΖ ο PD θέλει πάνω απο 250W και αν δεν έχεις single rail τρφοδοτικό υπάρχει το ενδεχόμενονα γεμίσεις το CPU rail του τροφοδοτικού.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκορ ειναι παλιο. ΑΠλως για λιγα δευτερόλεπτα πήρα αυτό το αποτέλεσμα ( ήταν και νοέμβρης και είχα και ένα μηνα τον 8350 από τον 8320 που ερχόμουν και μου χάλασε )

Με XIGMATEK AEGIR PULL - PUSH έγινε αλλά βοήθησε το ότι ήταν τέλος φθινοπώρου  βάση τότε θερμοκρασιών.

Δεν μπαίνω πλέον εδω μέσα αλλά παρατήρησα ότο ο thanos1972 πήρε ιντελ.

Tο έχω ακόμα το πανελλήνο ρεκόρ ε;

 

 

Καταλαβαινω οτι τωρα ολοι περιμενουν AMD Zen FX αλλα και οι piledriver κατι εχουν να πουν.

 

Επίσης είχα μια 270Χ Hawk ( γι αυτο και πιο πολυ ξαναμπήκα δω)  μήπως καποιος εχει τις νέες 950 960 να καναμε τη συγκριση;

Εναν πυρηνα καλο αν ειχε η AMD ηταν ο 7870 270Χ  ( ο 370 ειναι 265 )

Ποτέ δεν το είχες το πανελλήνιο ρεκόρ :P :p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2013 -2014 ποσταρα δω και δεν θυμαμαι καποιος να ειχε 5400 ΜΗΖ CPU-z και 822 cinebench. Και τοτε ρωταγα αν εχω το πανελληνιο και μαλιστα με αερα παλευα και 500W τροφοδοτικο. Μετα βεβαια περνατε υδροψυξεις και καλυτερους FX.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Multi σ`ευχαριστώ με γλύτωσες από το ψάξιμο.Δυστυχώς τον τελευταίο καιρό δεν πολυμπαίνω δυστυχώς στο φόρουμ και μου λείπετε βρε απατεώνες αλλα σύντομα χαλαρώνω και θα επανέλθω δριμύτερος.Πράγματι 5.6 με νερό.Μεγάλη στιγμή!!


Δεν είναι e ο δικός μου.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Τι τάση έχεις δώσεις στο CPU; α) Τι τάση έχεις δώσει στο BIOS; β) Τι τάση βλέπεις στο HW Monitor ή CPUz σε Full Load με Prime 95;
2) Σε Prime95 Maximum Heat τι θερμοκρασίες έχεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...